یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ حسین محمدی فام، ذاکر اهل بیت علیهم‌السلام  و سخنران در هشتمین شماره سلوک حسینی، بُعد سیاسی کربلا را ورق دیگری از بُعد حماسی واقعه عاشورا عنوان کرد و گفت: کسی که با امام حسین علیه السلام زندگی می‌کنند و سلوک حسینی را پیشه خود کرده، نمی‌تواند با ظالم سازش کند.
امام حسین (ع) , کربلا , عاشورا , سلوک حسینی 7| شعائر مذهبی هدف نیست، بلکه راهی برای رضای خدا است
وی با اشاره به جنایت‌های عربستان سعودی در یمن و رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی و سکوت برخی افراد در برابر این جنایت‌ها، اظهار داشت: مطالعه تاریخ و بالاخص خطبه‌های حضرت سیدالشهدا علیه السلام، بهترین راه برای درک بُعد سیاسی کربلا  است. حضرت در یکی از این خطبه‌ها می‌فرمایند: مرا میان دو چیز مخیر کرده‌ و  میان شمشیر و تن دادن به خواری قرار داده‌اند و هیهات که ما تن به ذلت و خواری دهیم.
این ذاکر اهل بیت(علیهم‌السلام) با بیان اینکه این نوع فرمایشات امام حسین (ع) بُعد سیاسی دارد؛ خاطرنشان کرد: هر فردی که در مسیر امام حسین (ع) گام برمی‌دارد با ظالم سازش نمی‌کند.
محمدی فام با تاکید بر اینکه با توجه به تاریخ و خطبه‌های حضرت امام حسین(ع)، واقعه کربلا، اصلاً بر اساس نماز و روزه و عبادات فردی نیست؛ بلکه کاملاً یک موضوع سیاسی است؛ یادآور شد:  علت این که امام حسین(ع) را کشتند، سیاسی بود؛ چراکه از امام حسین(ع) می‌خواستند که به حکومت یزید کار نداشته باشد.
وی ادامه داد: اگر در حسینیه تا صبح سینه بزنیم، مورد خشم استکبار قرار نمی‌گیرد، اما اگر در همین حسینیه تصویر مقام معظم رهبری را قرار دهیم، بخواهیم از انقلاب دفاع کنیم یا شعار مرگ بر آمریکا و ضد استکبار از حسینیه فریاد بزنیم، دشمنی‌ها و اقدامات بعدی صورت می‌گیرد.
این ذاکر اهل بیت(علیهم‌السلام) با اشاره به سخنانی از امام موسی صدر افزود: امام موسی صدر فرمودند من حسینیه را حسینیه نمی‌دانم مگر آنکه دلاورانی را برای نبرد با دشمن اسرائیلی فارغ التحصیل کند.
انتهای پیام/
source
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick