یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
از روزنامه نگاری غیرانتفاعی حمایت کنید.
تکل‌های فوتبالی – مانند این تکل‌های کاسه پنبه‌ای Goodyear 2015 در آرلینگتون، تگزاس – می‌توانند باعث ضربه شلاق و ضربه مغزی شوند. دانشمندان یک چسب گردن طراحی کرده اند که می تواند به تشخیص این آسیب ها سریعتر از روش های فعلی کمک کند.
ران جنکینز/گتی ایماژ
توسط
12 ساعت پیش
یک حسگر منعطف اعمال شده در پشت گردن می تواند به محققان کمک کند تا ضربه مغزی ناشی از ضربه شلاقی را در ورزشکاران تشخیص دهند.
نلسون سپولودا، مهندس برق از دانشگاه ایالتی میشیگان در ایست لنسینگ، می‌گوید این حسگر که در 23 ژوئن در گزارش‌های علمی توضیح داده شد، به اندازه یک بانداژ است و ظریف‌تر و دقیق‌تر از برخی ابزارهایی است که در حال حاضر استفاده می‌شوند. "امید من این است که منجر به تشخیص زودهنگام ضربه مغزی شود."
گاهی اوقات از شتاب سنج های حجیم در کلاه ایمنی برای نظارت بر ضربه مغزی در بازیکنان فوتبال استفاده می شود. اما از آنجایی که این دستگاه‌ها مستقیماً به بدن ورزشکاران متصل نمی‌شوند، حسگرها مستعد خواندن اشتباه از کلاه کشویی هستند.
سرفصل‌ها و خلاصه‌ای از آخرین مقالات Science News ، به صندوق ورودی شما تحویل داده شده است
با تشکر از شما برای ثبت نام!
مشکلی در ثبت نام شما وجود داشت.
چسب Sepúlveda و همکاران به پشت می چسبد. این از دو الکترود بر روی یک قطعه تقریباً نازک کاغذ از فیلم پیزوالکتریک ساخته شده است که هنگام کشیده شدن یا فشرده شدن بار الکتریکی ایجاد می کند. هنگامی که سر و گردن حرکت می کنند، پچ پالس های الکتریکی را به کامپیوتر منتقل می کند. محققان می توانند آن سیگنال ها را برای ارزیابی حرکات ناگهانی که می توانند باعث ضربه مغزی شوند، تجزیه و تحلیل کنند.
این تیم وصله روی گردن یک آدمک آزمایشی انسان را آزمایش کردند و این شکل را از ارتفاع حدود 60 سانتی متری انداختند. محققان همچنین سر این آدمک را با حسگرهای مختلف بسته بندی کردند تا سطح پایه فشار گردن را فراهم کنند. سپولودا و همکارانش دریافتند که داده‌های این وصله با داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط حسگرهای داخلی در بیش از 90 درصد مواقع هماهنگ است.
محققان اکنون در حال کار بر روی افزودن یک فرستنده بی‌سیم به پچ هستند تا طراحی ساده‌تری داشته باشند.
سوالات یا نظراتی در مورد این مقاله دارید؟ به ما در feedback@sciencenews.org ایمیل بزنید
H. Dsouza و همکاران. حسگرهای انعطاف‌پذیر و خودکار برای تخمین سینماتیک سر انسان مرتبط با ضربه مغزی . گزارش های علمی جلد 12، 23 ژوئن 2022. doi: 10.1038/s41598-022-12266-6.
نیک اوگاسا نویسنده ای است که بر روی علوم فیزیکی برای اخبار علمی تمرکز دارد. او دارای مدرک کارشناسی ارشد زمین شناسی از دانشگاه مک گیل و مدرک کارشناسی ارشد در رشته ارتباطات علمی از دانشگاه کالیفرنیا، سانتا کروز است.
Science News در سال 1921 به عنوان یک منبع مستقل و غیرانتفاعی اطلاعات دقیق در مورد آخرین اخبار علم، پزشکی و فناوری تاسیس شد. امروز، ماموریت ما یکسان است: توانمندسازی مردم برای ارزیابی اخبار و دنیای اطرافشان. این توسط Society for Science منتشر شده است، یک سازمان غیرانتفاعی عضویت 501(c)(3) که به مشارکت عمومی در تحقیق و آموزش علمی اختصاص دارد.
© Society for Science & the Public 2000–2022. تمامی حقوق محفوظ است.
مشترکین، آدرس ایمیل خود را برای دسترسی کامل به آرشیو اخبار علمی و نسخه های دیجیتال وارد کنید.
مشترک نیستید؟
الان یکی شو
source
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick