instagram gamefa
telegram gamefa
telegram
Google News
در بازی‌های ویدیویی قدرت‌های خاص به جای مسئولیت بیشتر، به معنی لذت بیشتر است. در این مقاله به معرفی 15 بازی با قدرت‌های جالب توجه و جنون‌آمیز خواهیم پرداخت.
در حالی که یک داستان خوب، مبارزات چالش برانگیز، پازل‌های پیچیده و جهان‌هایی پر از محتوا می‌تواند ساعت‌ها ما را در بازی‌های ویدیویی سرگرم کند، گاهی اوقات یک قدرت ماورایی نیز می‌تواند باعث لذت‌بخش‌تر شدن تجربه‌ی بازی‌های ویدیویی شود. برخی از بازی‌ها به خوبی این فانتزی را به تحقق می‌بخشند و به گیمرها قدرت‌های باورنکردنی و ماورایی می‌دهند. در ادامه به 15 بازی تک نفره که از چنین مزیتی بهره‌مند هستند خواهیم پرداخت.
اسلحه‌ی خاص بازی Control ممکن است در نگاه اول توجه بسیاری از گیمرها را به خود جلب کند، اما واقعیت امر این است که قدرت‌های ماورایی و جنون‌آموز شخصیت جسی در این بازی است که تجربه‌ی بازی را خاص و شگفت‌انگیز می‌کند. با استفاده از قدرت‌های جسی می‌توان اشیا و حتی کاشی‌های کف سالن‌ها را همانند یک سپر در مقابل خود قرار داد و آن‌ها را به سمت دشمنان پرتاب کرد. در به‌روزرسان‌های جدید بازی نیز حتی قدرت‌های بیشتری از جمله Shield Rush به بازی Control اضافه شد.
The Boss و Saints به دلیل نفوذ در شبیه‌ساز Zinyak به قدرت‌های ماورایی فوق‌العاده‌ای در بازی Saints Row 4 دست یافتند. این بازی با در اختیار قراردادن قدرت‌های Super Sprint و Super Jump در مقاطع ابتدایی و توانایی‌هایی مانند Telekinesis و Buff و قدرتی شبیه به Blast، اجازه‌ی بالا رفتن از دیوار صاف را نیز به گیمرها می‌دهد و تجربه‌ی تمامی موارد ذکر شده در این بازی آن را به یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای این مقاله تبدیل می‌کند.
گنجاندن بازی Injustice 2 در این مقاله حتمی به نظر می‌رسد و دلایل آن نیز واضح است. این بازی مملو است از ابرقهرمانان دوست‌داشتنی کمیک‌های DC و نمی‌توان مهارت استودیوی ندررلم (NetherRealm) در خلق ماهرانه‌ی هر شخصیت و مهارت‌های آن‌ها را نادیده گرفت. آکوامن برای انجام حملات خود در این بازی به نیزه‌ی سه‌سر خود تکیه می‌کند و آتروسیتوس از قدرت خشم برای حملات بی‌امان و پرتاب گدازه‌ها به سمت دشمنان استفاده می‌کند. در مجموع، این بازی مملو است از قدرت‌های ماورایی شخصیت‌های مختلف که از پیاده کردن هر کدام می‌توان لذت فراوانی برد.
شخصیت Raz در سرتاسر بازی Psychonauts 2 قدرت‌های زیادی بدست می‌آورد که استفاده از هرکدام لذت فراوانی به همراه خواهد داشت. استفاده از Pyrokinesis برای سوزاندن همه چیز می‌تواند یکی از قدرت‌های خاص و لذت بخش این بازی تلقی شود و قدرت Clairvoyance در این بازی نیز به شما اجازه خواهد داد تا جهان را از چشم سایرین مشاهده کنید. قدرت Time Bubble می‌تواند حبابی خلق کند که زمان درون آن بایستد و قدرت Projection برای ساخت یک کلون و برقراری ارتباط ذهنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اگرچه بازی Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy به عنوان اولین بازی که از قدرت‌های کنترل روان استفاده می‌کند شناخته نمی‌شود، اما ایده‌های زیادی در این زمینه دارد و در پیاده‌سازی آن‌ها نیز موفق عمل می‌کند. قدرت‌های Pyrokinesis ،Mind Control و Telekinesis به عنوان اصلی‌ترین خصیصه‌های گیم‌پلی این بازی شناخته می‌شوند و با استفاده از آن‌ها می‌توان مغز دشمنانتان را منفجر کنید. همچنین، قدرت‌های دیگری به نام‌های Remote View و Aura View در این بازی وجود دارند که به شما اجازه می‌دهد تا ردپای سایرین را ببینید، مکان دشمنانتان را بررسی کنید و از اهداف آن‌ها آگاه شوید.
چه چیزی بهتر از این که یک قهرمان از توانایی‌های ماوراء‌طبیعه خود برای سلاخی دشمنانش استفاده کند؟ به بیان بهتر، چه چیزی بهتر از این که با دو قهرمان در یک داستان بتوان دشمنان را با مهارت‌های جادویی و ماورایی از پای درآورد؟ همانطور که مطلع هستید، بازی Dishonored 2 به خوبی دو شخصیت قابل بازی امیلی کالدوین (Emily Caldwin) و کوروُ (Corvo) را در دل خود جای داده بود و برای هر کدام مهارت‌های منحصر به فردی در نظر گرفته بود.
مجموعه مهارت‌های امیلی از جهاتی کاملاً منحصر به فرد است. برای مثال، مهارت Domino به او اجازه می‌دهد تا چهار هدف را در آنِ واحد از پای درآورد و مهارت Shadow Walk نیز به او اجازه می‌دهد تا سریع‌تر و بی سر و صداتر حرکت کند. البته، این موارد به معنای نادیده گرفتن توانایی‌های خاص کوروُ از جمله متوقف کردن زمان یا احضار انبوهی از موش‌ها برای بلعیدن دشمنان و اجساد نیست.
جکی استاکادو (Jackie Estacado) یکی از تراژیک‌ترین شخصیت‌های جهان بازی به شمار می‌رود و بسیاری از گیمرها او را به دلیل نیروی تاریکی‌ای که در بدن او وجود دارد می‌شناسند. با این حال، طیف قدرت‌های بیش از حد خشونت‌آمیز او می‌تواند بازی The Darkness را در مقاله‌ی ما جای دهد. قدرت‌هایی نظیر قتل عام دشمنان و خوردن قلب آن‌ها و ساختن یک سیاهچاله برای مکیدن وجود دشمنان در این بازی وجود دارد و استفاده از هر کدام می‌تواند حس و حال جالبی را به گیمرها القا کند.
کنترل نیروی الکتریسیته قدرتی است که کمتر بازی ویدیویی‌ای در دسترس مخاطبانش قرار می‌دهد و دلیل این امر نیز پیاده‌سازی این قدرت در یک بازی است. اما بازی InFamous 2 این کار را با تلفیق قدرت آتش و یخ با الکتریسیته به خوبی انجام داد و در آن می‌توان نظیر یک ققنوس به سمت دشمنان هجوم آورد و آن‌ها را منفجر نمود. در مجموع، بازی inFamous 2 نیز از آن دست از عناوینی است که تجربه‌ی قدرت‌ها و مهارت‌های شخصیت اصلی‌اش می‌تواند برای هر گیمری جذاب و جالب توجه باشد.
ورود یک قهرمان جدید به مجموعه‌ی inFamous و دنباله‌ی غیر مستقیم بازی inFamous 2 به معنای افزوده‌شدن قدرت‌های جدید به بازی است. دلسین (Delsin) با ورود خود به این مجموعه به ما اجازه داد تا با ترکیب دود و آتش بتوان طیف وسیعی از حرکات مختلف را در بازی پیاده کرد. در بازی inFamous: Second Son می‌توان Cinder Missiles و بمب‌های گوگردی ساخت و با آن‌ها به جنگ با دشمنان رفت. این بازی نیز همانند نسخه‌ی شماره‌ی دو این مجموعه می‌تواند لحظات ناب و سراسر هیجانی برای گیمرهایش بسازد.
قدرت‌های شخصیت هالک (Hulk) را عمدتاً با مشت‌های سهمگینش می‌شناسیم، اما بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction با شاخ و برگ دادن به قدرت‌های این ابرقهرمان به ما این اجازه را می‌دهد تا پرش‌های بلندی انجام دهیم، اشیا و وسایل نقلیه‌ی بزرگی را به سمت دشمنان پرتاب کنیم، ماشین‌ها را به دو نیم تقسیم کرده و از آن‌ها به عنوان دستکش بوکس استفاده کنیم و موشک‌ها را به سمت دشمنان روانه کنیم. همه‌ی این موارد باعث می‌شوند تا بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction در دسته‌بندی ما قرار بگیرد و تجربه‌ی قدرت‌های او لذت فراوانی به همراه داشته باشد.
استودیوی رادیکال انترتینمنت (Radical Entertainment) پس از بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction بار دیگر توانایی‌های خود در ساخت محیط‌های تخریب‌پذیر را با مجموعه‌ی جدیدی به نام Prototype به رخ کشید. شخصیت اصلی این بازی الکس مرسر (Alex Mercer) است و به گیمرها اجازه می‌دهد تا طیف گسترده‌ای از توانایی‌ها از جمله قدرت و سرعت فوق‌العاده و بلعیدن بدن افراد مختلف برای بازیابی سلامت یا تغییر شکل را در دسترس داشته باشند. همچنین، توانایی‌های خاص دیگری نیز در این بازی در اختیار گیمرها قرار دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به امکان تغییر شکل ظاهری الکس و مجهز شدن وی به بازو و پنجه‌های عظیم تیغه‌ای اشاره کرد.
ساخته‌ی تحسین برانگیز استودیوی اینسامنیاک (Insomniac) به همان اندازه که حس مرد عنکبوتی بودن را القا می‌کند، در طراحی مکانیزم تار زدن نیز موفق عمل کرده است. تاب خوردن سیال و روان در سراسر منهتن، چسبیدن به دیوارها و بالا رفتن از آن‌ها و پرتاب کردن تار به سمت دشمنان در این بازی از جمله نقاط قوت اساسی آن هستند که در هیچ بازی دیگری از Spider-Man نمی‌توان نظیر آن‌ها را یافت.
در میان بسیاری از بازی‌های ابرقهرمانی موجود، بازی Megaton Rainfall نسبتاً منحصر به فرد به شمار می‌رود. این بازی با دوربین اول شخص خود گیمرها را به تنهایی در برابر تهاجم بیگانگان قرار می‌دهد و به او اجازه‌ی پرواز در سراسر جهان را می‌دهد. در این بازی می‌توان با سرعت بسیار زیاد از میان ساختمان‌ها حرکت کرد و از انفجارها برای حمله به دشمنان استفاده نمود. البته، در کنار از بین بردن بیگانگان، باید به جلوگیری از آسیب رسیدن به افراد عادی نیز توجه داشته باشید که این موضوع پیچ و تاب خاصی به گیم‌پلی بازی می‌دهد.
می توان چنین استدلال کرد که بحث ما بیشتر پیرامون قدرت‌های Celebrimbor است تا قدرت‌های Talion در Shadow of War، اما به هر حال باید بازی Middle Earth: Shadow of War را در این مقاله جای داد. تمامی بخش ساخت ارتش ارک‌ها و تسخیر قلعه‌ها با Domination را یک گوشه رها کنید و به توانایی‌هایی که Wraith در دسترس شما قرار می‌دهد فکر کنید. همچنین، در این بازی می‌توان با قدرت Elven Light دشمنان را به آتش کشید، آن‌ها را مسموم یا منجمد کرد. در مجموع، بازی Middle Earth: Shadow of War از آن دست از عناوینی است که قدرت‌های ویژه و خاصی را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد و تجربه‌ی آن قطعاً سراسر هیجان و لذت خواهد بود.
بسیاری از عناوین دیگر این لیست بر قدرت‌های ماوراطبیعه، توانایی‌های فیزیکی، تسلط بر عناصر و غیره تکیه کرده‌اند. اما بازی Crackdown با در دسترس قرار دادن یک لباس سایبرنتیک اجازه می‌دهد تا از قدرت و چابکی فوق‌العاده بالایی بهره‌مند شوید. این لباس‌ها به ما اجازه می‌دهند تا از دشمنان تا حد مرگ با مشت‌های کوبنده پذیرایی کرده و ماشین‌ها را به سمت آن‌ها پرتاب کنیم.
منبع: Gamingbolt
فهرست نگارش شده، مجموعه عناوین تک نفره‌ای هستند که قدرت‌های ماورایی و خاص جالب توجه‌ای را در اختیار ما قرار می‌دهند. به نظر شما جای کدام عناوین در این فهرست خالی است؟
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
این بازی ها به علت خشونت های افراطی مورد تایید ما نیست.
شما به کَرَم خودت ببخش
درود
اگه بخوای بخاطر اینجور خشونت ها، از بازیها ایراد بگیری و دل بسوزونی حتی شاید یه روز بخاطر کشتن قوباغه های سوپر ماریو هم عذاب وجدان پیدا کنی😴چه برسه به کشتن زامبی ها یا قتل عام مردم توی بازیهایی مثل GTA یا شکنجه ی افراد در متال گیر و…
بازیتو بکن
به چیزهاییکه وجود نداره به هیچ وجه فکر نکن..
دنبال هیجان و ارزشهای موجود در بازیها باش نه دنبال ایراد گرفتن های اینچنینی..
بازیها اگه واقعیت داشتن الآن من میلیونها زامبی، هزاران انسان بیگناه، هزاران روبات قاتل و هزاران حیوانات درنده رو کشته بودم! (درصورتیکه بخدا دلم نمیخواد یه مورچه رو بخاطر خواسته ی شخصیم اذیت کنم!)
اگه واقعیت بود من الآن حدود 5000 تا ماشین سوپر اسپورت داشتم(دریغ از داشتن یه دونه پراید توی دنیای واقعی!)
اگه واقعی بودن من الآن تروریست ترین تروریست زمین بودم، ولی بازیها باعث شدن ماهیت تروریستی احمق های عالم رو بیش از پیش درک کنم و دشمن و شیطان درونم رو بیشتر سرکوب کنم..
آگاهی همون چیزیه که هر انسانی بهش نیازمنده..
اگه من به نیش افعی آگاه نباشم و ندونم که کشنده است، ممکنه یه روز مار و مارمولک رو با هم اشتباه بگیرم و خودمو به کشتن بدم.. اگه ندونم سلاح و چالش جنگیدن یعنی چی براحتی هر دشمن ضعیفی به موقعش میتونه منو شکست بده..
اگه دنیای واقعی اونقدر برام تنگ و تاریکه که نمیتونه کوچکترین آرزوهامو برآورده کنه، بازی کردن تو دنیای مجازی حداقل کاریه که میتونم برای راضی نگه داشتن خودم انجام بدم..
. اگه به وجود شیطان مطمئن و آگاه نباشم ممکنه ناخواسته راه شیطان رو برم و کارهای شیطانی انجام بدم..
هیچوقت خوب و بد تو هیچ جایی از این عالم با هم برابر نمیشن.. بهتره بدی رو درک کنیم تا مطمئن تر بتونیم راه درست زندگی رو ادامه بدیم..
بازیها یا فیلمهای سخت و خشن این آگاهی رو بهت میدن که خوب و بد در مقابل همدیگه ان و فقط آدمهایی میتونن خوب یا بد رو ببینن که کاملا ازش آگاهی دارند..
انسان نادان مثل کسیه که توی تاریکی راه میره و هیچوقت نیاز به چراغ رو احساس نمیکنه (بروسلی)
لازم نبود اینهمه بنویسم.. بیشترشو بخاطر دل خودم نوشتم..
دیگران میتونن نخونن..
شب خوش
با یکم مطالعه درباره ی تو ، میشه فهمید خودت هم با خشونت های افراطی بیگانه نیستی .سال ۵۳۳ میلادی به آفریقای تحت سلطه وندال‌ها و سپس در سال ۵۳۴ میلادی به ایتالیا حمله کردی .خدا میدونه اگه شورشی که در ایتالیا به پا کردی تا سال ۵۵۴ میلادی سرکوب نمیشد ، تا کجا پیش میرفتی .
جمع خوبا جمع بود 👍🏻
قدرتی که رمزهای جی تی ای سن آندریاس میده توی هیچ جای دیگه گیر نمیاد . یه جون بی نهایت میزنی و پول بی نهایت همه چی حله . قدرت ازین جنون آمیزتر
سید رمز های جی تی ای سن آندریاس رو باید با طلا نوشت
همه میگن سین رو ۳ ولی من نسخه ۴ رو بیشتر دوست داشتم.‌ بخاطر همین قدرت های ماتریکسی.
جای یک بازی به شدت خالیه . یک سوپر سولجر . یک قهرمان . نام نمیبرم تا خودتون حدس بزنید . راهنمایی میکنم : کرایتک ساخته . با کرای انجین . اسمشم گزاشته کرایسیس . بیشتر راهنمایی کنم دیگه لو میره . شرمنده . خودتون حدس بزنید یکم فسفر بسوزونید
من فهمیدم
اسم بازی کوانتم بریک هست
واقعا حدسش راحت بود
درسته . به تو میگن پلیره واقعی . رو هوا زدی .
یکی دیگه هم یادم اومد . چطور تو لیست نیست ؟!
راهنمایی میکنم :زمان رو عقب جلو میکنه. پرینسه . ایرانی هم هست . این رو دیگه عمرن بتونید بگید
گاد اف وار ؟
مارول اونجرز ؟
بتمن راکستدی ؟
و یه چند تا بازی دیگه هم میتونستن باشن
control..infamous ..spiderman..shadow of mordor/war..Prototype1/2
با اینا خیلی عشق کردم
در ضمن گاد اف وار 1 تا 3 باید تو لیست میبود جنون امیز ترین بازی که ادمو تخلیه میکنه
بازی هایی که میتونستن تو لیست باشن
متالگیر رایزینگ ..اسپایدرمن وب شادو ..جی تی ای سن اندرس با کد های تقلبی که با دسته ps2 بعد بارها تلاش فعال میکردیم و البته بعدا اون کد ها به ورقه های A4 روی میز کامپیوتر تبدیل شدن ..
کوانتوم بریک جدا از کیفیت ساخت و مشکلاتش یکی از خفن ترین قدرت هارو در اختیارمون میذاشت
و البته میشه گفت سری سه گانه بتمن ..درسته بتمن شخصیت قوی نیس ولی تو سه گانه یعنی بازی اختصاصی خودش قویترین بودیم
گاد آف وار و دووم و دویل می کرای :
ما رو دور ننداز ما انقدم به درد نخور نیستیم
کریتوس؟
یاد بازی psi ops بخیر
تمام حقوق این سایت متعلق به گیمفا می باشد.
Copyright© 2022 Gamefa All Rights Reserved

source

توسط mohtavaclick