براساس گزارشی جدید، به‌نظر می‌رسد سامسونگ در حال‌ کار روی ساخت گوشی هوشمند تاشو جدیدی است و قصد دارد این محصول را با قیمت ارزان‌تر از ۸۰۰ دلار به‌ بازار عرضه کند.
گوشی‌های هوشمند تاشو در مدت‌زمان بسیار کوتاه راهی طولانی را پیموده‌اند؛ اما قیمت بسیار زیاد آن‌ها باعث شده‌ است که همچنان با استقبال چشمگیر کاربران مواجه نشوند. بااین‌حال طبق گزارشی جدید، سامسونگ در تلاش است تا در دو سال آینده، گوشی هوشمند تاشویی با برچسب قیمتی کمتر از ۸۰۰ دلار عرضه کند.
سامسونگ تا امروز ۶ گوشی هوشمند تاشو به بازار عرضه کرده است: گلکسی فولد، زد فولد ۲، زد فولد ۳، زد فلیپ، زد فلیپ 5G و زد فلیپ ۳. قیمت این نوع گوشی‌ها از زمان معرفی اولین نسل آن‌ها تاکنون، اندکی کاهش یافته است. برای مثال، اولین نسخه‌ی گلکسی فولد با قیمت ۱,۹۸۰ دلار عرضه شد و گلکسی زد فولد ۳ اکنون با قیمت ۱,۷۹۹ دلار دردسترس خریداران است. همچنین، نسل اول گلکسی زد فلیپ نیز با قیمت ۱,۳۷۹ دلار عرضه شد و زد فلیپ ۳ درحال‌حاضر با برچسب قیمتی ۹۹۹ دلار فروخته می‌شود.
قیمت ارزان‌تر گلکسی زد فلیپ ۳ به افزایش محبوبیت گوشی‌های تاشو کمک کرد؛ به‌طوری‌که برچسب قیمتی کمتر از ۱,۰۰۰ دلار آن به‌وضوح باعث شد مشتریان بیشتری به خرید این دستگاه ترغیب شوند. به‌گزارش 9to5Google، سامسونگ در حال تولید گوشی هوشمند تاشو پایین‌رده‌ای با قیمت ارزان‌تر از یک‌میلیون وون (کمتر از ۸۰۰ دلار) است. ظاهراً غول فناوری کره‌ای سال ۲۰۲۴ را به‌عنوان تاریخ احتمالی عرضه‌ی این دستگاه در نظر گرفته است؛ بدین‌ترتیب احتمال می‌رود این شرکت اکنون در حال‌ کار روی نسخه‌ی پایین‌رده‌ی گلکسی زد فلیپ و گلکسی زد فولد باشد.
رندر گلکسی زد فلیپ ۴
سامسونگ چگونه می‌تواند قیمت گوشی‌های هوشمند تاشو خود را ۲۰۰ دلار کاهش دهد؟ به‌نظر می‌رسد استراتژی این شرکت برای کاهش قیمت ارائه‌ی عملکرد‌های اصلی و حذف برخی ویژگی‌های ممتاز از مدل‌های کنونی گوشی‌های تاشو است.

طبق پیش‌بینی‌ها، امکان دارد سامسونگ قابلیت‌هایی مثل نمایشگر بیرونی و شارژ بی‌سیم و احتمالاً مقاومت دربرابر آب را از مدل مقرون‌به‌صرفه‌تر گوشی تاشو آینده‌ی خود حذف کند. البته استفاده از تراشه‌ی ضعیف‌تر نیز می‌تواند بخشی از برنامه‌ی این شرکت برای کاهش قیمت گوشی تاشو ۸۰۰ دلاری این شرکت باشد. ظاهراً سامسونگ قصد دارد مثل گوشی‌های سری گلکسی A، با عرضه‌ی گوشی‌های تاشو ارزان‌قیمت‌تر به افزایش فروش این دسته از محصولات خود کمک کند . گفتنی است سری گلکسی A، بخش عمده‌ای از فروش گوشی‌های هوشمند این شرکت را تشکیل می‌دهند.
یکی دیگر از عوامل مؤثر در هدف سامسونگ برای عرضه‌ی گوشی هوشمند تاشو مقرون‌به‌صرفه‌تر، تقاضای روبه‌رشد مشتریان اپل است؛ جایی‌که شایعه شده است غول فناوری مستقر در کوپرتینو مشغول کار روی دستگاهی تاشو است؛ به‌همین‌دلیل، شرکت کره‌ای می‌خواهد جایگاه خود را به‌عنوان رهبر بازار محصولات تاشو به‌ویژه در کشور چین حفظ کند.
به‌نظر می‌رسد عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند تاشو سامسونگ با قیمت‌های فعلی باعث شده است پیش‌بینی این شرکت از میزان فروش این محصولات افزایش یابد؛ ازاین‌رو، قصد دارد به‌جای تولید ۱۰ میلیون دستگاه تاشو، ۱۵ میلیون دستگاه از این گوشی‌ها تولید کند.
انتظار می‌رود سامسونگ در اواسط ماه اوت، گلکسی زد فولد ۴ و گلکسی زد فلیپ ۴ را رونمایی کند. گفته می‌شود این نسل بعدی تاشوهای سامسونگ با قیمتی مشابه نسل کنونی این گوشی‌ها عرضه خواهند. طبق شایعات، این دو محصول تاشو به لولای اصلاح‌شده مجهز خواهد شد و تاخوردگی وسط نمایشگر آن‌ها درمقایسه‌با مدل‌های فعلی، کمتر خواهد بود. همچنین، انتظار داریم دوربین گلکسی زد فولد ۴ درمقایسه‌با زد فولد ۳ ارتقا یابد و تغییراتی هم در طراحی این محصول اعمال شود.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط mohtavaclick