به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آئین وداع با پیکر سبا بابایی (کونیکو یامامورا) مادر ژاپنی شهید «محمد بابایی» امروز شنبه -۱۱ تیرماه- از ساعت ۱۸ در معراج الشهدای تهران، و همچنین مراسم تشییع پیکر این مادر شهید روز یکشنبه -۱۲ تیرماه- از ساعت ۱۰ صبح از مقابل مسجد انصار الحسین (ع) در خیابان پنجم نیرو هوایی برگزار خواهد شد.
سپس پیکر این مادر شهید پس از تشییع، در قطعه ۴۵ بهشت زهرا (ص) به خاک سپرده خواهد شد. سبا بابایی که از چندی قبل به علت ضایعه تنفسی در بیمارستان خاتم الانبیا بستری بود، روز جمعه به فرزند شهیدش پیوست.
«کونیکو یامامورا» پس از ازدواج نام خود را به (سبا بابایی) تغییر داد.کتاب مهاجر سرزمین آفتاب روایت زندگی سبا بابایی بارها و بارها تجدید چاپ شده است. این کتاب علاوه بر زندگی او، به مسلمان شدن و شهادت فرزنش محمد بابایی نیز می‌پردازد.
«کونیکو یامامورا» (سبا بابایی) به عنوان سرپرست نمادین کاروان ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰ راهی مسابقات شده بود. او تنها مادر شهید دفاع مقدس با اصالت ژاپنی است. فرزند شهیدش جوان ۱۹ ساله‌ای بود که هم در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های زیادی داشت و هم در زمان جنگ تحمیلی با وجود سن کم، راهی جبهه‌ها شد تا از اسلام و ایران دفاع کند که در عملیات والفجر ۱، در منطقه فکه به شهادت رسید.
انتهای پیام/

source

توسط mohtavaclick