درحالی‌که محموله‌های محصولات اپل به‌دلیل قرنطینه‌های چین و کمبود جهانی تراشه‌ها با تأخیر عرضه می‌شوند، این شرکت موفق شده است در طول جشنواره‌ی 6.18 چین، تعداد درخورتوجهی آیفون در این کشور بفروشد.
جشنواره‌ی 6.18 یکی از رویدادهای مهم چینی است که می‌توان آن را شبیه جمعه‌ی سیاه یا دوشنبه‌ی سایبری یا روز آمازون در ایالات متحده دانست. جالب اینکه فروش اپل در این رویداد چینی از مجموع سه رویداد اشاره‌شده در ایالات متحده بیشتر بوده است. این جشنواره هرسال به‌مدت ۱۸ روز در ماه ژوئن برگزار می‌شود و مشاغل فعال در حوزه‌ی تجارت الکترونیک، بخش زیادی از درآمد سالانه‌ی خود را از این رویداد به‌دست می‌آورند.
آمار فروش آیفون در چین
به‌گزارش Gizchina، اپل موفق شده است با فروش میلیون‌ها آیفون در جشنواره‌ی 6.18 چین، بیشترین درآمد را میان شرکت‌های فعال در این رویداد به‌خود اختصاص دهد. گفته می‌شود در جشنواره‌ی امسال، ۱۴ میلیون گوشی هوشمند فروخته شده که نیمی از آن‌ها آیفون بوده است. در سال‌های گذشته، اپل نیز عملکرد بسیار خوبی در این جشنواره از خود نشان داد؛ اما گزارش‌ها حاکی از آن است که غول فناوری مستقر در کوپرتینو در رویداد سال ۲۰۲۲ حدود ۷ میلیون آیفون فروخته است.

شرکت تحقیقاتی Analytics اعلام کرده است که اپل با فروش خیره‌کننده‌، بهترین عملکرد را در جشنواره‌ی 6.18 امسال تجربه کرده است. تجزیه‌وتحلیل‌های این شرکت تحقیقاتی نشان می‌دهد گردش مالی اپل در این رویداد به ۶٫۳ میلیاد دلار رسیده و بدین‌ترتیب، میزان فروش غول فناوری آمریکایی درمقایسه‌با سایر شرکت‌ها بیشتر بوده است.
میزان فروش اپل شیائومی آنر در چین
پس از اپل، شیائومی در رویداد امسال 6.18 چین بهترین عملکرد را از خود برجای گذاشته و تقریباً ۳۰ درصد از سهم فروش این بازار را ازآنِ خود کرده است. البته سهم این شرکت چینی از این رویداد در سال گذشته ۳۲ درصد بوده است. برند آنر که به‌تازگی سری Honor 70 را به‌ بازار عرضه کرده، نیز ۱۰ درصد از سهم این بازار را از به‌دست آورده است؛ درحالی‌که سهم این شرکت در سال گذشته ۶ درصد بود.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط mohtavaclick