یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
Jump to navigation
در چنین روزی، 14 بازی از 7 دوره مختلف جام جهانی برگزار شده است.
دوره پیش روی جام جهانی، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) سال جاری در اولین جام جهانی خاورمیانه در قطر، آغاز می شود. 
طرفداری| در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم. در چنین روزی در سوم جولای (12 تیر) مسابقات مختلفی از جام های جهانی 1954 تا 2018 انجام شده که اتریش با ارزش‌ترین عنوانش در جام جهانی را به دست آورده و ایتالیا با 2 شکست در ضربات پنالتی، روز تلخی پشت سر گذاشته است. 
در سوم جولای در تاریخ جام جهانی، اتریش 1954، سه به یک اروگوئه را شکست داده تا به مقام سومی جام جهانی سوئیس برسد و تنها مدال تاریخش از این مسابقات را به دست آورده باشد. دور دوم گروهی جام جهانی 1974 با تساوی آلمان شرقی و آرژانتین و برد هلند برابر برزیل ادامه پیدا کرده است. در همین مرحله، سوئد، یوگسلاوی را شکست داده و آلمان غربی هم به لهستان غلبه کرده است. 
قدرت های وقت فوتبال اروپا و آمریکای جنوبی در نیمه نهایی جام جهانی 90 که در ایتالیا برگزار می شد، به هم رسیدند. مارادونا فوق ستاره غیرقابل جایگزین آلبی سلسته در ناپولی بازی می کرد و با این تیم به قهرمانی سری آ و جام یوفا رسیده بود؛ دستاوردی که این تیم قبل از آن هرگز کسب نکرده بود. ناپلی ها مارادونا را همانند خدا می پرستیدند و حالا دیدار تیم ملی کشورشان در برابر آرژانتین باید در ورزشگاه سن پائولوی شهر ناپل برگزار می شد. 
دیگو مارادونا در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی، در یکی از جنجالی ترین مصاحبه های زندگی اش از مردم ناپل خواست ملی گرایی را کنار بگذارند و از او و آرژانتین حمایت کنند و همین طور هم شد. ناپلی ها ورزشگاه را پر از پرچم های کشور رقیب و تصاویر دیگوی افسانه ای کردند. بازی در جریان 120 دقیقه، با گل های اسکیلاچی و کانیگیا، یک یک مساوی شد و به ضربات پنالتی رفت.
شش پنالتی اول تبدیل به گل شد. روبرتو دونادونی، پنالتی را از دست داد و نفر بعدی آرژانتینی ها دیگو مارادونا بود. با آرامش دورخیز کرد و توپ را به گوشه پایین دروازه فرستاد و آن شادی کلاسیک. دیگوی کلاسیک. آلدو سرنا هم پنالتی اش را از دست داد تا ایتالیا در خاک خودش حذف شود. بعد از پیروزی، ایتالیایی ها خانه دیگو در ناپل را سنگباران کردند و رسانه ها کاری کردند که به خاطر مصرف کوکائین، 15 ماه محروم و بالاخره مجبور به ترک ایتالیا شود. واقعیت این است که در ایتالیا، دیگو مارادونا فقط برای ناپلی ها خدا بود. ورزشگاه سن پائولو هم الان دیگر به نام استادیوم دیگو مارادونا شناخته می شود.

فرانسه 98 تیمی پرستاره راهی جام جهانی خانگی کرده بود و ایتالیا مثل همیشه یکی از مدعیان قهرمانی جهان بود. دو تیم بعد از صعود از گروه هایشان، در مرحله یک هشتم نهایی، نروژ و پاراگوئه را با نتیجه مشابه یک به صفر، کنار زده بودند. مسابقه در جریان 120 دقیقه گلی نداشت و به ضربات پنالتی رفت. زیدان، ترزگه، آنری و بلان پنالتی های خود را برای فرانسه گل کردند و لیزارازو ضربه خود را از دست داد. در طرف مقابل اما باجو، کاستاکورتا و ویری گل زدند و آلبرتینی و دی بیاجو پنالتی خود را از دست دادند تا فرانسه با امه ژاکه به ماجراجویی در خانه ادامه دهد و ایتالیا با هدایت چزاره مالدینی، به خانه برگردد. 


در 2010 آفریقای جنوبی، دیگو مارادونا در پی 3 دوره غیبت در بزرگترین آوردگاه فوتبالی دنیا، در قامت سرمربی به تیم ملی آرژانتین بازگشته بود و علی رغم صعود سخت به مسابقات، نتایج خوبی هم در جام جهانی گرفته بود. سه برد از 3 بازی مرحله گروهی برابر نیجریه، کره جنوبی و یونان و برد 3 بر یک برابر مکزیک دستاورد آلبی سلسته در آفریقای جنوبی بود و حالا آنها باید در برابر آلمان قدرتمند یواخیم لوو قرار می گرفتند. مارادونا آخرین بار در فینال جام جهانی 1990 مقابل مانشافت قرار گرفته بود که در نهایت با یک گل شکست خورده بودند. 
حالا دیگو با داشتن سوپراستار فوق العاده آماده ای چون لیونل مسی، به دنبال جبران شکست 20 سال پیش بود، ولی هیچ چیز در بازی برای آرژانتین خوب پیش نرفت. آنها در دقیقه 3 با گل مولر عقب افتادند و نتوانستند گل تساوی را بزنند تا آلمان در نیمه دوم 3 گل دیگر توسط کلوزه (2) و فردریش به ثمر برساند. این باخت تحقیرآمیز، پرونده مارادونا در تیم ملی آرژانتین را برای همیشه بست و آلمانی ها دوباره کام دیگو را تلخ کردند. 


انگلیسی ها همیشه طرف بازنده ضربات مرگبار پنالتی بوده. آنها در جام های جهانی 90، 98 و 2006 به ترتیب برابر آلمان، آرژانتین و پرتغال، از دور رقابت ها حذف شده بودند و حالا در جام جهانی 2018، در حالی که پیروزی را با گل دقایق تلف شده یری مینا از دست داده بودند، باید مقابل کلمبیا پنالتی می زدند. طرفداران انگلیس دوباره منتظر بودند طلسم ضربات پنالتی سراغشان بیاید و آنها از جام جهانی کنار بروند. با این حال، این بار داستان متفاوت رقم خورد و سه شیرها توانستند با نتیجه 4 به 3، اولین برد تاریخ خود در ضربات پنالتی را جشن بگیرند و به عملکرد خوبشان در روسیه ادامه دهند.  

 
اخبار داغ 
نوشته ایتالیا 90 به آرژانتین باخت و حذف شد . حذف نشد . رفت برای بازی رده بندی
مگه علمان تیم فوتبال داشته؟
چقدر بعضی ها تعصبی هستند مارادونا و مسی قهرمانان یک کشور هست مثل تختی ما
این کیت مانشافت🥰
هرکی بایرن فنه آلمان فنه؟😅
عشق است آلمان بزرگ🇩🇪❤
آرژانتین سال ۲۰۱۰ فوق‌العاده بود. ولی فقط تو خط حمله
توی لالیگا مسی و هیگواین بهترین گلزن‌ها بودن
توی لیگ برتر آگوئرو عالی بود
توی سری‌آ هم که میلیتو ترکونده بود
حتی توی لیگ فرانسه هم لاوتزی یکی از بهترین‌ها بود. تازه توز و دیماریا هم به اینها اضافه کنین
با همه اینها نتونستن اونطور که باید خط حمله قوی‌ای داشته باشن
جالب اینجا بود که مسی و آگوئرو و میلیتو که فصل فوق‌العاده‌ای داشتن نتونستن تو جام جهانی گل بزنن!!!!
هیچی بهتر از تحقیر مسی نیست
بالاترین لذت دنیا هست
آرژانتین دوست داشتنی و مشکل همیشگی مربی ، الان هم مربی خوبی ندارن ، بازیکنها دارن نتایج رو کسب میکنن.
ولی لذتی که همین جام در ۴ تایی کردن عنگلیس با به فاک دادن نسل طلایی اورریتشون با جرارد لمپارد کول رونی تری بود در ۴ تایی کردن هابیت و رفقا نبود خخخ
مارادونا هیچی از مربیگری حالیش نبود
آرژانتین در 15 سال اخیر بازیکنان خوبی داشته اما توسط مربیان کوچک به جایی نرسید
اخی یادش بخیر.من خدمت بودم.مردم تا تو لوحه نگهبانی یه جوری اسمم رو نوشتن که بتونم بازی رو ببینم.چقدر زود میگذره زمان
چه قد این فنای آلمان نچسبن آخه
همونطور که بارسا هیچوقت در حد بایرن نمیشه با ۷ تا ۸ تایی که خورد آرژانتین هم هیچوقت در حد آلمان نبود و نمیشه از بس تجاوز پشت هم شد
اولین و آخرین گل ملی فردریش
و آتش بازی کلوزه دوست داشتنی و توپ جمع کن :))))
بازی انگلیس کلمبیا خیلی واسه کلمبیایی ها فشار داشت:)
با پنالتی از دست رفته هندرسون میتونستن برنده بشن ولی باکا و اوریبه دو تا پنالتی پشت هم دیگه خراب کردن تا از برنده به بازنده تبدیل بشن
یادش بخیر قبل هربازی تمام بازیکن هاش رو دونه دونه ماچ می‌کرد … روحت شاد باشه مرد بزرگ 💙
قطر اروپا از هر ملیت یه بازیکن میدزده به پیروزی هاش افتخار میکنه
نمیدونم وقتی طرفدار آلمانید چرا به قطر فحش میدید
لطفا این مطلبو ببینید
https://www.tarafdari.com/node/2152241/emoji/create/nojs?value=2
.
قالپاق فنا ازون جام دل خوش ندارن چون لاروخا کبیر دکشمون تو نیمه نهایی زد
بحول قوه الهی امسالم لاروخا دکمه جیرمنی رو تو گروهی میزنه و حماسه ۲۰۱۸ تکرار میشه خخخخخ
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick