یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
قیمت خودرو در هفته دوم تیرماه ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که بازار خودرو در وضعیت راکد به سر می‌برد. این موضوع ارتباط مستقیمی با تکلیف واردات خودرو دارد. بسیاری از فروشندگان برای رسیدن به سود بیشتر فعلا تمایلی به معامله خودروهای خود ندارند.
در مقابل، تکاپو بین خریداران افزایش یافته است. ظاهرا شرایط اقتصادی فعلی، وضعیت نابسامان برجام و مشاهده ثبات در قیمت خودروها، باعث شده افراد تمایل بیشتری به خرید خودرو پیدا کنند، چراکه معمولا آرامش در بازار ایران دوام چندانی ندارد.
واردات خودرو و مذاکرات برجام (و متعاقبا قیمت ارز) تأثیر مستقیمی روی قیمت خودروها دارد. علیرغم امیدبخش بودن بحث واردات خودرو، به نظر نمی‌رسد مذاکرات برجام به این زودی به نتیجه مثبتی برسد. همین امر باعث شده خریداران دیگر تعلل نکرده و نسبت به خرید خودروی دلخواه خود اقدام کنند.
افزایش جزئی در قیمت فعلی خودروها مشاهده می‌شود. به عنوان مثال، قیمت پژو پارس LX از ۳۷۵ به ۳۷۳ میلیون تومان رسیده است. در عوض قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو با افزایش ۲ میلیون تومانی، با قیمت ۳۰۳ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. کوییک نیز حدود ۱ میلیون تومان افزایش داشته و حالا با قیمت ۲۱۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد. لیست کامل قیمت خودرو در هفته دوم تیرماه ۱۴۰۱ را در ادامه مشاهده می‌کنید.
نوع خودرو
پژو پارس ال ایکس
پژو ۲۰۶ تیپ دو
۳۰۳ میلیون تومان
پژو ۲۰۶ تیپ پنج
۳۵۷ میلیون تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما
۳۵۶ میلیون تومان
۵۹۲ میلیون تومان
۴۰۳ میلیون تومان
رانا پلاس
هایما اس ۷ توربوپلاس
سورن پلاس
۳۴۷ میلیون تومان
۳۸۸ میلیون تومان
۲۰۵ میلیون تومان
سایپا ۱۳۱
کوییک دنده ای
۲۱۷ میلیون تومان
۲۲۱ میلیون تومان
تیبا ۲
۲۰۷ میلیون تومان
تیبا ۲ پلاس
۲۱۰ میلیون تومان
۲۱۲ میلیون تومان

نوشته چه خبر از بازار خودرو در هفته دوم تیرماه؟ اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick