یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
Jump to navigation
در چنین روزی، 7 بازی از 4 دوره مختلف جام جهانی برگزار شده است.
دوره پیش روی جام جهانی، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) سال جاری در اولین جام جهانی خاورمیانه در قطر، آغاز می شود.  در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم.
طرفداری| در پنجم جولای (14 تیر)، مسابقات مختلفی از جام های جهانی 1982 تا 2014 انجام شده که در مهم ترین آنها، ایتالیا از سد برزیل و دکتر سوکراتس گذشته و فرانسه روی دوش زیدان، راهی فینال جام جهانی شده است. 
برای چند دوره که 1982 هم جزو آنها بود، جام جهانی دو مرحله گروهی داشت. در یکی از چهار گروه دور دوم، برزیل، آرژانتین و ایتالیا کنار هم قرار گرفته بودند تا مرگ ترین گروه مرگ جام جهانی را تشکیل دهند. از هر گروه 3 تیمی، تنها یک تیم به مرحله نیمه نهایی صعود می کرد و برهمین اساس، 2 تیم دیگر باید قربانی می شدند. در بازی های ابتدایی گروه، هر دو تیم برزیل و ایتالیا، آرژانتین که قهرمان جهان هم بود را شکست داده بودند و نبرد تعیین کننده برای صعود از گروه در بازی پایانی بین سلسائو و آتزوری بود. 
دو تیم تحت رهبری انزو بیرزوت برای ایتالیا و تله سانتانا برای برزیل در شهر بارسلونا روبروی هم قرار گرفتند. سوکراتس کاپیتان برزیل بود و دینو زوف رهبر داخل میدان ایتالیایی ها بود. این مسابقه نبرد بزرگ خط حمله آتشین برزیل و خط دفاع قدرتمند ایتالیا بود. برزیلی ها، فالکائو، زیکو، ادر و سرجینیو را داشتند و ایتالیایی ها با نام های بزرگی چون کابرینی، جنتیله و شیرا به میدان آمده بودند. جنتیله مامور مهار زیکو بود و بعد از نمایش موفق در مهار مارادونا در مسابقه قبلی، همگان انتظار عملکردی عالی در این دیدار را هم داشتند. جنتیله در این مسابقه کارت زرد گرفت و از دیدار نیمه نهایی محروم شد. 
برخلاف جریان بازی که در زمین ایتالیا دنبال می شد، این آتزوری بود که خیلی زود در دقیقه 5 توسط پائولو روسی به گل رسید، ولی دکتر سوکراتس 7 دقیقه بعد نتیجه را به تساوی کشید. ایتالیایی ها دوباره در دقیقه 25 توسط روسی پیش افتادند و نیمه اول را برنده به رختکن رفتند. در نیمه دوم، فالکائو برای سلسائو گل زد تا بازی دوباره مساوی شود، ولی آتزوری تصمیمی برای عقب نشینی نداشت و روسی دوباره گل زد تا خودش و تیمش را 3 گله کند. ایتالیا در دقیقه 86، توسط آنتونیولی به گل چهارم هم رسید، ولی گل به اشتباه مردود اعلام شد. در دقایق تلف شده دینو زوف، به شکلی معجزه آسا ضربه سر اسکار را مهار کرد تا تیمش را راهی مرحله نیمه نهایی جام جهانی 1982 و رویارویی با لهستان کند. پرتغال 2006 با هدایت لوئیس فیلیپه اسکولاری تیم آماده و قدرتمندی راهی جام جهانی کرده بود. آنها نایب قهرمان اروپا بودند و می خواستند در جام جهانی هم افتخارآفرینی کنند. با این حال، بعد از بازی جنجالی با انگلیس که شامل اخراج وین رونی و برد در ضربات پنالتی شد، به سد محکمی به نام فرانسه و صد البته یک زیدان فوق العاده آماده برخوردند. این دیدار، تکرار نیمه نهایی یورو 84 و یورو 2000 در نیمه نهایی تمام اروپایی جام جهانی 2006 بود. بعد از حذف برزیل و آرژانتین در مرحله یک چهارم، این چهارمین بار بعد از 1934، 1966 و 1982 بود که هر 4 تیم مرحله پایانی مسابقات، اروپایی بودند. 
زین الدین زیدان با یک نمایش تمام برزیلی، در مرحله قبل باعث حذف قهرمان وقت جهان یعنی تیم ملی برزیل شده بود و در این دیدار هم تک گل تیمش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا خروس ها برای دومین بار طی 3 دوره، راهی فینال جام جهانی شوند. کریستیانو رونالدو که 21 ساله بود و اولین جام جهانی اش را پشت سر می گذاشت، سرحال ترین بازیکن پرتغال در زمین بود و بیشترین دوندگی و ایجاد موقعیت را انجام داد، ولی هر چه زد به در بسته خورد تا در یک قدمی حضور در فینال جام جهانی، از ادامه مسیر بازبماند. 
لاله ها در مرحله یک چهارم نهایی، مکزیک را با نتیجه 2 بر یک شکست داده بودند و کاستاریکا بعد از صدرنشینی در گروه مرگ در حضور اروگوئه، ایتالیا و انگلیس، یونان را در ضربات پنالتی شکست داده بود. نماینده آمریکای شمالی که شگفتی ساز بزرگ جام جهانی 2014 بود، در برابر نایب قهرمان وقت جهان نمایشی تحسین برانگیز داشت و 120 دقیقه مقاومت کرد تا کار به پنالتی بکشد. 
در آغاز ضربات پنالتی، لوئیس فن خال در تصمیمی عجیب، تیم کرول را جانشین سیلسن کرد که صد البته موفق بود و توانست 2 ضربه پنالتی را مهار کرده و قهرمان بازی لقب بگیرد. هلندی ها با فن پرسی، روبن، اسنایدر و درک کویت به گل رسیدند، ولی در سمت مقابل، روئیز و اومانا پنالتی های خود را از دست دادند تا اورانخه برای دومین بار پیاپی راهی نیمه نهایی جام جهانی شود.  
اخبار داغ 
هیچ وقت نفهمیدم چرا فنخال این حرکتی که جلوی کاستاریکا زد و کرول رو آورد برای پنالتی‌ها، توی نیمه‌نهایی جلو آرژانتین نزد.
توی اون بازی پرتغال به مراتب از فرانسه بهتر بازی کرد ولی فوتباله دیگه، فیگو عجب موقعیتی رو خراب کرد
فن خال تو نیمه نهایی جلو آرژانتین اشتباه کرد دروازه بان تعویض نکرد تو پنالتی ها..اگه کرول میاورد احتمالا میرفتن فینال
ایتالیا 3 شوت 3 گل، برزیل به مراتب برتر بود سرجینیو و زیکو فرصت های خطرناک زیادی رو هدر دادند برزیل می توانست این بازی را 7-3 ببرد
این بچه سالهایی که میگن ج ج۲۰۰۶ خوب نبودیم دقت کنن،اون جام باپرتغال ومکزیک همگروه بودیم که یکی تا نیمه نهایی ویکی تایک چهارم بالا اومدن ولی عادل ومافیاش انتظارداشتن ازاین گروه صعود کنیم،ملت ساده خوش باور
همچنین فرانسه جام جهانی 86 و جام جهانی 2006 به نظر من بهتر از تیمی بود که جام جهانی 98 و جام جهانی اخیر 2018 رو برد
زیدان 2006 چه میکرد..اگه قهرمان هم میشدن مثل مارادونا 86 میشد قهرمانی ارتش تک نفره
فرانسه ۲۰۰۶ خیلی تیم خوبی بود. قربانی بددهنی ماتراتزی شدن.
اون سال یه گل زد تو ج ج
درستش اینه؛
مرگبارترین گروه مرگ
یه ایستگاهی سسکی زد رونالدو بارتز کسخری دفع کرد تو ریباند فیگو زد تو اوت😐
سیلسن و تیم کرول:)
دهنت فنخال
مگه میشه کویت پنالتی بزنه و‌گل نشه!
سلطون زیر خواب فرانسه
ایتالیا خیلی کثیف بازی کرد اون بازی درست مثل سیمونه با چهار تا حمله چهار تا گل زدن ( یکیش افساید شد ) کل بازی اتوبوس چیده بودن . اون برزیل قشنگ ترین برزیل تاریخ بود
تصویر نوشتین زیدان 1 0 پرتغال
پرتغال اگه فرانسه رو می‌برد ایتالیا رو هم میبرد
هلند کاستاریکا
هیچ بازی ای ندیدم یه تیم انقد توپ بریزه رو دروازه حریف
هر چی زدن ناواس گرفت.120 دیقه به توپ بسته شده بودن
بازی 2006 هم یادش بخیر.ریکاردو همه جا بحثش بود اون روزا خیلی محبوب بود.ولی دیگه این پنالتیو نتونست بگیره
چه ریدمانی بود اون بازی فیگو

«کریستیانو رونالدو که 21 ساله بود و اولین جام جهانی اش را پشت سر می گذاشت، سرحال ترین بازیکن پرتغال در زمین بود و بیشترین دوندگی و ایجاد موقعیت را انجام داد، ولی هر چه زد به در بسته خورد تا در یک قدمی حضور در فینال جام جهانی، از ادامه مسیر بازبماند.»
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick