یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
قیمت دلار در صرافی ملی رقم ۲۷ هزار و ۸۲۸ تومان و قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی ۲۸ هزار و ۷۲۱ تومان اعلام شد.
امروز چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ قیمت دلار در صرافی ملی رقم ۲۷ هزار و ۸۲۸ تومان اعلام شد. نرخ خرید دلار در این صرافی نیز ۲۷ هزار و ۵۵۱ تومان تعیین شد.
قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی ۲۸ هزار و ۷۲۱ تومان اعلام شده؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی ۲۸ هزار و ۴۳۵ تومان قیمت خورده است.
 
 دلیل افزایش قیمت درهم در چند روز اخیر در کنار عوامل بنیادی رخ داده در اقتصاد امارات، به افزایش تقاضای احتیاطی در بازار ایران برمی‌گردد. برخی از واردکننده‌گان و فعالان اقتصادی به دلایل مختلف، تقاضای آتی خودشان را جلو انداخته و تصمیم به واردات گرفته‌اند. این منبع مطلع اعتقاد دارد انتظارات تورمی و چشم‌انداز مبهم در حوزه‌های سیاست خارجی ازجمله دلایل ورود تقاضای احتیاطی به بازار است. طبیعتا با افزایش حواله درهم، قیمت اسکناس دلار در بازار تهران نیز جابجا می‌شود ولی چرا بازارساز تمایلی به تغییر قیمت در صرافی ملی را ندارد؟
شنیده‌ها حکایت از این دارد که بانک مرکزی در خصوص درهم و اسکناس دلار، دو تحلیل متفاوت دارد. درمورد اسکناس اعتقاد دارد وقتی در بازار متشکل قیمت در سطح ۲۵ تومان است و صادرکننده در این قیمت حاضر به عرضه است. بنابراین قیمت اسکناس ۲۹ هزار تومانی پشتوانه بنیادی ندارد و محصول هیجان و انتظارات کوتاه‌مدت است.
حرکت بازارساز به سمت این قیمت‌ها یعنی به رسمیت شناختن نرخ‌هایی که پشتوانه ندارد. درباره حواله نیز گرچه در نیما قیمت پایین تر است اما بدلیل اینکه جنس تقاضا متفاوت با تقاضای اسکناس است، نظر بر اقدام سیاستی است. بنابراین احتمال بکارگیری ابزارهای بازارساز در بازار حواله بالا رفته است.
مشاهدات بازار نیز تا حدودی با این نگاه همخوان بود. در بازار ارز دلار با قیمت اعلام شده در سایت‌ها معامله نمی‌شد، دارندگان دلار ترجیح می‌دادند دست نگه دارند یا به متقاضیان قیمت را چندصد تومان بالاتر اعلام می‌کردند. یعنی معامله‌گران تصور می‌کردند چون روند صعودی است، بهتر است فروشنده نباشند.
عواملی که برای قیمت اسکناس گفته می‌شد، حول حذف ارز ۴۲۰۰ و احتمالات تورمی چرخ میزد. نکته‌ای که ظاهرا در رصد بانک مرکزی نیز مشاهده شده و به همین دلیل این نهاد اعتقاد دارد انتظارات صعودی موقتی است.
تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source
سئو سایت
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick