یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
Jump to navigation
در چنین روزی، 6 بازی از 4 دوره مختلف جام جهانی برگزار شده است.
دوره پیش روی جام جهانی، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) سال جاری در اولین جام جهانی خاورمیانه در قطر، آغاز می شود. در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم.
طرفداری| در نهم جولای (18 تیر)، مسابقات مختلفی از جام های جهانی 1950 تا 2014 انجام شده که در مهم ترین آنها، ایتالیا به چهارمین قهرمانی اش در دنیا رسیده و آرژانتین راهی فینال شده است. 
در نهم جولای 1950، دور نهایی بازی های جام جهانی 1950 که اولین جام جهانی بعد از جنگ جهانی ویران کننده دوم بود، شروع شده است. برزیل، اسپانیا، سوئد و اروگوئه به عنوان صدرنشینان گروه های 4 گانه دور اول جام جهانی، در یک گروه قرار گرفتند تا با انجام 3 بازی، تکلیف قهرمانی را مشخص کنند. در بازی های ابتدایی، اروگوئه و اسپانیا، 2 به 2 به تساوی رسیدند و برزیل قدرتمند که میزبان بازی ها هم بود، 7 به یک، سوئد را در هم کوبید. 
همچنین دو مسابقه هم از جام جهانی 94 و مرحله یک چهارم نهایی انجام شده است. در یکی از این مسابقات، برزیل پرستاره برابر هلند قرار گرفت و در دیداری پرگل که چهره هایی چون برکمپ، روماریو و به به تو گل زنی کردند، سلسائو با نتیجه 3 به 2 رقیب قدرتمند اروپایی را شکست داد تا خود را در جمع 4 تیم برتر مسابقات ببیند. 
ایتالیا در دیگر دیدار یک چهارم نهایی 1994، مقابل اسپانیا قرار گرفت و در شرایطی که مسابقه با گل های دینو باجو و کامینرو، مساوی پیش می رفت، این روبرتو باجو، ستاره درخشان آن وقت دنیا، بود که در دقیقه 88، گل دوم را برای آتزوری زد و تیمش را راهی نیمه نهایی کرد. حاشیه مهم این دیدار، ضربه آرنجی بود که تاسوتی به لوئیز انریکه زد که از چشمان داور دور ماند و بازیکن ایتالیایی جریمه نشد، اما بعدا، برای 8 بازی از همراهی تیم ملی کشورش، محروم شد!


فرانسه و ایتالیا در فینال بزرگ برلین و در برابر چشمان 69 هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه المپیا اشتادیون مقابل هم قرار گرفتند. دو تیم در نیمه نهایی تمام اروپایی، به ترتیب پرتغال و آلمان را کنار زده بودند و پر از ستاره بودند. مسابقه با پنانکای به یادماندنی زیدان برابر بوفون آغاز شد و با گلِ ضربه سر دیدنی مارکو ماتراتزی در دقیقه 19 ادامه پیدا کرد. این 2 نفر مهم ترین چهره های فینال 2006 بودند! دو تیم در 90 دقیقه فرصت های دیگری هم داشتند. لوکا تونی و فلورنت مالودا هر دو می توانستند گل دوم را برای تیم هایشان به ثمر برسانند ولی این گونه نشد تا بازی به وقت های اضافه برود. 
وقت های اضافه فینال جام جهانی 2006 یکی از مهم ترین اتفاقات تاریخ جام جهانی را به خود دید. زین الدین زیدان که می توانست در ابتدای وقت های اضافه، گل برتری فرانسه را بزند، ولی ضربه سرش توسط بوفون به شکل معجزه آسایی مهار شده بود، در دقایق پایانی و در شرایطی که توپی در کار نبود، با سر ضربه ای به سینه ماتراتزی زد تا بلافاصله کارت قرمز را مقابل چشمان خود ببیند. 
بازی به ضربات پنالتی رفت و در شرایطی که همه ایتالیایی ها، ضربات خود را گل کردند، دیوید ترزگه ضربه پنالتی دوم را برای خروس ها از دست داد تا آتزوری با ضربه فابیو گروسو، به چهارمین قهرمانی اش در جام جهانی برسد. پیرلو، ماتراتزی، ده روسی، دل پیرو و گروسو برای ایتالیا گل زدند و در طرف مقابل هم ویلتورد، آبیدال و سانیول گلزنان خروس ها بودند، ولی شاید مهم ترین رویداد مسابقه، درگیری زیزو با ماتراتزی بود که در نهایت جای قهرمان و ضدقهرمان را در ذهن بسیاری از ایتالیایی ها و فرانسوی ها تغییر داد. آن شب، قهرمان فوتبال فرانسه که آخرین بازی دوران فوتبالش را هم پشت سر می گذاشت، اسیر بازی روانی ماتریکس شد و سقوط کرد!
در همین رابطه بخوانید:
سنجش فلسفی ضربه سر زیدان به ماتراتزی؛ هکتور در برابر آشیل
ماتراتزی: زیدان گفت مگر پیراهن مرا می‌خواهی و من در جواب گفتم خواهرت را می‌خواهم

لاله های نارنجی و آلبی سلسته تا نیمه نهایی جام جهانی 2014 رسیده بودند. هر دو تیم نمایش های خوبی از خود نشان داده بودند و مدعی رسیدن به فینال بودند، ولی زور هیچ کدام به آن یکی نرسید تا بازی بدون گل به پایان رسیده و راهی ضربات پنالتی شود. 
در ضربات پنالتی، ولار و اسنایدر نتوانستند گل بزنند تا گل زنی روبن و کویت بی اثر شود. در طرف مقابل، این مسی، گارای، آگوئرو و رودریگز بودند که توپ هایشان را گل کردند تا آلبی سلسته برای اولین بار بعد از دوران مارادونا، بتواند راهی تکراری ترین فینال جام جهانی و مصاف با آلمان شود. هلند که نایب قهرمان وقت جهان بود، راهی رده بندی شد تا با برزیل مصاف دهد. 

 
اخبار داغ 
و این قهرمانی جاودانه در تورنومنتی سخت
بوفون بزرگ قهرمان جام جهانی شده همون جامی که لیونل مسی بهترین بازیکن تمام ادوار هنوز بدست نیاورده/بعد طرفدارای اینتر میان میگن بوفون=آقای حسرت// من دیگه حرفی ندارم👌🏻
وقتی کامنت های یه عده خرافاتی و متوهم رو میبینم که میگن نفرین زیدان باعث شد ایتالیا بعد از اون به مراحل حذفی ج ج نرسه علت اصلی بدبختی این سرزمین و وضعیت فعلی این مملکت رو متوجه میشم و اینکه لیاقت همچین افرادی همچین حکمرانانی هم هست .
یادش بخیر چه شبی بود
فقط کسایی که بت فوتبالیشون زیزو هست و این فینالم آخرین بازیش ولی از طرفی عاشق آتزوری هم هستن حال اون شب منو درک میکنن
خدای فوتبال زیدان با غیرت فینال جام جهانی هم براش میدان اسونی بود یه چیپ زد و یه هد تو سینه اون بیشرف
فرانسه باید قهرمان میشد
زیدان در اون جام بی همتا بود..ولی با اون حرکت جوگیرانه ارزوی یه ملت رو بر باد داد..البته اون دقایق اخر با بودن زیدان هم معلوم نبود کدام تیم قهرمان بشه.برخلاف نظر برخی دوستان بنظرم ایتالیا در اون جام شایسته ترین تیم واسه قهرمانی بود..(حتی خود زیدان هم به این موضوع اذعان کرد)اون پنالتی فینال هیچ برخوردی انجام نشد و‌کاملا سخت گیرانه بود و چنانچه ایتالیا قهرمان نشده بود تا مدتها در موردش بحث میشد..یکی دو توپ ایتالیا هم به دیرک برخورد کرد و یه گل هم افساید بود.
برخی دوستان هم در مورد بازی با استرالیا صحبت میکنند و اون پنالتی….ولی به این موضوع اشاره نمیکنند که ایتالیا در اون بازی دقایق بسیاری رو ده نفره بازی کرد و اخراج ماتراتزی کاملا سخت گیرانه و بی جهت بود‌.
باجو خودش ی تنه ایتالیا رو تو اون ج ج برد تا فینال ولی خودش تو آخرین لحظه اونو از دست داد:(
شاید اگه اون پنالتی رو نمیرید میتونست توپ طلا هم بگیره
آه زیدان ایتالیا رو گرفت دیگه هیچ گوهی تو جام جهانی نمیشن🗿
#صحر و ژادو🗿🧙🏽‍♂️
چه فرخنده شبی بود
فرانسه یه تیمیه در حد ایران و قطر، منتها مهاجرای آفریقایی شاخش کردن وگرنه فرانسه کجا و فینال جام جهانی کجا
واقعا با احترام به زیدان افسانه ای ولی این نسل ایتالیا حیف بود قهرمام‌نمیشد
حسرتی که دارم اینه اگه مالدینی و باجو و کیلینی و بونوچی جزو تیم میبودن بهترینای حداقل ۳۰ سال اخیر ایتالیا قهرمانی تجربه میکردن
اونائیکه که به ماتراتزی میگن بی شرف،احتمالا هند آنری مقابل ایرلند رو ندیدن!
کثیف ترین فینال تاریخ زیدان امون ایتالیارو بریده بود عمدی خواستن با کثافت کاری اخراجش کنن
لجن ترین بازیکن تاریخ ماتراتزی
قطعا ضد قهرمان
تو جامی که راحت میتونستیم قهرمان بشیم با بیشرفی ماتراتزی جامو از دست دادیم،ایتالیا همون بازی با استرالیا هم سر استرالیا رو بریدن و گرنه محال ممکن بود صعود کنه ولی مافیا ایتالیا…خدا خوب گذاشته تو کاسه ایتالیا،دو تا جام جهانی رو با بیشرفی بازیکنان حریف از دست دادیم(۸۲ و ۰۶)،قشنگ کیفیتمون از همه تیما بهتر بود ولی دو تا بازیکن به نام شوماخر و ماتراتزی جامو ازمون دزدیدن،اتشالله امسال ستاره سوم رو اضافه میکنیم،ایتالیا که به تاریخ پیوست و با این بازیکناش عمرا جام جهانی بگیره(حداقل تا نسل بعدیش) ولی ما قطعا دو تا جام جهانی دیگه میگیریم
غم‌انگیز ترین اتفاق کریر زیزو
اون جام جهانی تو مشتش بود متاسفانه شاید یکم عجولانه برخورد کرد
نگاه استیل گنگ💙💙
عشق الدین زیدان💙
زیدان و جام جهانی ۲۰۰۶
توی این چند تا ج.جهانی که دیدم هیچ بازیکنی به این سطح درخشش و تکیه‌گاه بودن نرسیده
اون‌جام‌جهانی‌دوست‌داشتم‌فرانسه‌ببره‌ولی‌خب‌ایتالیا‌بیشترلیاقت‌داشت
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick