یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
علیرضا پاکدل گفت: به شدت تحت فشار هستیم و به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک درخواست داده‌ایم تا با توجه به اینکه مبلغ کمی از اعتبارات سال را دریافت کرده‌ایم، کمک کنند.
به گزارش ایسنا، رئیس فدراسیون هندبال در خصوص اعزام تیم ملی هندبال زنان به بازی‌های کشورهای اسلامی اظهار کرد: ما انتظار داشتیم که از اول حضور زنان در کشورهای اسلامی قطعی شود چون با وجود جلساتی که داشتیم و با توجه به اینکه در رنکینگ آسیایی جزو چهار یا پنج تیم اول هستیم و در رده های پایه نیز مقام آوردیم اعزام ما قطعی به نظر می‌رسید. مسئولان ستاد بازی‌های ایران نیز اعلام کرده بودند که زنان در این مسابقات حضور دارند اما حدود دو ماه پیش در آستانه مشخص شدن کادر تیم و دعوت بازیکنان متاسفانه اعلام شد که تیم زنان اعزام نخواهد شد.
رئیس فدراسیون هندبال در ادامه گفت: ما هم با توجه به اینکه فاصله زیادی تا قهرمانی آسیا زنان داشتیم و با توجه به ترافیک کاری که در رده های دیگر داشتیم کادر و بازیکنان را دعوت نکردیم. بعد از اینکه اسامی کشورهای حاضر اعلام شد دیدیم که افغانستان و بنگلادش که هیچ جایگاهی در آسیا ندارند در مسابقات هستند. اعتراض خود را هم به فدراسیون جهانی و هم به کمیته ملی المپیک اعلام کردیم. آقای صالحی امیری نیز دستور دادند موضوع پیگیری شود و به ستاد بازی‌ها نامه زدند. آقای رحیمی هم پیگیری کردند و ۸ روز پیش اعلام شد که تیم ما راهی مسابقات خواهد شد. 
وی گفت: زمان خیلی کمی داریم. قطعا از برنامه و امیدی که در ابتدا داشتیم دور شدیم ولی همه تلاش خواهیم‌ کرد و اردوی تیم زنان را از فردا شروع می‌کنیم. ظهرابی از مربیان کارآمد است و به عنوان مدیر فنی انتخاب شده است. مربی تیم هم مربی خارجی است که یکی از بهترین مربیان اسپانیا و جزو مربیان نامدار اروپا است. او در دوران بازیکنی نیز در چند المپیک و قهرمانی اروپا و جهان حضور داشته و صاحب مقام بوده، بیشترین گل زده را هم در میان بازیکنان کشور اسپانیا دارد. او را جذب کردیم تا از دانش او در راستای پیشبرد اهدافمان استفاده کنیم. او را تا بعد از بازی‌های کشورهای اسلامی و قهرمانی آسیا خواهیم داشت. 
وی در پاسخ به اینکه با توجه به اینکه پشت سر هم اعزام داریم، آیا کمیته و وزارت حمایت خواهند کرد گفت: به شدت تحت فشار هستیم. از منابع مختلف که می‌توانستم تامین اعتبار کردم. از اسپانسر مبالغی را سر موقع گرفتیم و مبالغ دیگری تزریق شد. از قبل منابعی داشتیم که همه اینها در بحث اعزام استفاده شده است. در شرایط سختی قرار داریم به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک درخواست داده‌ایم تا با توجه به اینکه مبلغ کمی از اعتبارات امسال را دریافت کرده‌ایم کمک کنند. فشار ما خصوصا از دو هفته گذشته تا دو هفته آینده خواهد بود. 
پاکدل افزود: در حال حاضر چهار اردوی همزمان در تهران داریم. استان‌ها دیگر توان میزبانی اردوها را به دلیل افزایش قیمت‌ها ندارند. تمام فشارها روی فدراسیون است. هزینه‌ها خیلی سنگین است هر اردو چهار یا پنج برابر سال گذشته برای ما تمام می‌شود. تیم ملی پسران جوان، تیم ملی مردان و زنان و تیم ملی دختران نوجوان در اردو هستند. چهار تیم همزمان حدود ۱۴۰ یا ۱۵۰ نفر در اردو هستند علاوه بر اینکه  مشکل خوابگاه هم داریم. با محبت صالحی امیری و دکتر فخری یک تیم در آکادمی جای گرفت. برای دو تیم دیگر از بیرون هتل اجاره کرده‌ایم. 
وی گفت: اینها هزینه های زیادی برای ما دربردارد. چند روز است که تلاش می‌کنیم و امیدواریم که سازمان برنامه و بودجه بتوانند بودجه وزارت و کمیته را پرداخت کنند تا آنها ما فدراسیون‌ها را حمایت کنند. شرایط کشور سخت است اما باید بدانیم که ورزش امروز از معدود عوامل نشاط آور اجتماعی کشور است. وقتی تیم ملی هندبال ما در دنیا در ساحلی سوم شد رئیس فدراسیون جهانی عنوان کرد که هندبال ایران یکی از کشورهای مهم در دنیا است و از معدود کشورهایی است که در همه مسابقات سهمیه جهانی گرفته است، پیام تبریکی هم به هندبال ایران داد که این پیام متعلق به همه جامعه هندبال ایران است.
وی گفت: اکنون دیگر هندبال دنیا، ایران را می‌شناسند. تیم‌های زنان ما در مسابقات جهانی حضور دارند. اینها کار ما را سخت کرده است. هزینه ها هم چندین برابر زیاد شده و انتظار داریم پول و بودجه سریع تر تزریق شود. پیگیری هم کردیم قول‌هایی هم دوستان داده‌اند مشکلی هم که داریم متاسفانه بانک مرکزی است که ارز فدراسیون ها را دو هفته است نداده است. این را هم یک چالش برای ورزش می‌دانم. نباید در بوروکراسی اداری ورزشی که دل مردم را شاد می‌کند درگیر کوچکترین موارد باشیم.
او گفت: تیم ما عازم بحرین است. امروز با مشقت زیاد ارز این تیم را تهیه کردم. حواله در بانک مانده است. تیم دختران هفته بعد عازم مقدونیه و بعدتر هم تیم نوجوانان عازم بحرین است. امیدواریم ورزش را به شکل دیگری ببینند و منابع ورزشی به کمیته و وزارت تزریق شود.
وی در پاسخ به این سوال که چه مبلغ از وزارت گرفته‌اید گفت: عددی که از وزارت ورزش گرفتیم فکر می‌کنم ۴ یا ۵ درصد کل بودجه است. می‌دانم سازمان برنامه و بودجه منابعی را که باید پرداخت می‌کرد نکرده است. صالحی امیری و پولادگر ارادت خاصی به هندبال دارند و امیدواریم منابع برسد و هندبال را حمایت کنند.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick