یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
دنیای متفاوت تکنولوژیپردازنده‌های نسل ۱۴ اینتل ظاهرا دارای فناوری‌های پیشرفته و معماری جدیدی خواهند بود و امروز نیز اطلاعات تازه‌ای درباره آن‌ها فاش شده است.
براساس اطلاعات امروز، نسل ۱۴ شامل مدل‌های Meteor Lake-U و -P و -H خواهد. بود و این پردازنده‌ها برای اولین بار از معماری مبتنی بر تایل (Tile) استفاده خواهند کرد.
تایل‌های پردازشی پردارنده‌های نسل ۱۴ اینتل ظاهرا از پروسه ساخت Intel 4 بهره خواهند برد و مدل‌های ML-P و -H ‌دارای حداکثر ۶ هسته P و ۸ هسته E خواهند بود در حالیکه مدل‌های ML-U دارای ۲ هسته P کمتر خواهند بود‌. همه این هسته‌ها از یک معماری جدید میکرو بهره خواهند برد و عملکرد IPC بسیار بالایی خواهند داشت. ‌
تایل مربوط به پردازنده گرافیکی مشل ۱۴ اینتل نیز از فناوری ۳ نانومتری TSMC بهره خواهد برد و دارای ۱۲۸ واحد اجرایی خواهد بود. این پردازنده احتمالا از معماری جدید Xe-LPG استفاده خواهد کرد.
پردازنده‌های نسل ۱۴ اینتل ظاهرا PCH را به دو تایل مجزا تقسیم خواهند کرد بطوریکه تایل SoC دارای همه کنترلرهای لازم برای یک واحد پردازشی مدرن خواهد بود‌ و تایل I/O فقط دارای یک اینترفیس واقعی شامل PCIe، USB و SATA خواهد بود.
نکته بعدی در مورد این پردارنده‌ها آن است که همه مدل‌های آن‌ها از حداکثر ۹۶ گیگابایت رم DDR5-5600 و حذاکثر ۶۴ گیگابایت رم LPDDR5X-7467 پشتیبانی خواهند کرد و مدل Meteor Lake-H از استاندارد PCIe 5.0 نیز پشتیبانی خواهد کرد.
انتظار می‌رود پردازنده‌های نسل ۱۴ اینتل در نیمه دوم سال آینده معرفی شوند.
منبع: Techspot
Sorry. No data so far.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved
source
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick