یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
در آستانه نام‌نویسی از کاندیداها و برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک، انتظار می‌رود جلسات اعضای هیات اجرایی حداقل روند همیشگی را داشته باشد اما نشست‌های آنها از روال عادی خارج شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، طبق مصوبه آخرین نشست اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، از ۲۵ تیرماه روند انتخابات این کمیته به صورت رسمی آغاز خواهد شد. این زمان به انجام اطلاع رسانی در مورد نام نویسی از کاندیداها اختصاص دارد و بازه زمانی در نظر گرفته شده برای ثبت نام‌ها هم از ۵ مردادماه آغاز خواهد شد.
بعد از تعیین این دو زمان انتظار می‌رفت با توجه به اهمیت برگزاری انتخابات ۶ شهریورماه و لزوم انجام به موقع اقدامات لازم برای تشکیل بدون حرف و حدیث مجمع، جلسات هیات اجرایی حداقل با روند همیشگی پیگیری شود تا رسیدگی به امورات مربوط به انتخابات بدون اشکال و سر وقت انجام شود اما نه تنها این مهم یعنی برگزاری نشست‌های هیات اجرایی شتاب نگرفته بلکه از روال عادی هم خارج شده است!
یکصد و یازدهمین نشست اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک که حکم آخرین نشست آنها را داشت، یکشنبه دو هفته پیش (۵ تیرماه) برگزار شد. در همان نشست نحوه فعالیت و شروع به کار ستاد اجرایی برگزاری انتخابات بررسی و زمان‌های موردنظر برای اطلاع رسانی و آغاز نام نویسی مصوب شد.
طبق روال همیشگی مبنی بر برگزاری هر دو هفته یک‌بار جلسات اعضای هیات اجرایی، باید نشست جدید آنها ۱۹ تیرماه برگزار می‌شد اما همزمانی با تعطیل رسمی عید قربان، این نشست را از برنامه خارج کرده در حالی که زمان جدیدی برای آن هنوز مشخص نشده است.
البته پیش از این هم برگزاری هر دو هفته یک‌بار جلسات هیات اجرایی به بهانه‌های مختلف با چنین چالشی مواجه شده بود که بعضاً باعث فاصله سه هفته‌ای میان جلسات می‌شد اما حساسیت انتخابات پیش رو و لزوم رسیدگی به مسائل مرتبط با آن، می‌طلبید در این مقطع مانع از وقفه طولانی در برگزاری نشست شد به خصوص که اقدام مهمی مانند تعیین و معرفی کارشناسان خبره هم هنوز انجام نشده است.
طبق اساسنامه کمیته ملی المپیک، ۵ کارشناس خبره عضو مجمع بنا به پیشنهاد رئیس کمیته و مصوبه هیات اجرایی مشخص می‌شوند. بنابراین با توجه به فاصله زمانی کوتاه باقی مانده تا آغاز ثبت نام کاندیداها، باید هر چه سریع‌تر کارشناسان خبره مشخص شوند تا در صورت تمایل بتوانند برای ورود به انتخابات اقدام کنند اما مشخص نیست اعضای هیات اجرایی چه زمانی نشست جدید خود را برگزار می‌کنند تا به این مهم رسیدگی داشته باشند.
با توجه به برنامه‌های پیش روی کمیته ملی المپیک مبنی بر نشست خبری رئیس (دوشنبه) و رونمایی از سردیس (سه شنبه) احتمالاً نشست جدید هیات اجرایی به هفته آینده موکول خواهد شد در حالی که از شنبه آینده (۲۵ تیرماه) با انجام اطلاع رسانی، روند انتخابات کمیته به صورت رسمی استارت خواهد خورد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick