یکی از کارشناسان مسائل حقوقی می‌گوید به‌دلیل اقدام قانونی همه‌جانبه‌ی توییتر علیه ایلان ماسک، احتمالاً ثروتمندترین فرد دنیا مجبور می‌شود ۲۰ میلیارد دلار غرامت بپردازد.
همان‌طورکه واشینگتن‌پست پیش‌بینی کرده بود، ایلان ماسک رسماً اعلام کرد که قصد دارد از قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید توییتر عقب‌نشینی کند. در پرونده‌ای که عصر روز جمعه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا ثبت شده است، اعضای تیم حقوقی ایلان ماسک اعلام کرده‌اند ثروتمندترین فرد دنیا قراردادش با توییتر را فسخ می‌کند؛ چون طبق ادعای او، توییتر بندهای قرارداد را نقض کرده است.
بیزنس اینسایدر می‌نویسد اسکات گالووی از دانشگاه نیویورک گفت به‌نظر نمی‌رسد ماسک پس از کناره‌گیری از قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خود، در نبرد حقوقی با توییتر پیروز شود. وی در پادکست Pivot اعلام کرد شاید بنیان‌گذار تسلا مجبور شود مابه‌التفاوت ۴۴ میلیارد دلاری‌ای را بپردازد که برای توییتر ارائه کرده و ارزش فعلی آن حدود ۲۸ میلیارد دلار است.
دراین‌میان، توییتر آرام نگرفته است و شرکت حقوقی آمریکایی واچتل، لیپتون و روزن و کاتز را برای شکایت از ماسک استخدام کرده است. برت تیلور نیز اعلام کرد از ماسک شکایت خواهند کرد و مطمئناً اقدامات قانونی را انجام می‌دهند.

وکلای ماسک در نامه‌ای به توییتر توضیح دادند که این شرکت با افشانکردن دقیق تعداد حساب‌های جعلی در پلتفرم مذکور، توافق خود را نقض کرده است. بااین‌حال، گالووی گفت که این توجیهی برای کنارگذاشتن معامله نیست.
حال در این شرایط عده‌ای نظر متفاوتی دارند. برخی بر این باورند مسائل اخیر تکنیک تجاری ماسک برای مذاکره‌ی مجدد است. جولیان کلیموچکو، بنیان‌گذار و مدیرعامل Accelerate Financial، با انتشار توییتی می‌گوید نتیجه‌ی این جدال احتمالاً توافق مجدد خواهد بود. حتی یکی از تحلیلگران CFRA Research باور دارد درنهایت ماسک با کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی درمقایسه‌با مبلغ پیشین، دوباره برای خرید توییتر اعلام آمادگی می‌کند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط mohtavaclick