یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، بر اهمیت استفاده از ماسک و تزریق واکسن برای مصون ماندن از خطرات کرونا تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم قادری، در برنامه تهران بیست شبکه ۵ سیما، تصریح کرد: در حال حاضر در فاز افزایش اولیه زیر سویه جدید کووید ۱۹ قرار داریم.
وی ادامه داد: وقتی یک ویروس جدید وارد زندگی بشر می‌شود اتفاقات متعددی رخ می‌دهد. اگر ویروسی مانند کووید ۱۹ دارای سرایت پذیری بالایی باشد تا زمانی که با سطح ایمنی بشر به یک تعادلی نرسد، به روند تکامل خود ادامه خواهد داد.
رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به استفاده از ماسک برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: استفاده از ماسک از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که اصولاً ما با یک روش نمی‌توانیم با این بیماری مقابله کنیم و نباید این گونه فکر کنیم که با دریافت واکسن دیگر نیازی به استفاده از ماسک نداریم یا بالعکس. این اشتباهی بود که برخی از کشورها مرتکب شدند و اتفاقاً نتیجه آن ایجاد واریانت و پیک‌های جدید کرونا شد.
قادری افزود: سطح اثربخشی واکسن‌ها به گونه‌ای است که تقریباً نزدیک به هم می‌باشند و این گونه نیست که بگوییم یک واکسنی خیلی خوب است و یا واکسن دیگر ضعیف عمل می‌کند. تمام واکسن‌هایی که تأیید شده‌اند در بررسی‌های آماری انجام شده میزان اثربخشی یکسان و نزدیک به یکدیگر داشته‌اند.
وی خاطرنشان کرد: با دریافت واکسن و ایجاد ایمنی در بدن، تا حد قابل قبولی از شدت گرفتنِ بیماری و مرگ و میر جلوگیری می‌شود اما واکنش‌ها در خصوص انتقال و ابتلاء به این بیماری میزان اندکی مؤثر هستند که به همین دلیل تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌شود.
رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر این نکته که شهروندان برای دوز یادآور خود اقدام کنند، گفت: تنها برای شرایط خاص، مثلاً خانم‌های باردار یا افرادی که مبتلا به بیماری‌های خاص هستند و یا حتی داروهای خاصی مصرف می‌کنند، در زمان مراجعه به پایگاه‌های تزریق واکسن، شرایط خود را به همکاران ما اطلاع دهند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick