یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
بر اساس آزمایشات جدید متخصصان دانشگاه "کاردیف" در ولز، استفاده از انواع خاصی از ماسک‌ها داخل و اطراف دستگاه‌های MRI ناایمن است.
به گزارش ایسنا، این تیم از متخصصان هشت نوع مختلف از ماسک‌های تنفسی فیلتردار(FFP3) را مورد آزمایش قرار داده و دریافتند که پنج مورد آنها دارای عناصر مغناطیسی هستند که استفاده از آن‌ها هنگام انجام MRI ناایمن است.
بسیاری از ماسک‌ها حاوی نوارهای فلزی یا گیره‌هایی هستند که به شکل دهی ماسک روی بینی کمک می‌کنند. همچنین برخی از ماسک‌ها دارای یک پوشش ضد میکروبی هستند که معمولا حاوی نقره یا مس است.
هنگام واکنش با آهنرباهای عظیم داخل دستگاه MRI، این مولفه‌های فلزی می‌توانند عوارض متعددی را از جمله جابجایی ماسک، خطر پریدن قسمت فلزی یا سوختن احتمالی بیمار ایجاد کنند. علاوه بر این، اجزای فلزی می‌توانند باعث ظاهر شدن خطای تصویری در اسکن شوند که در برخی موارد ممکن است اسکن را غیرقابل استفاده کند.
به گزارش مدیکال اکسپرس، در نبود دستورالعمل‌های لازم در مورد استفاده از ماسک داخل و اطراف دستگاه‌های MRI، این تیم تحقیقاتی سیستمی را توصیه می‌کنند که با کمک آن ماسک‌ها بر اساس ماسک‌های “ایمن برای MRI” از ماسک‌های ناایمن متمایز شوند.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick