یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
سیارکی به اندازه یک آسمان خراش فردا(یکشنبه) از کنار زمین می‌گذرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از لایوساینس، خوشبختانه سیارک “۲۰۲۲ KY۴” از چند میلیون مایلی سیاره ما گذر خواهد کرد. این سیارک که اندازه‌ای مشابه یک آسمان خراش ۵۰ طبقه دارد در روز یکشنبه(۱۷ ژوئیه/ ۲۶ تیر) در نزدیک‌ترین فاصله خود نسبت به زمین طی ۱۰۰ سال اخیر قرار خواهد گرفت.
به گفته ناسا، این سیارک به راحتی از فاصله حدود ۳.۸ میلیون مایلی(۶.۱ میلیون کیلومتری)، یا به بیان دیگر از فاصله بیش از ۱۶ برابر میانگین فاصله بین زمین و ماه از کنار زمین عبور خواهد کرد. این فاصله بسیار بیشتر از فاصله سیارک “۲۰۲۲ NF” است که در روز هفتم ژوئیه به فاصله ۵۶ هزارمایلی(۹۰ هزار کیلومتری) از زمین رسید.
به گفته ناسا، سیارک “۲۰۲۲ KY۴” حدود ۲۹۰ فوت(۸۸ متر) قطر دارد و سرعت آن ۲۷ هزار کیلومتر بر ساعت تخمین زده می‌شود که هشت برابر سریع‌تر از یک گلوله است.
این سنگ فضایی پیش از این نیز چندین بار به زمین نزدیک شده است که آخرین آن‌ها طی سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۵۹ رخ داده است. ناسا محاسبه کرده است که این سیارک تا ماه مه سال ۲۰۴۸ دیگر به سیاره ما نزدیک نخواهد شد.
ناسا و دیگر آژانس‌های فضایی هزاران جرم نزدیک به زمین مانند این مورد را زیر نظر دارند. حتی اگر مسیر یک سیارک آن را میلیون‌ها مایل از سیاره ما دور کند، احتمال بسیار کمی وجود دارد که مدار سیارک پس از برهم کنش با گرانش یک جرم بزرگتر، مانند یک سیاره، کمی تغییر کند. حتی چنین تغییر کوچکی می‌تواند به طور بالقوه یک سیارک را در مسیر برخورد با زمین قرار دهد.
به این ترتیب، آژانس‌های فضایی دفاع سیاره‌ای را بسیار جدی می‌گیرند. در نوامبر سال ۲۰۲۱، ناسا یک “فضاپیمای منحرف کننده سیارک” موسوم به ماموریت “دارت”(DART) را به فضا پرتاب کرد که مستقیماً به سیارک ۵۲۵ فوتی(۱۶۰ متری) دیمورفوس در پاییز ۲۰۲۲ برخورد خواهد کرد. این برخورد سیارک را نابود نمی‌کند بلکه می‌تواند مسیر آن را کمی تغییر دهد. این ماموریت به آزمایش امکان منحرف کردن سیارات بالقوه خطرناک کمک می‌کند.
انتهای پیام
source
source
ورزشی خبری
علمی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick