instagram gamefa
telegram gamefa
telegram
Google News
در دنیای انیمه شاهد برخی از جذاب‌ترین ضدقهرمانان هستیم که اهداف و نیت خاصی را دنبال کرده و وقایع هیجان‌انگیزی را رقم می‌زنند.
در دنیای سرگرمی همیشه شاهد نبرد نیروهای خیر و شر بوده‌ایم که هر یک نیز طرفداران خاص خود را دارند. شخصیت‌هایی مانند تانجیرو کامادو در Demon Slayer و ناروتو در Naruto که برای اهداف خیرخواهانه به مبارزه پرداخته‌اند.
با این حال در این بین شخصیت‌هایی وجود دارند که اهداف و اعمالشان در هیچ یک از طرفین خیر یا شر قرار نمی‌گیرد.
آن‌ها نه قهرمان و نه شرور داستان می‌باشند؛ زیرا ضدقهرمانانی با انگیزه‌های شخصی خود هستند که مخاطب را وادار می‌کنند که به فکر فرو رفته و نسبت به اعمال آن‌ها، وارد یک دوگانگی ذهنی شوند. شخصیت‌های جذاب و پرطرفداری که نمی‌توان سرانجام آن‌ها را پیش‌بینی کرد و همین مسئله باعث خواهد شد تا هر لحظه انتظار به وقوع پیوستن غیرممکن‌ترین‌ها را محتمل دانست.
به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا به معرفی 10 ضدقهرمان برتر در دنیای انیمه پرداخته و انگیزه‌های آنان را مورد بررسی قرار دهیم. پس با در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

10-گاتس در انیمه Berserk
یکی از فرنچایزهای بسیار محبوب در دنیای انیمه، Berserk نام دارد. مجموعه‌ای که برای گمراه کردن طرفدارانش به شهرت رسیده است.
یکی از شخصیت‌های اصلی این مجموعه گاتس نام دارد. کسی که گذشته بسیار دردناکی را پشت سر گذاشته و به همین خاطر تبدیل به مبارزی بی‌رحم و خطرناک شده که اعمالش نه آن‌چنان در راه نیکی و خیرخواهی بوده و نه می‌توان آن‌ها را شرورانه خطاب کرد. او یک گرگ تنها و درنده است که فقط برای اهداف و انگیزه‌های خود ارزش قائل می‌شود.
یکی از موارد جذابی که بینندگان Berserk در مواجه با گاتس یاد می‌گیرند، این مسئله است که آن چیزی که به چشم می‌بینند، با واقعیتی که در جریان قرار دارد، زمین تا آسمان متفاوت می‌باشد. هرگز نمی‌توانید اعمال و رفتار گاتس را قضاوت کرده و نتیجه آن را حدس بزنید.
9-لایت در انیمه Death Note
در دنیای انیمه Death Note ما شاهد یک دانش‌آموز نابغه دبیرستانی به نام لایت یاگامی هستیم که از زندگی تکراری خود خسته شده و خیلی اتفاقی با یک دفترچه عجیب روبرو می‌شود.
این دفترچه که متعلق به شخصیت مرگ می‌باشد، در دستان لایت تبدیل به یک وسیله برای اعدام مجرمانی می‌شود که از نظر او عدالت را زیر پا گذاشته‌اند. می‌توان گفت که دنیای لایت و رفتار او نمایانگر وضعیت فعلی مردم جهان ما می‌باشد؛ زیرا افراد بسیاری وجود دارند که از زندگی یکنواخت خود خسته شده و خواهان عدالت به شیوه خود هستند.
در حالی که انگیزه لایت از اعمال و رفتارش در نزد مردم می‌تواند منطقی جلوه نکند، اما قطعاً طرفداران خاص خود را داشته که از اعمال او لذت برده و درکش می‌کنند. هرچه نباشد او یک انسان عادی است که به خاطر فشارهای زندگی، قصد دارد تا به شیوه خود دست به اجرای عدالت بزند.
8-آنجلو در انیمه 91 Days
در انیمه 91 روز شاهد خانواده لاگوسا هستیم که به طرز فجیعی توسط باند وانتی به قتل رسیده و آنجلو که تنها بازمانده از خاندانش می‌باشد، برای انتقام هویت خود را تغییر داده و یک زندگی سرشار از درد و رنج را ادامه می‌دهد.
آنجلو در حالی که به زندگی عادی خود ادامه می‌دهد، یکی از دوستان قدیمی پدرش او را نسبت به خانواده وانتی مطلع کرده و داستان ضدقهرمانانه او را شروع می‌کند. او در سفر خطیر و مهیج انتقام از این خانواده، تبدیل به یک ماشین کشتار بی‌رحمی می‌شود که از شکنجه و کشتن دشمنانش هیچ ابایی نداشته و تا جایی پیش می‌رود که تبدیل به شخصیت شرور داستان زندگی خودش می‌شود.
7-آلوکارد در انیمه Hellsing
انیمه Hellsing حول محور سازمانی به همین نام است که یک خون‌آشام قدیمی و بسیار قدرتمند به نام آلوکارد در خدمت آن‌ها کار می‌کند.
او شخصیتی است که برای آرمان‌های خود نه تنها از کشتن هم‌نوعان خود ابایی ندارد، بلکه حتی اگر انسانی بخواهد سد راه او و انگیزه‌هایش قرار بگیرد، به راحتی کشته خواهد شد. با این حال آلوکارد خوی درندگی خون‌آشامی خود را تحت کنترل درآورده و هیچ‌گانه به افراد بی‌گناه و نیازمند آسیبی نرسانده است.
او به سبب قدرت عظیمی که در اختیار دارد، بارها می‌توانست تا در سمت شر و تاریکی قرار بگیرد، اما تصمیم گرفت تا با وجود مشکلاتی که برایش به وجود خواهد آمد، به شکار هم‌نوعانش برای دنیایی امن بپردازد.
6-هی در انیمه Darker Than Black
در انیمه Darker Than Black شاهد دنیایی هستیم که ستارگانش ناپدید شده و به برخی از انسان‌ها قدرت‌های ماوراءالطبیعی اهدا گردیده است. یکی از این افراد “هی” نام دارد که در دنیای زیرزمینی به کارهای غیرقانونی مشغول بوده و با وجود بهره بردن از قدرتی گسترده، اما هنوز انسانیت خود را حفظ کرده است.
در دنیایی که اکثریت مردم انسانیت خود را از دست داده‌اند، هی به عنوان یک قاتل زیرزمینی، بدون هیچ رحم و تعللی دست به نابودی اهدافش می‌زند. علی‌رغم این که او از شخصیتی سرد و جدی برخوردار است، اما امکان ندارد تا با مشاهده او طرفدارش نشوید.
5-ارن یگر در انیمه Attack On Titan
زمانی که برای نخستین‌بار با ارن یگر در انیمه Attack On Titan آشنا شدیم؛ او کودکی بود که مادرش را از دست داده و برای انتقام و اجرای عدالت در حق خانواده‌ خود به ارتش ملحق می‌شود.
با این حال هرچه که حقیقت بیشتر برای او روشن شد، ارن بیش از پیش با واقعیت بی‌رحم جهان خود مواجه شده و انگیزه و اهدافش را تغییر داد. با پی بردن به واقعیت سرزمین مادری خود و نبرد بین الدیایی‌ها و مارلی‌ها، آن کودک خام و شکننده برای همیشه کنار گذاشته شد تا رهبری بی‌رحم متولد شود که برای محاظفت از جزیره پارادایس، از نسل کشی باقی مردم جهان هیچ ترسی نداشته باشد.
4-موریارتی در انیمه Moriarty The Patriot
قطعاً با شخصیت شرلوک هولمز آشنا هستید، کسی که برای متوقف کردن دشمن همیشگی خود به نام ویلیام جیمز موریارتی بارها خود را در معرض خطر قرار داده است.
در انیمه Moriarty The Patriot داستان از منظر ویلیام جیمز موریارتی روایت می‌شود، شخصی که از قدرت خانوادگی خود برای کمک به مردم و انتقام‌جویی آن‌ها بهره گرفته و موجب انواع و اقسام قتل‌ و دزدی‌های جسورانه می‌شود. موریارتی برای تحقق اهداف خود هیچ ترسی از سوی جامعه و نفرت آن‌ها نداشته و حتی برای راضی کردن مردم حاضر می‌شود تا مرگ خود را جعل نماید.
3-ریچل در انیمه Angel of Death
در انیمه Angel of Death شاهد دختری به نام ریچل هستیم که در ظاهر بسیار معمولی و آرام به نظر می‌رسد؛ اما زمانی که او روی واقعی خود را به مخاطب نشان می‌دهد، شاهد جابجا شدن مرزهای بی‌رحمی و وحشی‌گری هستیم.
او که خود را در طبقات یک ساختمان مرموز می‌یابد، برای رفتن به طبقه دیگر باید با رئیس آن بخش مواجه شود؛ مسئله‌ای که نشان می‌دهد ریچل از هیچ درک و احساسی برخوردار نبوده و برای اهداف شخصی و خودخواهانه عمل می‌کند. او برای رهایی از این ساختمان هر کسی که سد راهش باشد تا به راحتی نابود کرده و به مخاطب ثابت می‌کند که در پس این ظاهر زیبا و آرام، یک ضدقهرمان روانی وجود دارد که هر لحظه می‌تواند غیرقابل انتظار عمل کند.
2-لولوش در انیمه Code Geass
لولوش لامپروژ یا لولوش بریتانیایی، یازدهمین شاهزاده امپراطوری مقدس بریتانیا می‌باشد که از قدرت خارق‌العاده خود برای نابودی پدرش و تمامی زیرمجموعه او استفاده کرد تا کشور ژاپن را نجات دهد.
او در حالی که از اهدافی پاک و خیرخواهانه برخوردار است، اما خود را به عنوان یک تهدید به جهان معرفی کرد تا بر علیه او متحد شده و جنگی خانمان‌سوز به راه بیندازد. او علی‌رغم ظاهر آرام و متین خود، چنان سیاست‌مدارانه تمام امپراطوری را به خاک و خون می‌کشد که قطعاً بینندگان Code Geass را شگفت‌زده می‌کند.
این انیمه که در سال 2006 پخش خود را آغاز کرد، ضدقهرمانی به نام لولوش لامپروژ را در این مدیا به تصویر کشید که هنوز هم طرفداران زیادی دارد.
1-اسپایک در انیمه Cowboy Bebop
اسپایک اسپیگل یک شکارچی در فضای بی‌انتهای هستی می‌باشد که همراه با جت بلک، فی ولنتاین و ادوارد ونگ درگیر ماجراجویی‌های مختلفی شده و در دنیای خطرناک Cowboy Bebop برای زنده ماندن دست به هرکاری می‌زند.
او از شخصیت بسیار پیچیده و جذابی برخوردار است که علی‌رغم ویژگی‌های آزاردهنده‌ای که دارد، اما برای اطرافیانش ارزش قائل بوده و برای نجات آن‌ها هیچ واهمه‌ای ندارد. او برای تعقیب و دست‌یابی به اهدافش، هیچ اما و اگری را نپذیرفته و با تمام وجود به عمق خطر وارد می‌شود. اسپایک را می‌توان شگفت‌انگیزترین ضدقهرمان این لیست خطاب کرد که از طرفداران بی‌شماری در سراسر جهان برخوردار است.
به نظر شما در دنیای انیمه چه شخصیتی را می‌توان به عنوان برترین ضدقهرمان معرفی کرد؟ چه کسی و با چه اهدافی می‌تواند به این لقب دست پیدا کند؟
منبع: CBR
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
لولوش وی بریتانیای کبیر عشقه عشششششق
کمی اسپویل :
.
.
اخر انیمه شخصیت منفی دوست داشتنی میشه 🙂
انیمه حد وسط نداره یا ازش متنفری یا خیلی حال می کنی
من حد وسطم
موریاتی فقط
Guts clear
تو این لیست گاتس و اسپایک رو از همه بیشتر دوست دارم
لولوش و لایت هم عالین
بخاطر پایان بندی eren : mid
Johan liebert Monster >>>
“اما قطعاً طرفداران خاص خود را داشته که از اعمال او لذت برده و درکش می‌کنند.”
البته که درکش میکنم
تو وضعیت فعلی واقعا به یه دفترچه مرگ نیاز دارم
اگه یکی برای اینکه دستش به خون آلوده نشه مایل به واگذاری بود اعلام کنه
کسایی که پایان مانگا رو خوندن میدونن اتک چه چرت و پرتی تبدیل میشه واقعا ارن شخصیتش زباله میشه
همینطور بقیه کاراکترا انگار چپترای اخر داشتم یه مانگای دیگه میخوندم من از اونا بودم منتظر یه پایان دارک وحشتناک بودم که یه فلسفه خوب رو توضیح بده جاش یه اشغال تحویل گرفتم من همیشه قبل ریلیس چپتر توی ژاپن منتظر اسپویل لیکر ها میموندم سر چپتر اخر همه توی ردیت فکر میکردیم لیکره داره شوخی میکنه درباره پایان بندی فکر کردیم تروله نگو واقعی بودوقتی چند صفحه اول اومد هیج وقت اینقدر از چیزی ناامید نشده بودم هرچند بعدش chainsawman رو خوندم شست برد پایین عجب شاهکاریه انیمشم که ماپا میسازه میاد ۲۰۲۳ فکنم
Titanfolk brother ?
فقط هیسوکا فقط هیسوکا تو HxH
FBI open up
تمام حقوق این سایت متعلق به گیمفا می باشد.
Copyright© 2022 Gamefa All Rights Reserved

source

توسط mohtavaclick