دادگاه منطقه‌ای لاهه در هلند در پرونده‌ی شکایت اریکسون از اپل به‌دلیل نقض حقوق مربوط به یکی از پتنت‌های این شرکت، به‌نفع اپل و ممنوع‌نبودن فروش و واردات محصولات اپل رأی داد.
دادگاه منطقه‌ای لاهه در هلند درخواست اریکسون برای صدور حکم اولیه علیه اپل به‌دلیل نقض پتنت‌های این شرکت را رد کرده است. براساس ادعای اریکسون، آیفون، آیپد، اپل تی‌وی، هوم پاد و ساعت هوشمند اپل حق‌ اختراع شماره‌ی EP 28 19 131 B1 این شرکت را نقض کرده‌اند.
با‌‌توجه‌‌به این پتنت، دادگاه منطقه‌ای لاهه در هلند دریافت که این گواهی حق‌ اختراع برای استاندارد 5G یک پتنت ضروری نیست؛ بلکه پتنتی اجرایی محسوب می‌شود؛ بنابراین، درخواست اریکسون را رد و رأی ممنوع‌نبودن فروش و واردات محصولات اپل را صادر کرد. بااین‌حال، به‌دلیل اهمیت موضوع پتنت مذکور احتمالاً روی اختلافات آینده بر سر گواهی‌های حق اختراع اریکسون تأثیر خواهد گذاشت.
به‌گزارش Gizchina، اریکسون حداقل در ۶ حوزه‌ی قضایی شکایت‌هایی برای نقض حق‌ اختراع‌های خود علیه اپل تنظیم کرده است. این شرکت شکایت خود را در ایالات متحده، آلمان، هلند، برزیل، کلمبیا و بریتانیا مطرح کرده است. بحث بر سر توافق‌نامه‌ی حق اختراع مخابراتی هفت‌ساله‌ای است که برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۵ ثبت شد.
اریکسون شکایت خود را اولین‌بار در اکتبر ۲۰۲۱ مطرح و ادعا کرد اپل به‌دنبال نقض غیرمنصفانه‌ی حق‌ اختراع این شرکت بوده است. اپل سپس در ماه دسامبر شکایتی را تنظیم و شرکت سوئدی را به استفاده از «تاکتیک‌های سخت» برای تمدید پتنت متهم کرد.

موضوع نقض پتنت‌های اریکسون در محصولات اپل در کلمبیا نیز مطرح شده بود که البته در این مورد، داستان به‌نفع اپل تمام نشد و دادگاه این کشور برخی از محصولات غول فناوری کوپرتینو را ممنوع کرد. دادگاه کلمبیا حکم داد که محصولات اپل حق‌ اختراع اریکسون را نقض کرده‌اند؛ به‌همین دلیل، نمی‌توان دستگاه‌های 5G آن، ازجمله آیفون و آیپد را به این کشور وارد کرد یا آن‌ها را فروخت.
گزارش ثبت اختراعات FOSS ادعا می‌کند که پتنت اریکسون برای بهره‌گرفتن از استاندارد 5G ضروری است. این شرکت سوئدی گواهی اشاره‌شده را در سال ۲۰۱۹ دریافت کرد که تا سال ۲۰۳۷ نیز معتبر خواهد بود.
اپل دیگر نمی‌تواند محصولاتی که حق اختراع شرکت‌های دیگر را نقض می‌کند، بفروشد یا تبلیغ کند. این یعنی هر آیفون یا آیپد 5G با ممنوعیت مواجه خواهد شد. همچنین، این شرکت باید به خُرده‌فروشان، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، رسانه‌های جمعی و سایر شرکت‌ها هشدار دهد تا از رعایت این قانون اطمینان مطمئن شوند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط mohtavaclick