به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجموعه شش جلدی قصه‌های نهج‌البلاغه به قلم مجید ملامحمدی داستان‌هایی را برای کودکان گروه سنی «ب» و «ج» روایت می‌کند که برگرفته از نهج‌البلاغه و توسط انتشارات به نشر منتشر شده است.
در این مجموعه سعی شده است، شیوه نگارش با آثار دیگر متفاوت باشد و با نگاه نو و جدید به زندگی ائمه پرداخته شده است. در میان داستان‌ها بعضی از احادیث و سخنان بزرگواران هم به شکل داستانی آمده و نسبت به کتاب‌های گذشته متفاوت است.
نثر این مجموعه روان و امروزی است و تصویرگری آن برعهده فرشته فرمند، لادن هندی، کوثر رضایی، مرضیه قوام‌زاده و محسن میرزایی بوده است.
این مجموعه شامل قصه‌های حضرت علی (ع) و ماجراهایی که برای ایشان اتفاق می‌افتد، است و آخر هر قصه نیز به‌طور مستقیم یک پارگراف از سخنرانی حضرت علی (ع) را ترجمه کرده و در ارتباط با آن داستان آمده است.
«درختی که حرکت کرد»، «در مهمانی پول‌دارها»، «گرسنه‌ای که سیر نمی‌شود»، «لطفا بگویید نمی‌دانم»، «ابرها منتظر نمی‌مانند» و «گنجشک‌ها تب کرده‌اند» عناوین مجموعه ۶ جلدی قصه‌های نهج‌البلاغه است.
اسماعیل چشرخ، مسعود قره‌باغی، عاطفه ملکی‌جو تصویرگری این شش جلد را برعهده داشتند، این مجموعه از سری «کتاب‌های پروانه» در قطع رحلی منتشر شده است.
انتهای پیام/

source

توسط mohtavaclick