یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
مرد شماره یک شطرنج جهان اعلام کرد که در رقابت‌های قهرمانی جهان مقابل شطرنج باز روس بازی نمی‌کند.
به گزارش ایسنا و به نقل از chess24، مگنوس کارلسن قهرمان شطرنج جهان و فوق ستاره نروژی شطرنج اعلام کرد که در مسابقه قهرمانی جهان حاضر نمی شود.  این صحبت‌ها در حالی مطرح شد که پیش از این کارلسن گفته بود تنها در صورتی در مسابقات قهرمانی جهان بازی خواهد کرد که حریف او فیروزجا باشد. 
فیروزجا در مسابقات کاندیداها عمکرد خوبی نداشت و نتوانست به قهرمانی برسد تا این شطرنج باز فرصت بازی مقابل کارلسن در رقابت‌های قهرمانی جهان را از دست بدهد. نپو روس با قهرمانی در این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را دریافت کرد اما آنطور که به نظر می رسد کارلسن حاضر به بازی کردن نیست.
کارلسن به شایعات پاسخ داد و اعلام کرد که قصد بازنشستگی ندارد. ستاره 31 ساله شطرنج جهان قول داده که همچنان بهترین جهان باشد وتنها به رقابت قهرمانی جهان اهمیت ندهد!
قهرمان جهان توضیح داد: این تصمیم من بوده و با آن خیلی راحت هستم. در مورد تصمیمم مدت‌ها فکر کرده‌ام. من انگیزه‌ای برای بازی دیگری ندارم. به سادگی احساس می کنم چیز زیادی برای به دست آوردن ندارم هرچند که شاید آن مسابقه از نظر تاریخی مهم و جذاب باشد.
به گزارش ایسنا، کارلسن همچنان به حرفه اصلی خود یعنی بازی شطرنج ادامه خواهد داد. این شطرنج باز تاکید کرده که برای ریتینگ بی سابقه 2900 می جنگد. قطعا پس از تصمیم کارلسن برای دست کشیدن از تاج و تخت قهرمانی جهان، در سراسر جهان شطرنج شاهد شوکه شدن افراد خواهیم بود.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick