یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
مجموعه فیلم‌های «بتمن» کریستوفر نولان جزو بهترین آثار ابرقهرمانی‌ تاریخ سینما در نظر گرفته می‌شوند. سه‌گانه بتمن نولان با فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» به پایان رسید اما اگر او چهارمین فیلم بتمن را هم با بازی کریستین بیل در نقش بروس وین می‌ساخت، چه اتفاقی رخ می‌داد؟
بتمن به‌ عنوان یکی از محبوب‌ترین و دوست ‌داشتنی‌ترین کاراکترهای کتاب‌های مصور، سال‌هاست که در سینما و تلویزیون ظاهر شده و تاریخچه‌ی پرفراز و نشیبی را روی پرده‌ی نقره‌ای سینما پشت سر گذاشته است. همه چیز با دو فیلمی شروع شد که دهه‌ی ۱۹۴۰ ساخته شدند و به دنبال آن‌ها یک فیلم سینمایی با اقتباس از مجموعه‌ی تلویزیونی بتمن محصول سال ۱۹۶۰ تولید شد که در آن آدام وست و برت به ایفای نقش پرداختند.
پس از آن در سال ۱۹۸۹ فیلم «بتمن» به کارگردانی تیم برتون ساخته شد و به دنبال آن فیلم «بازگشت بتمن» در سال ۱۹۹۲ تولید گردید. فیلمی که تاکنون به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ سینما شناخته می‌شود. پس از آن قهرمان سیاه پوش ما با فیلم «بتمن برای همیشه» و «بتمن و رابین» ساخته جوئل شوماخر به یکی از ماندگارترین کاراکترهای عرصه‌ی هالیوود تبدیل شد، اما این سال ۲۰۰۵ بود که به یک سال استثنایی برای این کاراکتر برجسته تبدیل گردید زیرا فیلم «بتمن آغاز می‌کند» کریستوفر نولان که به بررسی منشا این شخصیت پرداخت و او را در برابر کاراکتر شرور راس الغول با بازی لیام نیسون و جاناتان کرین یا مترسک با بازی کیلیان مورفی قرار داد تونست به نقطه‌ی تحولی برای او تبدیل شود. نولان شهر گاتهام را به عنوان شهری فاسد به زیبایی به تصویر کشید و بتمنی به مراتب تاریک‌تر و واقعی‌تر را به مخاطبان نشان داد و موفقیت فیلم‌های او باعث ساخت دو دنباله‌ی دیگر به نام «شوالیه تاریکی» و «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» شدند که اولی به عنوان بهترین فیلم این سه‌گانه شناخته می‌شود.
سه‌گانه‌ی «شوالیه تاریکی» نولان سبب ساخت فیلم‌های ابرقهرمانی‌ای با مضمون تیره‌تر و بازتعریف ژانر ابرقهرمانی شد و به ویژه «شوالیه تاریکی» به یکی از تاثیرگذارترین فیلم‌های ابرقهرمانی‌ای تبدیل گردید که تاکنون ساخته شده است. فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» با جدا کردن کاراکتر بروس وین از بتمن و پرداختن به زندگی جدید او با سلینا کایل با بازی آن هاتاوی، در جایی دور از شهر گاتهام، سه گانه را به پایان رساند، اما سوالی که پیش می‌آید این است که اگر نولان و بیل دوباره برای ساخت فیلم بتمن با هم همکاری می‌کردند، چه اتفاقی می‌افتاد و فیلم چهارم می‌توانست چه تاثیری بر سایر فیلم‌های ابرقهرمانی داشته باشد؟
بتمن
وقایع فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» هشت سال پس از وقایع فیلم «شوالیه تاریکی» در جریان است و ما در این فیلم بروس را مشاهده می‌کنیم که با عواقب مرگ ریچل داوز و هاروی دنت روبرو شده و به یک گوشه نشین تمام عیار تبدیل گردیده است. اگرچه در شهر گاتهام به لطف قوانین دنت، جرم و جنایت ریشه کن شده، اما زمانی که یک شرور جدید به نام بن با بازی تام هاردی گاتهام را مورد حمله قرار می‌دهد بروس مجبور می‌شود دوباره ردای بتمن را به تن کند. کسی که به بتمن و جیمز گوردون با بازی گری اولدمن کمک می‌کرد جان بلیک با بازی جوزف گوردون لویت، افسر تازه‌کاری بود که مدت‌ها پیش هویت مخفی بروس را کشف کرده بود.
در پایان فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد»، بتمن متوجه شد که تنها راه برای نجات شهر از نقشه‌های بان و تالیا الغول با بازی ماریون کوتیار، استفاده از هواپیمای خود، خفاش، برای حمل بمب به دوردست‌ها و پرتاب کردن آن به جایی است که بتواند به راحتی و بدون ایجاد هیچ‌گونه خطری منفجر شود، اما این به معنای به خطر انداختن جان خودش نیز بود. پس از آن، همه تصور کردند که بتمن مرده و عمارت وین به یتیم خانه تبدیل شد و املاک بروس به آلفرد پنی ورث با بازی مایکل کین واگذار گردیدند. فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» با سکانسی به پایان می‌رسد که در آن آلفرد با بروس و سلینا در اروپا برخورد می‌کند و بلیک از نیروی پلیس استعفا می‌دهد و بسته‌ای از بروس دریافت می‌کند که او را به سمت بت غار هدایت می‌نماید.
به‌علاوه فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» نشان داد که در واقع نام کوچک جان بلیک، رابین است و همین امر منجر به بروز حدس و گمان‌هایی در این مورد شد که او به احتمال زیاد جای بتمن را در شهر گاتهام خواهد گرفت و احتمالا به همین دلیل شوالیه سیاه پوش او را به سمت بت غار راهنمایی کرده است. اگر چهارمین فیلم بتمن توسط نولان و بیل ساخته شود، قطعا ما شاهد این امر خواهیم بود که بلیک به رابین تبدیل شده و با بتمن کریستین بیل گروهی را تشکیل داده است. البته بزرگ‌ترین سوالی که مطرح می‌شد این بود که چه اتفاقی در شهر گاتهام هم‌پیمان شدن بروس و بلیک می‌شد و سبب می‌گردید که وین زندگی جدید و آرام خود را کنار بگذارد تا دوباره به شهری بازگردد که همواره او را آزرده است.
بتمن
سلینا کایل در فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» به عنوان یک سارق، دزد و همکار بین معرفی شد. کسی که می‌خواست بتمن را در دام بین گرفتار کند. اما او در نهایت از بروس حمایت کرد و به او کمک کرد تا بین را شکست دهد و راهی برای نجات شهر گاتهام پیدا نماید و از انفجار بمبی که تالیا آماده کرده بود جلوگیری کند.
پس از آن سلینا و بروس رابطهی خوبی را با هم برقرار کردند و از شهر گاتهام دورتر شدند تا پس از تمام چیزهایی که در این شهر برایشان پیش آمده بود، زندگی آرامی را در کنار یکدیگر آغاز کنند. اگر بروس تصمیم می‌گرفت به گاتهام سیتی بازگردد و دوباره به بتمن تبدیل شود و تیمی را با رابین تشکیل دهد، ممکن بود سلینا نیز او را همراهی نماید و این سه نفر به تیمی قدرتمند در برابر اشرار تبدیل گردند و بخش‌های مختلف را با توجه به تخصص و هنرشان پوشش دهند و کاری کنند که دیگر اشرار حتی نتوانند به فکر شرارت بیفتند.
بتمن
شاید بزرگ‌ترین سوالی که در مورد دنباله‌ی چهارم بتمن نولان و بیل به وجود می‌آمد این بود که این بار چه کسی شرور داستان فیلم خواهد بود و خواب آرام را از چشم مردم گاتهام سیتی خواهد ربود؟ همان‌طور که در بالا ذکر شد، «بتمن ۴» باید کاری می‌کرد تا بروس برای بازگشت به شهر گاتهام و پوشیدن ردای بتمن دلیل خوبی داشته باشد، بنابراین این فیلم قطعا به یک شرور منحصربه‌فرد نیاز داشت. سه گانه «شوالیه تاریکی» بسیاری از دشمنان بتمن مانند کارمین فالکون، راس الغول، مترسک، جوکر، دو چهره و بین را به مخاطبان نشان دادند و داستان‌هایشان را روایت کردند، اما هنوز شرورهای منحصربه‌فرد زیادی در لیست انتظار وجود دارند که دنباله‌ی چهارم می‌توانست از آن‌ها استفاده کند.
بهترین گزینه‌هایی که به احتمال زیاد در دنباله‌ی چهارم قابل مشاهده بودند عبارت بودند از ریدلر و ویکتور زز که در هر دو فیلم سه گانه شوالیه تاریکی به شکل بسیار ظریفی به آن‌ها اشاره شده بود. ویکتور زز یک قاتل زنجیره‌ای بی‌رحم و خون‌خوار بود که علائمی را بر روی پوست هر یک از قربانیان خود حک می‌کرد و در «بتمن آغاز می‌کند» به عنوان یکی از رهبران سابق اوباش ظاهر گردید که جاناتان کرین او را به آسایشگاه آرکهام منتقل می‌کرد. بعدها زز در حالی مشاهده شد که برای رسیدن حساب ریچل داوز از آرکهام فرار کرده بود اما بتمن به موقع رسید و جان او را نجات داد.
پس از آن می‌توان به ریدلر اشاره کرد که بر طبق شنیده‌ها در شوالیه تاریکی به صورت نامحسوس حضور داشته، البته نه به عنوان ادوارد نیگما. اعتقاد بر این است که کلمن ریس، کارمند وین اینترپرایز که سعی کرد از لوسیوس فاکس و بروس وین باج خواهی کند، نسخه‌ای از ریدلر بود که نولان می‌خواست به تماشاگران نشان دهد، زیرا فاکس مدام از او با عنوان آقای ریس یاد می‌کرد که کلمه‌ی رازها را برای مخاطب تداعی می‌کند. در نهایت، ریس موافقت کرد که هویت بتمن را پس از نجات جانش مخفی نگه دارد، بنابراین گرچه شاید ریس همان ریدلر نبوده باشد، اما این شوخی می‌توانست راه را برای معرفی ادوارد نیگما در بتمن ۴ باز کند.
بتمن
اگرچه دنباله‌ی چهارم فیلم بتمن که توسط نولان و بیل ساخته می‌شد می‌توانست هیجان ‌انگیز باشد، اما قطعا به بهترین فیلم این مجموعه تبدیل نمی‌شد. فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» توانست این سه گانه را به پایان برساند و به بروس وین یا همان بتمن داستان، پایانی خوش بدهد و به او اجازه دهد تمام دردهای مربوط به گاتهام و بتمن را پشت سر بگذارد و در نهایت زندگی خود را شروع کند و ساخت فیلم چهارم به معنای بی‌اعتبار کردن تمامی این داستان‌ها بود.
با این حال، اگر ساخت چهارمین فیلم «بتمن» قبل از به اتمام رسیدن فیلم نامه‌ی «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» تایید می‌گردید، قطعا این فیلم می‌توانست پایان متفاوتی داشته باشد و راه را برای ماجراجویی‌های دیگر باز کند. هر چند تمامی اینها به این معنا نیستند که پایان «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» خوب نبود یا امکان ادامه دادن آن وجود ندارد. در واقع اصلا نمی‌توان تصور کرد که این فیلم می‌توانست به گونه‌ای دیگر به پایان برسد.
بتمن
آغاز سه گانه شوالیه تاریکی تاثیر شگرفی بر دنیای گسترده دی سی گذاشت، اما اگر چهارمین فیلم «بتمن» ساخته می‌شد، شاید دنیای سینمایی دی سی در جایگاهی که امروز هست قرار نداشت. دنیای سینمایی دی سی در سال ۲۰۱۳ با مرد پولادین زک اشنایدر آغاز گردید. کاراکتری که برداشتی تیره‌تر و غم انگیزتر از سوپرمن را به مخاطبان نشان داد و درس‌های زیادی را که از «بتمن آغاز می‌کند» و «شوالیه تاریکی» نولان آموخته بود در خود جای داد و حتی به بسط و گسترش دنیای دی سی کمک کرد. مرد پولادین یک سال پس از فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» منتشر شد، بنابراین اگر «بتمن ۴» ساخته می‌شد، باید بعد از به راه افتادن دنیای سینمایی دی سی اکران می‌گردید.
با توجه به لحن و رویکرد متفاوت سه گانه شوالیه تاریکی نولان و آنچه که دنیای دی سی سعی در نمایشش دارد، بعید به نظر می‌رسد که این فیلم می‌توانست در چنین چارچوبی جای گیرد، هر چند داستان «بتمن ۴» می‌توانست لحن متفاوتی داشته باشد تا بتواند به بخشی از دنیای سینمایی دی سی تبدیل شود. این بدان معناست که فیلم «بتمن علیه سوپرمن» هرگز ساخته نمی‌شد و ترکیب لیگ عدالت به این شکلی که هم اکنون می‌بینیم نبود و یا این فیلم اصلا به مرحله‌ی ساخت نمی‌رسید. به‌علاوه «بتمن ۴» می‌توانست مسیر دنیای دی سی را تغییر دهد و به آن لحن منسجم‌تری ببخشد و در کل از تمام مشکلاتی که جهان دی سی در طول این سال‌ها با آن روبرو شده، جلوگیری کند.
بتمن
چهارمین فیلم بتمن که می‌توانست در جهان شوالیه تاریکی نولان ساخته شود هرگز به مرحله‌ی تولید نرسید زیرا نولان هیچ برنامه‌ای برای ساخت آن نداشت. در سال ۲۰۱۹، کریستین بیل در طی مصاحبه‌ای بیان کرد که طرز تفکر نولان در مورد سه گانه «شوالیه تاریکی» بسیار متفاوت بود و او می‌خواست فقط یک فیلم بسازد و به بیل گفته بود که اگر بتوانند سه فیلم در این رابطه بسازند ساخت هر گونه فیلمی در مورد بتمن را متوقف خواهد کرد. بیل در ادامه بیان داشت که آن‌ها ایده‌ی ساخت یک فیلم دیگر برای بتمن را رد کردند تا به رویای کریس برای ساخت یک سه گانه وفادار بمانند زیرا نولان دیگر نمی‌خواست ساخت دنباله‌های بعدی را ادامه دهد.
جوزف گوردون لویت سال ۲۰۱۶ در مصاحبه‌ای گفت که نولان فیلم «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» را به عنوان پایانی برای این سه گانه می‌بیند، بنابراین هرگز برنامه‌ای برای ادامه‌ی فیلم سوم و ساخت دنباله‌ی چهارم ندارد. در واقع ساخت چهارمین فیلم بتمن در جهان شوالیه تاریکی هرگز بخشی از برنامه‌های کریستوفر نولان نبود، اما اگر این اتفاق می‌افتاد، این فیلم می‌توانست دنیای سینمایی دی سی را به طور کامل تغییر دهد. هر چند معلوم نبود که این فیلم به دنیای دی سی کمک می‌کرد تا بهتر باشد یا نه.
منبع: screenrant


source
قیمت شینگل
موکت
پارکت
تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick