یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
دنیای متفاوت تکنولوژی
درحالی‌که شرکت نورالینک متعلق به ایلان ماسک هنوز مجوز FDA‌ برای کاشت تراشه در مغز انسان را دریافت نکرده است رقیب این شرکت به نام Synchron توانسته با موفقیت اولین کاشت خود را روی یک بیمار آمریکایی به پایان برساند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت Synchron موفق شد با کاشت تراشه […]
درحالی‌که شرکت نورالینک متعلق به ایلان ماسک هنوز مجوز FDA‌ برای کاشت تراشه در مغز انسان را دریافت نکرده است رقیب این شرکت به نام Synchron توانسته با موفقیت اولین کاشت خود را روی یک بیمار آمریکایی به پایان برساند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت Synchron موفق شد با کاشت تراشه مغزی خود روی یک بیمار آمریکایی وی را در حرکت کردن و صحبت کردن یاری کند. به طوری که این فرد توانست با کمک فکر کردن صفحات وب را مرور کند. این شرکت امیدوار است بتواند با استفاده از تراشه مغزی خود به این فرد بیمار در چک کردن ایمیل و یا ارسال و دریافت پیامک نیز کمک کند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 تراشه های مغزی نیز با هدف کمک به بیماران ضعف حرکتی و ناتوانی در تکلم ساخته شدند تا بتوانند از طریق انتقال افکار سیستم های کامپیوتری را راه اندازی کنند پیش از این نیز شرکت Synchron آزمایشاتی را روی چهار بیمار در استرالیا انجام داده بود و گزارش آن توسط بلومبرگ منتشر شد.
 این چهار بیمار پس از کاشت این فناوری توانسته بودند بدون هیچ مشکل و عارضه ای پیام های واتساپ را دریافت و ارسال کنند و یا خرید آنلاین انجام دهند. مجوز FDA برای شرکت Synchron در ژوئیه ۲۰۲۱ صادر شد و این شرکت توانست فاز آزمایش انسانی خود را روی ۶ بیمار انجام دهد. کاشت مغزی سیستم مورد نظر نیز بدون جراحی و آسیب انجام میگیرد. تنها با ایجاد یک برش در گردن بیمار می توان الکترود مربوط را در گردن فرد و در یک رگ خونی قرارداد. این قسمت وظیفه برنامه‌ریزی، کنترل و اجرای حرکات ارادی را بر عهده دارد. پس از آن با قرارگیری دستگاهی در قفسه سینه بیمار میتوان با تراشه ارتباط برقرار کرد. همچنین از طریق بلوتوث ارتباط بین دستگاه با سیستم کامپیوتری و گوشی هوشمند نیز برقرار می شود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick