میزان فروش گوشی‌های هوشمند در چین در سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۲ به پایین‌ترین حد خود رسید، اما بااین‌حال، فروش آنر در این کشور به‌میزان درخورتوجهی افزایش یافته است.
فروش گوشی‌های هوشمند در بازه‌ی زمانی سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری در چین کاهش یافته است. طبق گزارش CounterPoint، میزان فروش گوشی‌ در این کشور نسبت به سال قبل ۱۴٫۲ درصد کم‌تر بوده است. حجم فروش سه‌ماهه دوم ۱۲٫۶ درصد کم‌تر از سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۰ یعنی در مدت همه‌گیری کرونا بود. علاوه‌براین، میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی گذشته تقریباً معادل نیمی از اوج تاریخی سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۶ بوده است.
کاهش فروش گوشی‌های هوشمند در چین به افزایش تورم جهانی، جنگ روسیه و اوکراین و قرنطینه‌های ناشی از کرونا نسبت داده می‌شود.
نمودار فروش گوشی‌های هوشمند چین سه ماهه دوم ۲۰۲۲
ویوو به‌لطف معرفی گوشی‌های سری S12 خود در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری با سهم ۱۹٫۸ درصدی، پیشتاز بازار گوشی‌های هوشمند چین بوده است. آنر نیز با سهم ۱۸٫۷ درصدی در جایگاه دوم این فهرست قرار دارد. این برند درمقایسه با سه‌ماهه‌ی مشابه سال گذشته که سهمی ۷٫۷ درصدی داشت، بازگشت قدرتمندی را تجربه کرده است. گفته می‌شود موفقیت آنر به گسترش حضور آن در بازارهای آفلاین ارتباط داد. رتبه‌ی سوم فهرست نیز دراختیار اوپو است که ۱۷٫۹ درصد از سهم بازار این کشور را به‌خود اختصاص داده است. اپل نیز با سهم ۱۵٫۵ درصدی جایگاه چهارم خود را حفظ کرد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اندکی رشد داشته است. گفته می‌شود سری آيفون ۱۳ دلیل اصلی عملکرد خوب این شرکت است. شیائومی نیز با سهم ۱۴٫۹ درصدی جایگاه پنجم را دراختیار دارد. این برند در ماه ژوئن شاهد افزایش فروش مدل‌هایی مثل ردمی K50 و نوت ۱۱ بود.
نمودار فروش گوشی‌های هوشمند چین سه ماهه دوم ۲۰۲۲

خارج از فهرست پنج شرکت برتر فروشنده‌ی گوشی‌های هوشمند در چین، سه جایگاه بعد به‌ترتیب دراختیار هواوی، ریلمی و سایر شرکت‌ها است که به‌ترتیب سهمی ۶٫۹ درصدی، ۲٫۴ درصدی و ۴٫۳ درصدی از این بازار را به‌خود اختصاص داده‌اند. CounterPoint اشاره می‌کند با وجود عملکرد دلسردکننده‌ی فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۲، شرکت‌های چینی به تقویت موقعیت خود در بخش دستگاه‌های رده‌بالا ادامه می‌دهند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط mohtavaclick