یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
روز سوم از پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نونهالان جهان با کسب دو مدال طلا برای دختران کشورمان به پایان رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه این مسابقات که با حضور تکواندوکارانی از بیش از ۹۰ کشور جهان در بلغارستان و سالن «آرمتس» شهر صوفیه جریان دارد، امروز شنبه هشتم مردادماه و در روز سوم مسابقات، تکواندوکاران اوزان ۴۱- و ۴۵- کیلوگرم پسران، ۴۴-، ۵۵- و ۵۹- کیلوگرم دختران به مصاف رقبای خود رفتند که حاصل تلاش سه نماینده ایران دو مدال طلا بود.
پرنیان نوری که به فینال وزن ۴۴- کیلوگرم راه پیدا کرده بود، در مبارزه برای کسب مدال طلا «سانگ تونگ» از تایلند را د ردو راند متوالی و با نتایج ۸ بر ۴ و ۱۱ بر ۵ از پیش رو برداشت و روی سکوی قهرمانی ایستاد. وی صبح امروز کار خود را برتری ۲ بر صفر مقابل «گابریلا کاسنیسکا» از لهستان آغاز کرد و در ادامه با همین نتیجه در پیکار با «تکین زینپ» از ترکیه و «تورس» از آمریکا به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله هم «بائیز» از مکزیک را در ۲ راند متوالی از پیش رو برداشت و به فینال راه پیدا کرده بود.
حنا زرین کمر آخرین تکواندوکار ملی پوش کشورمان در روز سوم بود که برای کسب مدال طلای وزن ۵۹- کیلوگرم «النا برادیچ» از صربستان را پیش رو داشت که در دو راند و با نتایج ۱۲ بر ۸ و ۸ بر یک رقیب خود را شکست داد و به نشان طلا دست پیدا کرد.
وی دور نخست ۲ بر صفر مقابل «رازان محمد» از اردن صاحب پیروزی شد و سپس «بوری وی» از کرواسی و «لی» از کره جنوبی را نیز با همین نتیجه از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. زرین کمر در این مرحله و در یک مبارزه برتر «هوئزو» از آمریکا را در دو راند متوالی و با نتایج ۱۲ بر صفر در کمتر از ۸۰ ثانیه شکست و راهی دیدار پایانی شد.
برای تیم ملی تکواندو ایران تا پایان روز سوم باران جمال لیوانی، ساینا علیپور، پرنیان نوری و حنا زرین کمر چهار نشان طلا، محمد عرفان زارع یک نشان نقره و فاطمه باقرزاده یک نشان برنز کسب کرده اند. آرش ضامنی، امیرحسین ولی محمدی و آردین نجفی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفته‌اند.
برنامه روز پایانی
فردا یکشنبه نهم مردادماه و در روز پایانی مبارزات اوزان ۴۹-، ۵۷- و ۶۱- کیلوگرم در گروه پسران، ۳۷- و ۵۹+ کیلوگرم در گروه دختران برگزار می‌شود که چهار تکواندوکار کشورمان به دیدار رقبای خود می‌روند.
محمد مهدی سعادتی در وزن ۴۹- کیلوگرم که ۳۲ تکواندوکار حضور دارند، دور نخست «ون ین» از چین تایپه را پیش رو دارد و سپس به مصاف برنده فرانسه و انگلستان می‌رود. در وزن ۵۷- کیلوگرم هم که ۳۶ تکواندوکار ثبت نام کرده اند، محمد حسین تقی پور بعد از یک دو استراحت به مصاف برنده مکزیک و آمریکا خواهد رفت.
رادین زینالی در وزن ۶۱- کیلوگرم که ۳۱ تکواندوکار مبارزه خواهند کرد، دور نخست به مصاف «ماچادو» از برزیل می‌رود و در صورت برتری با برنده کره جنوبی و کانادا مبارزه پیکار خواهد کرد.
پرنیان ساکی آخرین نماینده تیم ملی کشورمان در گروه دختران است که در وزن ۳۷- کیلوگرم و در میان ۳۳ تکواندوکار حاضر در این وزن دور نخست برای مبارزه با «الینا کریموا» از بلغارستان به میدان می‌رود و سپس برنده کانادا و استرالیا را پیش رو خواهد داشت.
برای تیم ملی تکواندو ایران تا پایان روز سوم؛ باران جمال لیوانی و ساینا علیپور ۲ نشان طلا، محمد عرفان زارع یک نشان نقره و فاطمه باقرزاده یک نشان برنز کسب کرده اند. آرش ضامنی، امیرحسین ولی محمدی و آردین نجفی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفته‌اند.
این دوره از مسابقات فردا یکشنبه به پایان می‌رسد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick