instagram gamefa
telegram gamefa
telegram
Google News
یکی از قابلیت‌های اجتماعی کنسول پلی استیشن 5 که Accolades نام دارد، به علت آنکه مورد استفاده‌ی کاربران قرار نمی‌گیرد، در پاییز پیش رو حذف خواهد شد.
پلی استیشن 5 در زمان عرضه‌ی خود در سال 2020 از ویژگی‌هایی بهره می‌برد که در پلی استیشن 4 وجود نداشت. مدت‌ها بود که هواداران، برخی از این ویژگی‌ها را از سونی درخواست می‌کردند، اما برخی دیگر، چندان مورد توجه قرار نگرفتند. اکنون، سونی می‌خواهد یکی از قابلیت‌هایی را که کاربران توجهی به آن نشان نداده‌اند، حذف کند.
سونی در وبسایت رسمی پلی استیشن اعلام کرده است که در ادامه‌ی سال جاری، بخش Accolades از این کنسول نسل نهمی حذف خواهد شد. Accolades سازوکاری در پلی استیشن 5 است که امکان مشاهده‌ی نظر سایرین در مورد رفتار افراد در بازی‌های چندنفره را برای کاربران فراهم می‌کند.
در واقع، کاربران می‌توانند با استفاده از این قابلیت، عباراتی نظیر Helpful ،Welcoming و Good Sport (به ترتیب به معنای «پذیرای همراه»، «یاری‌دهنده» و «کسی که رفتار قابل احترام دارد و پس از باخت عصبانی نمی‌شود») را برای این افراد بفرستند تا سایرین از طریق مشاهده‌ی این عبارات در پروفایل آن‌ها، از شیوه‌ی رفتارشان در بازی‌های آنلاین خبردار شوند. به گفته‌ی سونی، هدف این سازوکار آن بود که کاربران متوجه تأثیر رفتار مثبت خود بشوند، اما آنطور که به نظر می‌رسد، افراد زیادی از این قابلیت استفاده نمی‌کردند.
متن بیانیه‌ی سونی به شرح زیر است:
از پاییز 2022، قابلیت Accolades در پلی استیشن 5 دیگر پشتیبانی نمی‌شود. آنطور که انتظار داشتیم، از این قابلیت استفاده نشد، بنابراین، دیگر روی این بخش تمرکز نخواهیم کرد، [اما همچنان] کاربرانمان را به ادامه‌ی فرستادن پیام‌های مثبت به یکدیگر دعوت می‌کنیم.
در مجموع، اینکه سونی چنین تصمیمی بگیرد چندان عجیب نیست، زیرا در گذشته نیز شاهد آن بودیم که این شرکت، ویژگی‌هایی از کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 را به دلیل برآورده نکردن انتظارات، از دسترس خارج کرده بود.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
الان فیل اسپنسر میاد اینو تو منو ایکس باکس جا میکنه و داد میزنه ما این قابلیتو داریم و بعد میشه یه قابلیت کاربردی که اولین نفر و مخترعش ماکرو بوده (مثل گیمپس) 😂
میدونی که پلی استیشن نو دانلود بازی از یک اکتبر 2019 اضافه کرد و گیمپس هم یک جون 2017، پس الکی فکت نده
منابع:
پلی استیشن بلاگ
ورج
اصلا کسی با دسته حوصله تایپ کردن نداره , دیسکورد اضافه کن پارتی ها پلی استیشن و ایکس باکس و پی سی یکی بشن , این مسئله خیلی نیاز هستش
با زدن یه دونه دکمه گزینه مورد نظرت رو ثبت میکنی برای طرف مقابلت و هیچ تایپ کردنی هم در کار نیست. من خودم تا الان به لطف بازی ریترنال یه good sport و یه helpful گرفتم. برای من که ویژگی جذابی بود ولی ایشالا در آینده از این خفن ترش رو به رابط کاربری اضافه میکنن. در مورد مخلوط شدن پارتی ها ولی موافقم.
قابلیتی که درست تبلیغ نشده و خیلیا هنگام نشر این خبر شاید شناخته باشنش بدیهیه که به این تقدیر دچار بشه !
سندی دیگر بر مهر تایید حرف من که دیگه کسی به کنسول های سونی اهمیت نمیده
الان داره قابلیت هاش حذف میشه چند وقت دیگه هم خودش
خیلی قابلیت جالبی هست ، کاش حذفش نکنن 😢
تمام حقوق این سایت متعلق به گیمفا می باشد.
Copyright© 2022 Gamefa All Rights Reserved

source

توسط mohtavaclick