یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
ارزیابی پزشکی مناسب و شروع زودهنگام روند درمان، برای بهبودی پس از سکته مغزی ضروری است. درمان سریع و به موقع علاوه بر این که شانس زنده ماندن فرد را افزایش می دهد، ممکن است عوارض این آسیب مغزی را نیز تا حد زیادی کاهش دهد.
درمان سکته مغزی بستگی به نوع سکته دارد. بنابراین بهتر است ابتدا با انواع سکته آشنا شوید:
از آن جایی که سکته مغزی ایسکمیک و TIA هر دو به دلیل لخته شدن خون و سایر انسدادها در رگ های خونی مغز ایجاد می شوند بنابراین مراحل درمانی آن ها به هم شباهت دارد که چند نمونه از آن ها را در زیر آورده ایم:
سکته های مغزی ناشی از خونریزی یا نشت در مغز نیاز به استراتژی های درمانی متفاوتی دارد. اقدامات مورد نیاز برای سکته مغزی هموراژیک عبارتند از:
پس از سکته مغزی، تعداد زیادی از افراد در صحبت کردن و تکلم دچار مشکل می شوند. برای درمان مشکلات کلامی باید در اسرع وقت به گفتاردرمانگر مجرب مراجعه کرد تا هر چه زودتر وضعیت گفتاری فرد ارزیابی شود و اقدامات لازم برای درمان انجام شود.
حتی زمانی که فرد به طور کامل مهارت صحبت کردن خود را از دست داده باشد گفتاردرمانی می تواند بسیار موثر واقع شود. درمانگران با استفاده از وسایل کمک ارتباطی، اشاره و … به این افراد در برقراری ارتباط کلامی کمک می کنند.
سکته مغزی می تواند نوشیدن، غذا خوردن و بلع فرد را با مشکل مواجه کند و باعث شود ذرات کوچک غذا وارد نای فرد شود. مشکلات بلع به عنوان دیسفاژی شناخته می شود. در مراحل اولیه بهبودی ممکن است لازم باشد با استفاده از لوله مخصوص فرد تغذیه شود. در دراز مدت چندین جلسه گفتاردرمانی در هفته به فرد کمک می کند تا مشکلات بلع خود را مدیریت کند.
اضطراب و افسردگی از جمله مشکلاتی هستند که می تواند افراد را پس از سکته مغزی تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از افراد گریه شدید، احساس ناامیدی، کناره گیری از فعالیت های اجتماعی، احساس خشم، ترس و اضطراب را تجربه می کنند.
پس از سکته مغزی ممکن است فرد با مشکلاتی که در ادامه برای شما آورده ایم مواجه شود:
سکته مغزی می تواند باعث ضعف یا فلج در یک طرف بدن شود. بنابراین فرد در حرکت و انجام فعالیت های روزانه خود با مشکل مواجه می شود. از جمله شایع ترین اختلالات نورولوژیکی پس از سکته مغزی می توان ضعف عضلات، اسپاسم عضلانی، مشکلات تعادلی، هماهنگی نامناسب اعضای بدن، اختلال در درک فضا و مکان و … را نام برد.
در این نوشته در ارتباط با درمان سکته مغزی، مطالبی را به زبان ساده بیان کردیم. در صورتی که شما عزیزان نظر، ایده و سوالی دارید، می توانید در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.
آخرین ویرایش۲ روز
source
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick