شرکت مخابرات مسئول جبران خسارت‌های واردشده به مشترکان شد.
پس از قطعی گسترده‌ی اینترنت در روز دوشنبه ۱۰ مرداد که به دلیل آتش‌سوزی در یکی از حوضچه‌های مخابراتی شرکت مخابرات به‌ وجود آمد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد شرکت مخابرات باید خسارت‌های وارده به مشترکان را جبران کند. سازمان تنظیم مقررات قرار است تصمیمات لازم برای پاسخگویی شرکت مخابرات و جبران خسارات را بگیرد.

شرکت مخابرات در طراحی و اجرای حوضچه‌ی مخابراتی اصول حرفه‌ای، امنیتی و پدافند غیرعامل را رعایت نکرده است

روابط عمومی و اطلاع‌رسانی این وزارتخانه خبر داد در جلسه‌ای با حضور وزیر ارتباطات ابعاد این مسئله بررسی شده و براساس گزارش‌های ارائه‌شده در جلسه، در طراحی و اجرای این حوضچه اصول حرفه‌ای، امنیتی و پدافند غیرعامل توسط شرکت مخابرات رعایت نشده بود. همچنین مسئول پدافند غیرعامل وزارتخانه مأمور شد که وضعیت تمامی حوضچه‌ها و مراکز مخابراتی را از جهت رعایت اصول امنیتی و پدافند غیرعامل بررسی و مشکلات احتمالی را برای اقدامات اصلاحی به شرکت مخابرات ابلاغ کند.
همچنین شب گذشته دبیر شورای عالی فضای مجازی از نشست این شورا به ریاست رئیس جمهور برای بررسی علل و عوامل اختلال اخیر در شبکه اینترنت کشور خبر داد. فیروزآبادی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار صداوسیما اعلام کرد در این جلسه وزارت ارتباطات مکلف شد عوامل بروز حادثه را شناسایی و به قوه قضاییه معرفی کند.
به گفته‌ی ابوالحسن فیروزآبادی، تخطی برخی پیمانکاران از دستورالعمل‌ها از جمله استفاده از مسیر کابل‌های برق فشار قوی برای شبکه‌های ارتباطی از علل اصلی اختلال اخیر در شبکه اینترنت پایتخت و برخی نقاط دیگر کشور بوده است.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط mohtavaclick