اپل و گوگل در بازه‌ی زمانی سه‌ماهه‌ی دوم سال میلادی جاری، حدود ۵۹۲ هزار برنامه‌ی رها شده و اپلیکیشن‌هایی که برای مدت طولانی به‌روزرسانی جدیدی دریافت نکرده‌اند را از فروشگاه‌های برنامه‌ی خود حذف کردند.
برنامه‌های رهاشده (Abandonware) یک کلمه‌ی کوچک برای اپلیکیشن‌هایی است که سازندگان آن‌ها را نادیده گرفته‌اند و به‌مدت درخورتوجهی به‌روزرسانی جدیدی دریافت نکرده‌اند. اپ‌استور اگرچه به امن بودن و ایجاد فضای کاملاً کنترل‌شده برای دریافت برنامه‌های آیفون به‌خود می‌بالد؛ اما هنوز هم میزبان برخی اپلیکیشن‌های قدیمی است که امکان دارد برای کاربران خطراتی به‌دنبال داشته باشد و این وضعیت درمورد فروشگاه گوگل‌پلی نیز صدق می‌کند.
اکنون، گزارش جدیدی از شرکت حفاظت از تقلب Pixalate نشان می‌دهد اپل و گوگل اقداماتی درمورد برنامه‌های متروکه‌ی فروشگاه‌های برنامه‌ی خود انجام داده‌اند. این دو شرکت در بازه‌ی زمانی سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری درمجموع ۵۹۲ هزار اپلیکیشن قدیمی که برای مدت طولانی به‌روزرسانی نشده‌اند را از فروشگاه‌های خود حذف کرده‌اند.
طبق گزارش Pxialate در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲، گوگل و اپل درکل ۲۲۰ هزار برنامه‌ی رهاشده را از فروشگاه‌های برنامه‌ی خود حذف کرده‌اند که بدین‌ترتیب مقدار آن در سه‌ماهه‌ی دوم تقریباً دوبرابر شده است.

تعداد اپلیکیشن‌های قدیمی حذف‌شده از اپ‌استور اپل در سه‌ماهه دوم سال جاری نسبت به سه‌ماهه‌ی قبل آن ۸٫۶ درصد افزایش یافته است. براساس این گزارش، ۶۴ درصد از برنامه‌های حذف‌شده از فروشگاه غول فناوری مستقر در کوپرتینو حداقل در دوسال گذشته به‌روز نشده بودند. علاوه‌براین، اپل درحال مقابله با برنامه‌های سلامت و تناسب‌اندام ازجمله حداقل ۱۷۸ اپلیکیشن تنظیم خانواده است.
اساساً همه‌ی این برنامه‌ها قبل از این‌که از فروشگاه‌های اپل و گوگل حذف شوند، بیش از ۱۱۷ میلیون‌بار دانلود شده‌اند که ۸۲ درصد آن‌ها به هیچ کشوری اختصاص نداشتند. همچنین ۳۵ درصد از این اپلیکیش‌ها به شرکت روسی Sberbank مرتبط بوده‌اند.
به‌هرحال این واقعیت که اپل و گوگل اکنون برنامه‌های قدیمی و به‌روزنشده را از فهرست فروشگاه‌های خود حذف کرده‌اند، به این معنی نیست که آن برنامه‌ها به‌طور کامل ناپدید شده‌اند. افرادی که آن‌ها از قبل دانلود کرده‌اند، همچنان آن‌ها را در آیفون یا گوشی‌های اندروید خود خواهند داشت.
Pixalate بیان می‌کند که قبل از این پاکسازی عظیم در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲، اپل حدود ۵ هزار برنامه را از فروشگاه اپلیکیشن خود حذف کرده بود.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط mohtavaclick