شایعه‌ی جدیدی درباره‌ی آیپد پرو ۲۰۲۲ منتشر شده است که نشان می‌دهد این محصول احتمالاً برای اتصال به لوازم‌ جانبی از دو کانکتور چهار پین جدید روی لبه‌های بالا و پایین بهره خواهد برد.
طبق گزارش‌های اخیر، اپل احتمالاً اواخر سال جاری آیپد پرو جدید را رونمایی خواهد کرد. گفته می‌شود این محصول به تراشه‌ی M2 مجهز خواهد شد و قابلیت‌های آن درمقایسه‌با نسل کنونی آیپد‌ پرو ارتقا خواهد یافت. گزارشی جدید از زنجیره‌ی تأمین‌کنندگان اپل نشان می‌دهد آیپد پرو امسال می‌تواند با کانکتورهای چهار پین جدید در لبه‌ی بالا و پایین عرضه شود؛ البته هنوز مشخص نیست این کانکتورها چه کاربردهایی خواهند داشت.
کانکتور نسل فعلی آیپد پرو از نوع سه پین بوده که روی بدنه‌ی پشتی آن تعبیه شده است. این بخش برای اتصال به لوازم‌ جانبی مثل Magic Keyboard استفاده می‌شود. طبق شایعات، این محصول امسال احتمالاً از MagSafe پشتیبانی خواهد کرد.
به‌گزارش 9to5Mac، منابع معتبر در چین اعلام کرده‌اند آیپد پرو بعدی اپل با همان طراحی و شاشی نسل کنونی این محصول عرضه خواهد شد؛ اما با این تفاوت که مدل جدید به دو کانکتور چهار پین مجهز خواهد بود که ظاهراً روی لبه‌ی بالا و پایین قرار خواهند گرفت.

گفته می‌شود کانکتورهای جدید می‌توانند به تأمین انرژی دستگاه‌های جانبی کمک کند که به درگاه تاندربولت/USB C آیپد پرو متصل می‌شوند. علاوه‌براین، iPadOS 16 به سازندگان دستگاه اجازه می‌دهد با اضافه‌شدن پشتیبانی DriverKit، درایورهای مدنظر خود را برای آیپد ایجاد و از کانکتورهای چهارپین جدید برای بهبود این فرایند استفاده کنند. نکته‌ی عجیب درباره‌ی محل کانکتورهای چهار پین جدید آیپد پرو ۲۰۲۲ است که گفته می‌شود روی لبه‌ی بالا و پایین تبلت خواهد بود.
علاوه‌براین، مشخص نیست آیا این کانکتورها جایگزین کانتکور هوشمند فعلی آیپد پرو خواهند شد یا خیر. رابط هوشمند فعلی آیپد از کانکتور سه پین بهره می‌برد؛ درحالی‌که MagSafe در مک از یک اتصال پنج پین استفاده می‌کند. به‌همین‌دلیل، مجهزشدن آیپد پرو امسال به کانکتور چهار پین کمی عجیب به‌نظر می‌رسد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط mohtavaclick