یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
نتایج مطالعه منتشر شده در مجله Nature Communications نشان داد: سالانه حدود ۶۶ هزار نفر در جنوب شرقی آسیا به کروناویروس‌های مرتبط با سارس آلوده میشوند.
به گزارش ایسنا، بر اساس مطالعه‌ای که نتایج آن امروز (چهارشنبه) منتشر شد، مشخص شد: هر ساله حدود ۶۶ هزار نفر در جنوب شرقی آسیا به کروناویروس‌های مرتبط با سارس مبتلا می‌شوند و نزدیک به ۵۰۰ میلیون نفر در نزدیکی زیستگاه‌هایی زندگی می‌کنند که خفاش‌های میزبان ویروس‌ها در آن‌ها یافت می‌شود.
در این بررسی آمده است: انتقال ویروس از خفاشها به انسان ممکن است به طور قابل توجهی دست کم گرفته شده باشد و ارزیابی گونه های خفاش در این منطقه می تواند به تلاش ها برای تعیین منشاء کووید-۱۹ کمک کند.
متخصصان روی ۲۶ گونه خفاش که میزبان کروناویروس‌های شبه سارس هستند در منطقه‌ای به وسعت ۵.۱ میلیون کیلومتر مربع که از چین تا جنوب شرق و جنوب آسیا امتداد دارد، تمرکز کردند. آنها سپس داده هایی را در مورد سطح آنتی بادی در میان افرادی که با خفاشها در تماس بودند، ثبت کردند.
جنوب چین، شمال شرق میانمار، لائوس و شمال ویتنام به عنوان مناطقی با بیشترین تنوع گونه‌های خفاش که میزبان کروناویروس‌های شبه سارس هستند، شناسایی شدند.
به گزارش تایمزآو ایندیا، به گفته متخصصان برآورد انجام شده مبنی بر اینکه سالانه به طور میانگین ۶۶ هزار نفر در جنوب شرقی آسیا به این نوع از کروناویروس‌ها آلوده می شوند، نشان می دهد که سرریز کروناویروس‌های شبه سارس از خفاش به انسان در این منطقه رایج است و اکثر موارد ابتلا از طریق برنامه های نظارتی و مطالعات بالینی قابل شناسایی نیست.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick