یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
پورشه تایکان حتی قبل از رونمایی رسمی هم اقدام به رکورد زنی می‌کرد. در آگوست سال ۲۰۱۹، یک نمونهٔ پیش‌تولید از نسخهٔ توربوی این خودرو با رانندگی «لارس کرن» با ثبت زمان ۷ دقیقه و ۴۲ ثانیه، رکورد سریع‌ترین خودروی الکتریکی پیست نوربرگ‌رینگ را شکست؛ اما زمانی که تسلا مدل S پلاد در سپتامبر ۲۰۲۱ یک دور این پیست را در ۷ دقیقه و ۳۵ ثانیه طی کرد، اولین سدان الکتریکی پورشه از سلطنت خلع شد. حال ژرمن‌ها با تایکان توربو S دوباره این عنوان را پس گرفته‌اند.

این تایکان توربو S غیر از تجهیز به صندلی‌های مسابقه‌ای و رول کیج اجباری، کاملاً استاندارد بوده و حتی وزن آن با نمونه‌هایی که در نمایندگی‌های فروش ارائه می‌شوند برابر بوده است. البته این خودرو به یک کیت پرفورمنس جدید مجهز شده که شامل رینگ‌های ۲۱ اینچی جدید با لاستیک‌های پیرلی P Zero کورسا و به‌روزرسانی نرم‌افزاری سیستم کنترل پویایی شاسی پورشه می‌شود. خریداران هم‌اکنون می‌توانند تایکان توربو S را با این کیت سفارش دهند اما فعلاً فقط در آلمان این امکان وجود دارد. این کیت ۱۳,۳۳۷ یورو قیمت دارد و تولید آن در اواخر ماه گذشته آغاز شده است. البته کیت پرفورمنس در اصل یک لوازم جانبی است که پس از تحویل خودرو به مالک روی آن نصب می‌شود.

تایکان توربو S با این کیت پرفورمنس و رانندگی همان لارس کرن بخش ۲۰.۸ کیلومتری جهنم سبز را ظرف ۷ دقیقه و ۳۳ ثانیه طی کرده که دو ثانیه از رکورد تسلا سریع‌تر است. البته هرچند این سدان پورشه توانسته رقیب آمریکایی را مغلوب کند اما هنوز سریع‌ترین خودروی الکتریکی در نوربرگ‌رینگ محسوب نمی‌شود زیرا این عنوان در اختیار خودروی چینی نیو EP9 است که در سال ۲۰۱۷ یک دور این پیست را ظرف ۶ دقیقه و ۴۵ ثانیه کرد. البته EP9 یک خودروی تولید سری محسوب نمی‌شود زیرا تنها ۱۶ دستگاه از آن ساخته شده است. در همین حال، مدل تک ساخت فولکس‌واگن ID.R نیز در ژوئن ۲۰۱۹ رکورد قابل‌توجه ۶ دقیقه و ۵ ثانیه را در جهنم سبز به ثبت رساند.
مازیار
در مورد نوربرگ رینگ با پورشه شوخی نکنید لطفا
Amin
تسلا رکوردش رو با محدودیت سرعت زد ، اگر اشتباه نکنم ، کیت ترمز های فیبر کربن و پرفورمنس هم روش نبود …دوستان اگر اطلاع دارن اصلاح کنن
به گفته‌ ی تسلا اون ماشین میتونه تا ۲۰۰ مایل بر ساعت سرعت داشته باشه که با اپدیت های نرم افزاری قابل دسترسی هست
پس من فکر‌میکنم تسلا دوباره می‌تونه رکورد رو بگیره ..
Silent
سطح Track package TESLA رو بچالش کشیدن با این تایم! که بایتسی منتظر حضور PLAID مجهز به این آپگرید هم باشیم برا ثبت زمان جدید.
RezaRs
تایم گیری ها خیلیهاش بیشتر برا فروشه و فک نمیکنم از لحاظ فروش پلد نیازی به این تایم دوباره داشته باشه دوست عزیز
Si
در قلمروی پادشاه نباید خطا کرد وگرنه خواهید مرد
imperial
باپورشه شوخی نکنید…😜
نکته ای وجود داره اینکه تایکانی که ۳ سال پیش تایم زد نسخه پروتوتایپ بود و ضعیف بود.نسخه توربو اس نبود.
https://www.pedal.ir/wp-content/uploads/2019/08/2019_PORSCHE_Infografik_Taycan_Nordschleife_Rekord_v5_EN_2.jpg
این رکورد جدید که زد تایکان من دیروز فیلم تایم گیری شو تو وبسایت پورشه دیدم قسمت اخبار. برام جالب بود تاپ اسپیدش ۲۶۸ کیلومتر بود بیشتر از اون نرفت. به شخصه حس میکنم محدودیت سرعت گذاشتن روش از همون زمان رونمایی(جالبه کیلومتر تایکان تا ۳۰۰ رو نشون میده!)
https://images.caricos.com/p/porsche/2020_porsche_taycan/images/1024×768/2020_porsche_taycan_43_1024x768.jpg
JDM lover
دم پورشه گرم
Mohammad
طرفدار تسلا هستم ولی مبارک پورشه و طرفداراش باشه همین رقباتا باعث پیشرفت خودروسازی میشه
Reza Waffen SS
اهای نفس کش
علی جردن
این است ابر تکنولوژی آلمان…
سمند سورن پلاس این است خودروی ملی🥲
ارین صاحب جمعی
اینجاست خط پایان
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.آیا حساب کاربری ندارید؟
source

سئو سایت

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick