یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
مشخصات خودرو TF21 ایران خودرو؛جایگزینی برای پژو 206 تیپ 2
ایران خودرو بزرگترین خودروساز ایران و خاورمیانه است.ایران خودرو با نام ایران ناسیونال آغاز به کار کرد.ایران خودرو انواع خودروهای بنزینی و دیزلی سبک و سنگین را تولید می کند.ایران خودرو سعی در بروز رسانی تولیدات دارد. ایران خودرو نبض بازار را کنترل می کند.
عادل پیرمحمدی، مدیرعامل شرکت ساپکو، به اهمیت تولید خودرو اقتصادی و قابل خرید برای عموم اقشار جامعه اشاره کرد و گفت که در حال حاضر، خودرو پژو 206 تیپ2 بهترین خودرو اقتصادی موجود در کشور است که می‌تواند‌ اکثر استانداردهای 85گانه را پاس کند‌. این خودرو، محصولی ایمن و با مشخصات فنی قابل قبول و تجهیزاتی مناسب بوده که تنها استاندارد برخورد با عابرپیاده را پاس نمی کند. لازم به ذکر است که استاندارد عابرپیاده هنوز در صنعت خودروسازی چین تعریف نشده و این در حالیست که برخی از محصولات ایران‌خودرو مانند تارا و رانا، قادر به پاس کردن استاندارد برخورد با عابرپیاده هستند.
وی افزود ایران‌خودرو قصد دارد خودرو TF21 را جایگزین پژو 206 تیپ2 کند. بدین ترتیب، خودرو TF21 را باید خودرو اقتصادی جدید ایران‌خودرو در آینده نزدیک دانست که قرار است به زودی نسخه پروتوتایپ آن رونمایی شود. مدیرعامل ایران‌خودرو، قبلا در صحبت‌های خود اظهار کرده بود که نسخه تولیدی خودرو TF21 با توجه به نرخ امروزی، قیمتی بین 180 تا 300 میلیون تومان خواهد داشت و می‌تواند تمامی استانداردهای 85‌گانه الزامی را پاس کند.
ایران خودرو
خرداد 1401: دکتر خطیبی، مدیرعامل ایران خودرو، در تاریخ 30 خردادماه و در حاشیه مراسم رونمایی از کشنده آتامان از شرکت ایران خودرو دیزل، حدود قیمت خودروی جدید TF21 را اعلام کرده است. براساس پیش‌بینی مدیران ایران خودرو، این محصول استراتژیک، در سال 1402 و در محدوده قیمتی 180 تا 300 میلیون تومان به بازار خواهد آمد. چندی پیش نیز آقای منطقی، معاون حمل و نقل وزارت صمت، قیمت TF21 را حدود 200 میلیون تومان اعلام کرده بود.
عرضه خودرو TF21 در سال 1402
خرداد 1401: محسن رضایی‌منش، معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو، طی مصاحبه‌ای توضیحاتی را درباره محصول TF21 ارائه کرد. طبق گفته‌های وی، با ورود و آغاز مدیریت آقای دکتر خطیبی، مدیرعامل ایران‌خودرو، پروژه TF21 تعریف شد. این محصول در کلاس B بوده که ظاهری شبیه به کراس‌اور دارد. نمونه مفهومی این خودرو در تعطیلات نوروز 1401 ساخته شد. در روز 13 فروردین‌ماه نیز شخص وزیر صمت در مرکز تحقیقات ایران‌خودرو حضور یافت و از این پروژه بازدید کرد. طبق برنامه‌ریزی‌های دکتر خطیبی، این محصول تا 18 ماه آینده به بازار عرضه خواهد شد. بخش طراحی جزئیات آن نیز تا پایان تیرماه به پایان می‌رسد. بنابراین TF21 در سال 1402 عرضه خواهد شد.
رضایی‌ منش؛ معاون تحقیقات، طراحی و تکوین ایران‌ خودرو خاطرنشان کرد که تصمیم بر طراحی این محصول بر پایه کلاس B، طبق مطالعاتی که در سازمان استراتژی ایران‌خودرو صورت می‌گیرد اتخاذ شده است و ارتباطی با دستور وزارت صمت ندارد. وی افزود که پروژه TF21 بر اساس پلتفرم P200 است. در واقع برق و شبکه این خودرو یک پلتفرم کاملا بومی است که در شرکت دانش‌بنیان جتکو ساخته شده است. در ضمن پلتفرم این محصول هیچ ارتباطی با خودرو رنو کویید ندارد.
آقای رضایی‌منش تاکید کرد پس آن که پروژه TF21 به تولید انبوه رسید، خودرو پژو 206 از خط تولید خارج می‌شود.
خرداد 1401: محسن رضایی‌منش، معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو، توضیحاتی را درباره پروژه جدید ایران‌خودرو ارائه کرد. طبق گفته‌های وی، پروژه TF21 محصولی در کلاس B است که عمق داخلی‌سازی آن بالاست. این خودرو طبق برنامه در مهرماه سال آینده در یک دوره زمانی تقریبا 18 ماهه، از زمان آغاز پروژه، به بازار عرضه خواهد شد. مدیرعامل ایران‌خودرو تاکید کرده که برای توسعه این پروژه از توان شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده شود.
آقای رضایی‌منش افزود که پروژه TF21 ابتدا با موتور سری TU و سپس در مراحل بعدی با موتور سه‌سیلندر تولید خواهد شد.
اولین رونمایی در تابستان 1402
فروردین 1401: آقای منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت، از احتمال رونمایی خودروی ارزان‌قیمت ایرانی در بهمن‌ماه 1401 خبر داده و گفته که این رونمایی صرفا با هدف، دریافت بازخورد از کارشناسان و بازار خواهد بود.
 ایران خودرو
منطقی؛ معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت
با اینکه آقای منطقی، اشاره مستقیمی به نام این محصول ارزان‌قیمت نکرده اما گفته که اولین عرضه آن در شهریورماه 1402 است و از آنجایی که خودرو TF21 نیز دقیقا در همان زمان وارد بازار می‌شود، به احتمال فراوان منظور آقای منطقی از خودروی ارزان‌قیمت، همان محصول جدید ایران خودروست. 
آقای منطقی در ادامه صحبت‌های خود درباره خودرو ارزان‌قیمت ایرانی گفته که خودروهای اقتصادی در بازار جهانی، کمتر از 6 هزار دلار قیمتگذاری می‌شوند اما اینکه این خودرو در بازار ایران با چه قیمتی وارد بازار می‌شود، بستگی به میزان مشارکت قطعه‌سازان دارد. با توجه به صحبت‌های اخیر آقای منطقی، محصول TF21 ایران خودرو احتمالا با قیمتی در حدود 200 میلیون تومان به بازار خواهد آمد.
مشخصات فنی TF21 ایران خودرو
شرکت ایران خودرو، طراحی و تولید یک محصول کاملا جدید، مدرن و با استانداردهای روز جهان را آغاز کرده است. نام تجاری این خودرو هنوز مشخص نشده اما فعلا آنرا با کد کارخانه‌ای TF21 می‌شناسیم. اطلاعاتی که تاکنون درباره خودرو TF21 ایران خودرو می‌دانیم، به شرح زیر است:
1- نمونه مفهومی TF21 ایران خودرو، در تاریخ 10 فروردین‌ماه 1401 به تایید مدیرعامل این شرکت (آقای خطیبی) رسیده و پروژه طراحی آن آغاز شده است.
2- محصول TF21 ایران خودرو، در سگمنت B ساخته می‌شود. بنابراین به لحاظ ابعاد و اندازه، اندکی کوچکتر از کراس‌اور ریرا ایران خودرو خواهد بود.
3- محصول TF21 ایران خودرو، توانایی پاس‌کردن استانداردهای 85گانه را داشته و دارای استحکام و ایمنی بالایی خواهد بود.
4- در فاز اول تولید TF21 ایران خودرو، از موتورهای بهینه شده TU5P استفاده می‌شود که هم با گیربکس دستی و هم با گیربکس اتوماتیک، همراه هستند.
5- از آنجایی که ایران خودرو در برنامه بلندمدت خود، قصد کنار گذاشتن موتورهای خانواده TU را دارد، به همین دلیل برای فاز دوم، تولید خودرو TF21 با موتورهای 3 سیلندر IK3 (معروف به موتور سه استوانه ایران خودرو) انجام می‌شود.
امکانات TF21 ایران خودرو
خودرو TF21 ایران خودرو، به گونه‌ای ساخته شده که می‌توان آپشن‌های متعددی را روی آن نصب کرد. طبق گفته ایران خودرو، امکان اجرای استانداردهایی مانند تصادف با عابرپیاده، سنسور فشار باد تایر (TPMS)، نشانگر زمان تعویض دنده (GSI)، کنترل پایداری (ESP) و سیستم کاهش مصرف سوخت (ECO) را دارد.
زمان تولید خودرو TF21
طبق برنامه‌ریزی ایران خودرو، پروژه توسعه محصول TF21 ایران خودرو، 18 ماهه خواهد بود. این یعنی نخستین نمونه‌های آزمایشی آن در اواسط سال 1402 رونمایی شده و احتمالا از اواخر همان سال یا از اوایل سال 1403، اولین سری تولیدی آن، بدست خریدارانش می‌رسد.
پلتفرم TF21 ایران خودرو
طبق اطلاعاتی که منابع آگاه از شرکت ایران خودرو آنرا رسانه‌ای کرده‌اند، مهندسان این شرکت، برای طراحی محصول TF21 ایران خودرو، از خودروهای سایز کوچکی مانند هیوندای i10 و میتسوبیشی میراژ و به‌خصوص از خودروی رنو کویید الگوبرداری کرده‌اند. پس احتمال کمی دارد که ایران خودرو از مگاپلتفرم IKP1 برای ساخت این محصول جدیدش، استفاده کرده باشد.
ایران خودرو
رقیبان TF21 ایران خودرو
از آنجایی که حدس می‌زنیم ابعاد خودرو TF21، مشابه ابعاد پژو 206 است، این احتمال وجود دارد که ایران خودرو، بدنبال حذف خانواده 206 در سال‌های آینده باشد و به همین دلیل، پروژه ساخت محصولی ارزان‌قیمت را برای جایگزینی آن، آغاز کرده است.
فراموش نکنیم که محصول TF21 ایران خودرو، در رده خودروهای کوچک است. بنابراین نمی‌تواند تهدیدی برای بازار کراس‌اور ریرا ایران خودرو (K125) باشد و احتمالا از خودرو سایپا آریا نیز ارزان‌تر خواهد بود.
منبع : باما
ویژه :
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فوتبال ایران است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick