یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
دنیای متفاوت تکنولوژی
به گفته محققان مار رباتیک می‌تواند در جراحی های پیچیده برای نجات جان انسان ها به کار رود.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پیش از این مارهای رباتیک برای حوزه مهندسی استفاده شده بود این ربات ها که از مارها الهام گرفته شده اند می‌توانند در خطوط لوله کف اقیانوس و تعمیرات […]
به گفته محققان مار رباتیک می‌تواند در جراحی های پیچیده برای نجات جان انسان ها به کار رود.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پیش از این مارهای رباتیک برای حوزه مهندسی استفاده شده بود این ربات ها که از مارها الهام گرفته شده اند می‌توانند در خطوط لوله کف اقیانوس و تعمیرات آن مورد استفاده قرار بگیرند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
اخیراً مطالعه‌ ای توسط تیمی از محققان به رهبری جسیکا برگنر از آزمایشگاه رباتیک کانتینیو دانشگاه تورنتو انجام گرفته است که در آن توسعه ربات های باریک و انعطاف پذیر و استفاده از آن توسط پزشکان برای نجات جان انسانها بررسی شده است. این ربات ها می‌توانند به نقاط صعب العبور بدن انسان که از دسترس خارج است برسند.
 به عنوان مثال برای برداشتن تومور مغزی معمولاً جراح به دنبال مسیر تومور در مغز است که باید با یک ابزار سنتی و سفت انجام بگیرد. که در نهایت امکان آسیب به بافت های حیاتی را در پی خواهد داشت. به گفته جسیکا در آینده می توان از ربات های مار مانند در مسیرهای پر پیچ و خم و در اطراف بافت های حیاتی استفاده کرد. جراح با هدایت این ربات ها می تواند به سلامت و ایمنی به محل در مورد نظر نزدیک شود. بدین ترتیب برداشت تومور های مغزی که پیش از این غیر قابل عمل بودند با کمک ربات ها قابل جراحی خواهد شد. حتی امکان تحول صنعت پزشکی نیز وجود دارد. به همین دلیل محققان اکنون روی توسعه مدل های نیمه مستقل کار میکنند که بتواند راه خود را پیدا کند یا خود را راهنمایی کند. اما در نهایت هدایت آن توسط جراحان انجام خواهد شد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
source
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick