برای شناسایی اینکه افراد در تماس‌های ویدئویی از قابلیت‌های هوش مصنوعی دیپ‌ فیک استفاده کرده‌اند یا خیر می‌توانید به آن‌ها بگویید به راست یا چپ خود بچرخند.
محققان روشی بسیار ساده و شگفت‌آور برای تشخیص تماس‌های ویدئویی جعلی مبتنی‌بر هوش مصنوعی‌ دیپ‌ فیک (DeepFake) کشف کرده‌اند و بدین‌منظور فقط باید به شخص موردنظر بگویید سر خود را به طرفین بچرخاند.
Metaphysic.ai، استارتاپ مستقر در لندن، ترفند شناسایی هویت جعلی افرادی را که از دیپ‌ فیک استفاده می‌کنند با نمایش نمونه‌ای از تصاویر تام‌کروز به‌اشتراک گذاشت. این شرکت از DeepFaceLive که برنامه‌ی محبوبی برای دیپ‌ فیک ویدئویی است به‌منظور تبدیل یک داوطلب به افراد مشهور دیگر استفاده کرد. بیشتر تبدیل‌ها در این آزمایش هنگامی که سوژه جلو را نگاه می‌کرد، بسیار چشمگیر بود، اما هنگامی که وی چهره‌ی خود را ۹۰ درجه کامل بچرخاند، تصاویر به‌دست آمده مخودش خواهند بود.
نمونه تشخیص دیپ فیک
تیم Metaphtsic.ai بر این‌ باور است که نقص‌ سیستم دیپ‌ فیک در این مورد، استفاده از نقاط مرجع کمتر برای تخمین نمای جانبی صورت‌ها است. به‌نوشته‌ی TNW، این مورد باعث می‌شود الگوریتم نتواند حدس بزند که با چرخش سر سوژه، چهره‌ی وی چگونه به‌نظر خواهد رسید.

مارتین اندرسون از استارتاپ Metaphysics.ai در پستی وبلاگی گفت:

میزان‌سنجی‌های دوبعدی معمولی، نمای چهره را ۵۰ درصد پهنان می‌دانند که این مورد مانع تشخیص و همچنین آموزش دقیق و متعاقباً ترکیب چهره می‌شود.

میزان‌سنجی‌های دوبعدی معمولی، نمای چهره را ۵۰ درصد پهنان می‌دانند که این مورد مانع تشخیص و همچنین آموزش دقیق و متعاقباً ترکیب چهره می‌شود.
البته امکان بهبود این نقاط‌ ضعف وجود دارد اما چنین اقدامی، نیاز به تلاش زیاد و کار فراوان دارد.
جری سنفیلد - دیپ فیک

کانال یوتیوب DesiFakes پس از اضافه کردن جری ساینفلید به شخصیتی در فیلم Pulp Fiction اثبات کرد که امکان بهبود نقص اشاره‌شده در هوش مصنوعی دیپ‌ فیک وجود دارد، اما برای انجام این کار به پردازش‌های گسترده‌تری نیاز است. علاوه‌براین نمایه‌ی سینفلد شباهت بسیار زیادی به بازیگر اصلی داشت.
بااین‌حال، احتمال سوءاستفاده از چهره‌ی عموم مردم با دیپ‌ فیک بسیار کم است زیرا دیگران به‌ندرت از نمایه‌ی ما در سرویس‌های آنلاین فیلم یا عکس می‌گیرند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط mohtavaclick