یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال با تشریح دلایل حضورش در این تیم و جدایی بعد از قهرمانی در لیگ ایران، گفت: «برونو متسو» اولین پیشنهاد مربیگری را به من داد.
به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد مجیدی که فصل گذشته موفق شد تیم استقلال را بدون شکست قهرمان لیگ ایران کند، بعد از پایان فصل به تیم اتحاد کلبا امارات پیوست تا دوران مربیگری خود را در خارج از ایران دنبال کند.
مجیدی بعد از پایان اردوهای آماده سازی اتحاد کلبا، در مصاحبه‌ای با شبکه «ابوظبی الریاضیه» به تشریح دلایل حضورش در استقلال و جدایی از این تیم بعد از قهرمانی پرداخت و تاکید کرد که از حضور در اتحاد کلبا خوشحال است.
مجیدی همچنین برای تیم‌های اماراتی خط و نشان کشید و گفت: فکر می‌کنم از سه بازی خود ۹ امتیاز بگیریم.
مشروح گفتگوی سرمربی ایرانی تیم اتحاد کلبا در ادامه می‌آید:
* توصیه سرمربی الغرافه به مربی شدن مجیدی
بعد از آنکه یک سال آخر را در الغرافه با آقای «متسو» کار کردم، اولین پیشنهاد مربیگری را او به من داد و گفت برای دوره‌های مربیگری به لندن بروم. در لندن ۴ سال دوره‌های مربیگری را طی کردم. بعد از آن توسط یکی از دوستانم در باشگاه اسپانیول کار کردم. سپس سرمربی تیم زیر ۲۳ سال ایران شدم و به استقلال آمدم.
دوست داشتم در اسپانیول بمانم اما استقلال مربی نداشت
متسو به من گفت اگر می‌خواهی مربیگری را شروع کنی کار را از تیم‌های پایه آغاز کن. برای همین تصمیم گرفتم از تیم‌های پایه اسپانیول شروع کنم. دوست داشتم آنجا به کارم ادامه بدهم اما چون مربی استقلال – استراماچونی- در نیم فصل جدا شده بود از من خواسته شد به این تیم بروم و مربیگری را از آنجا شروع کردم.
فرهاد مجیدی:دوست داشتم در اسپانیول بمانم اما پیشنهاد استقلال رسید
هوادارانم می‌گفتند سرمربی استقلال نشو
در زندگی ام این چالش‌ها را دوست دارم. وقتی مربی استقلال شدم شاید خیلی از هواداران استقلال که مرا دوست داشتند از من می‌خواستند مربیگری را قبول نکنم چون ممکن بود نتایج خوبی نگیرم و از صحنه مربیگری کنار بروم ولی این چالش‌ها و تجربیات جدید که خیلی‌ها فکر می‌کنند نمی‌توانی انجام بدهی را دوست دارم. شروع ما در استقلال بازی در آسیا بود که الریان را در قطر شکست دادیم. استقلال برای من تجربه خوبی بود چون استقلال باشگاه بزرگی در آسیا است. شما هم می‌دانید که هواداران زیادی دارد. شرایط مربیگری در باشگاه‌های بزرگ سخت است. خدا را شکر در این باشگاه موفق شدم و سپس به امارات آمدم.
جدایی از استقلال؟ کلبا دریچه جدیدی بود
جدا شدن از باشگاه استقلال برایم سخت بود و شب‌ها در موردش فکر کردم. هواداران استقلال را در نظر گرفتم. می‌دانستم ممکن است با جدایی ام دلخور بشوند ولی فوتبال حرفه‌ای این را می‌طلبد دوره‌های دیگر را ببینید و فضاهای جدید را تجربه کنید. وقتی اتحاد کلبا با من صحبت کرد، فکر کردم و دیدم می‌توانم در کشور دیگری مربیگری را ادامه بدهم. این برایم دریچه‌ای جدید در مربیگری بود. خوشحالم به این خاطر که امارات برایم جای جدیدی نیست. خودم و خانواده ام در دبی زندگی می‌کنیم. فرزندانم در دبی به دنیا آمدند و اینجا تحصیل می‌کنند. خیلی خوشحالم ادامه مربیگری ام را در امارات هستم.
از سه بازی ۹ امتیاز می‌گیریم
چون تیم‌ها بازی نکرده‌اند شناخت کاملی روی آنها ندارم ولی فکر می‌کنم سه بازی انجام می‌دهیم و یک وقفه وجود دارد. با بازیکنانم صحبت کردم. سه بازی داریم با تیم‌های البطائح، الوحدة و الظفرة. فکر می‌کنم ۹ امتیاز بگیریم. بازیکنان ما این توانایی را دارند. مطمئن باشید تیم و بازیکنان ما توانایی اش را دارند.
امارات باید جوانگرایی کند
من بازیکنان جوان با استعداد زیادی در امارات دیدم ولی خیلی تعجب کردم که این بازیکنان آینده دار به تیم ملی دعوت نشدند. با وجود نکات مثبتی که درباره فوتبال امارات گفتم اما تیم ملی این کشور ۳۰ سال است که نتوانسته به جام جهانی صعود کند. برای رسیدن به جام جهانی باید به جوان‌ها میدان بدهید. این دیدگاه که بازیکنانی که باشگاه‌های دیگر نمی‌خواهند به کلبا بیایند را باید عوض کنیم. خود کلبا جوان‌های خیلی خوبی دارد. من خودم به بازیکنان جوان اعتقاد دارم و هدفم این است به جایی برسم که ۱۱ بازیکنم همه جوان باشند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick