یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
دویدن برای بسیاری از افراد یک ورزش محبوب است. دویدن نیاز به تجهیزات و امکانات خاصی ندارد و می توان در بیشتر زمان‌ها و اماکن آن را انجام داد.
به گزارش ایسنا، مطالعات نشان می دهد که دویدن روزانه تنها به مدت پنج تا ۱۰ دقیقه و با سرعت متوسط نیز ​​می تواند فواید مختلفی داشته باشد.
در ادامه به نقل از “وب ام دی” به چند مورد از فواید و اثرات مثبت و شگفت انگیز دویدن خواهیم پرداخت.
* بهبود سلامت قلب
دستکم ۱۰ دقیقه دویدن در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. احتمال مرگ بر اثر بیماری های قلبی در افرادی که می دوند، تقریبا به نصف کاهش می یابد.
* بهبود کیفیت خواب
خوابِ با کیفیت برای سلامتی افراد ضروری است. بدن شما در هنگام خواب خود را ترمیم می کند به همین دلیل است که با احساس سرزندگی از خواب بیدار می شوید. با این حال متخصصان توصیه می کنند که از دویدن در اواخر روز خودداری کنید.
* بهبود سلامت زانو و کمر
مطالعه ای که روی ۶۷۵ دونده ماراتن انجام شد، نشان داد که آنها نسبت به سایر افراد میزان التهاب مفصل (آرتریت) کمتری داشتند. دویدن احتمال ابتلا به مشکلات کمر در سنین بالا را کاهش می دهد.
* بهبود حافظه
دویدن در کوتاه مدت و بلند مدت بر مغز شما اثرات مثبت می گذارد. ورزش هوازی ضربان قلب را بالا برده و باعث تعریق شما می شود که این امر نیز به نوبه خود اندازه هیپوکامپ، بخشی از مغز که مسئول حافظه و یادگیری است را افزایش می‌دهد.
* کاهش ابتلا به سرماخوردگی
انجام ورزش های هوازی مانند دویدن دستکم پنج روز در هفته، احتمال ابتلا به عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی را تا ۴۳ درصد کاهش می دهد.
* اثرات مثبت روانی
دویدن به بهبود خلق و خو، تمرکز و کیفیت کلی زندگی افراد کمک می کند.
انتهای پیام
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick