یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
دنیای متفاوت تکنولوژی
دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
در ۹ سپتامبر ۱۹۸۲، عصر تجاری فضا با پرتاب یک موشک با بودجه خصوصی به فضا افتتاح شد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
در ۹ سپتامبر ۱۹۸۲، عصر تجاری فضا با پرتاب یک موشک با بودجه خصوصی به فضا افتتاح شد. این پرتاب از یک مرکز پرتاب خصوصی در جزیره ماتاگوردا، تگزاس انجام شد.
این موشک که کونستوگا۱ نام داشت، توسط شرکت Space Services of America طراحی شد و برای ساخت آن از قطعات یدکی سایر موشک‌ها استفاده شد.
این واقعه در تمام روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی بزرگ سراسر جهان خبرساز شد و به‌عنوان یک موفقیت بزرگ شناخته شد. این پرواز با ایجاد مسیری جدید در آسمان، پتانسیل شرکت‌های خصوصی را برای انجام پیچیده‌ترین کارهای فنی نشان داد.
جزیره‌ای که برای پرتاب موشک انتخاب شد، یک جزیره دور افتاده در ساحل خلیج تگزاس بود که برای برنامه‌های آپولو و شاتل فضایی، مورد توجه ناسا قرار گرفته بود.
اما در نهایت پس از آن که این پروازها در منطقه کیپ کارناوال فلوریدا به بهترین شکل انجام شد، ماتاگوردا به فراموشی سپرده شد.
در نهایت این موشک در ساعت ۱۰:۱۲ صبح، پس از شمارش معکوس به آسمان بلند شد و حدود ۱۰ دقیقه پرواز کرد. پس از رسیدن به اوج ۱۶۰ مایلی شروع به سقوط کرد.
تنها محموله موشک ۴۰ گالن آب بود. با اینکه ماموریت هدفی علمی نداشت، صرفا برای زیبایی بصری محموله آن در اوج از فضاپیما پرتاب شد.
کونستوگا۱، راه را برای توسعه صنعت پرتاب فضایی- تجاری در آمریکا باز کرد. امروزه شرکت‌های خصوصی دیگری از جمله SpaceX و Blue Origin به‌طور فعال در حال توسعه سیستم‌های پرتاب هستند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود
source
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick