یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
copy
شایعاتی منتشر شده مبنی بر اینکه سامسونگ قصد دارد گلکسی S23 اولترا را با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی راهی بازار کند.
سامسونگ از چند وقت پیش سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی خود را معرفی کرده و به احتمال زیاد گوشی پریمیوم بعدی این شرکت کره‌ای، گلکسی اس 23 اولترا است که از این دوربین بهره خواهد برد.
برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی در نظر گرفته شده برای گلکسی S23 اولترا واقعاً بزرگ است.
تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند برای جایگذاری یک سری ویژگی‌ها روی دستگاه محدودیت دارند که مثلا مانع از تجهیز گوشی‌های خود به حسگرهای بسیار بزرگ می‌شود.
بر این اساس برخی شرکت‌ها از تکنیکی به نام باینینگ پیکسل استفاده می‌کنند که بر اساس آن پیکسل‌های کوچک‌تر با هم ترکیب می‌شوند تا به عنوان یک پیکسل بزرگ عمل کنند و خروجی آن تصاویر دقیق‌تر و واضح‌تری است.
به عنوان مثال، اگرچه S22 Ultra دارای دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی است، به طور پیش فرض تصاویر 12 مگاپیکسلی می‌گیرد یا آیفون 14 پرو جدید اپل که با سنسور اصلی ۴۸ مگاپیکسلی عرضه می‌شود، عکس‌های ۱۲ مگاپیکسلی ارایه می‌کند و این با موضوع ترکیب داده‌های فتوسایت‌های 1.22 میکرومتری برای ارایه تصاویری قابل مقایسه با سنسورهایی با پیکسل‌های 2.44 میکرومتر به دست می‌آید.
چنین ترفندهایی فقط می‌توانند شما را تا این حد پیش ببرند، اما در برخی مواقع، فیزیک فراگیر خواهد شد و سنسورهای دوربین باید بزرگ‌تر شوند تا مگاپیکسل‌های بیشتری را در خود جای دهند. بنابراین، اگرچه بعید است که سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی هیولایی گلکسی اس 23 اولترا به اندازه سایز ۱۰۸ مگاپیکسلی گلکسی S22 اولترا باشد، خبر خوب این است که احتمالا شاهد افزایش سایز اندکی در این گوشی خواهیم بود.
دوربین 200 مگاپیکسلی گلکسی S23 اولترا مگاپیکسل بیشتری دارد و در عین حال تا حد زیادی همان اندازه نسل قبل باقی می‌ماند.
یکی از افشاکننده‌های اطلاعات گوشی سامسونگ با نام کاربری‌ Ice Universe اعلام کرده است که ۱۰۰ درصد مطمئن است دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی S23 Ultra اندازه 1/1.3 اینچ خواهد داشت و دارای پیکسل‌هایی با اندازه 0.6 میکرومتر و دیافراگم بزرگ‌تر f/1.7 برای استفاده بیشتر است. این درحالی است که سنسور 108 مگاپیکسلی S22اولترا  1/1.33  اینچ با پیکسل 0.8 میکرومتر و دیافراگم f/1.8 بود.
بر اساس گزارش وی، سنسور این گوشی فقط کمی بزرگ‌تر از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی آیفون 14 پرو خواهد بود که به گفته او 1/1.3 اینچ است. این احتمال وجود دارد که از سنسورهای برخی از گوشی‌های اندرویدی رقیب که سال آینده عرضه می‌شوند کوچک‌تر باشد. البته ممکن است منظور وی گوشی‌‌هایی باشند که ممکن است از سنسورهای یک اینچی استفاده کنند.
ناگفته پیداست که سامسونگ بیشتر بر حفظ برتری خود نسبت به سازنده آیفون متمرکز شده است. همانطور که اپل و گوگل نشان داده‌اند، رزولوشن‌های بالاتر پایان همه چیز نیستند، اما به طور کلی برای کاربران حرفه‌ای بهتر هستند زیرا گزینه‌های بیشتری برای کار در اختیار آنها قرار می‌دهند.
تعداد مگاپیکسل هنوز توسط بسیاری از خریداران به عنوان یک عدد معیار برای تصمیم گیری در مورد کیفیت دوربین در نظر گرفته می‌شود، اما عوامل بسیاری بر کیفیت تصویر به غیر از مگاپیکسل تأثیر می‌گذارند؛ از جمله اندازه سنسور، زیرا سنسور بزرگ‌تر می‌تواند پیکسل‌های بیشتری را جا داده و جزییات بیشتری را ثبت کند.
شایعه شده است که گلکسی S23 اولترا سنسورهای تله فوتو ۱۰ مگاپیکسلی اس 22 اولترا را با زوم اپتیکال ۱۰ و ۳ برابر حفظ خواهد کرد. البته هیچ چیز در مورد دوربین اولتراواید مشخص نیست. همچنین انتظار می‌رود که این شرکت از نرم‌افزارهای هوشمند برای کمک به S23 Ultra برای ارایه تصاویر و ویدیوهای بسیار بهتر استفاده کند. می‌توان پیش‌بینی کرد که گلکسی S23 اولترا از اکثر گوشی‌های پرچمدار امسال پیشی بگیرد.
source
ورزشی خبری
علمی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick