یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
تیم ایران در دور هفتم رقابت‌های شطرنج قهرمانی دانشجویان جهان به صدر جدول رده بندی تیمی صعود کرد و در بخش انفرادی جدول پسران صدرنشین شد.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های، دور هفتم رقابت‌های شطرنج قهرمانی دانشجویان جهان با پیروزی‌های ارزشمند جوانان کشورمان همراه بود.
در بخش پسران استاد فیده آرش داغلی در یک بازی سراسر حمله‌ای موفق به شکست استاد لهستانی و یکی از صدرنشینان جدول شد و با ۶.۵ امتیاز به تنهایی بر صدر جدول تکیه زد. او در دور هشتم با استاد بین المللی یونانی مبارزه خواهد کرد.
مهدی غلامی اوریمی نیز در این دور استاد فیده آلمانی را شکست داد و با ۵.۵ امتیاز رتبه دوم را پس از هموطنش به خود اختصاص داد. غلامی در دور هشتم و در دیداری سرنوشت ساز به مصاف استاد فیده لهستانی خواهد رفت.
تیم لهستان، جدی ترین رقیب ایران برای کسب عنوان قهرمانی این رقابت هاست.
در بخش دختران مبینا علی نسب در یک بازی طولانی که ۷۵ حرکت به طول انجامید حریف فرانسوی را شکست داد و با ۴.۵ امتیاز خود را به حلقه صدرنشینان نزدیک تر کرد. او نیز در دور هشتم به مصاف استادبزرگ بانوان لهستانی خواهد رفت.
طناز ازلی نیز با بازیکن یونانی مساوی کرد و ژینا پاک طینت بر حریف اوگاندایی پیروز شد. ازلی و پاک طینت در پایان دور هفتم ۳.۵ امتیازی هستند و در دور هشتم به مصاف بازیکنان فرانسوی خواهند رفت.
پیروزی‌های پرتعداد بازیکنان تیم ایران در دورهای ششم و هفتم منجر به پیشی گرفتن از لهستان صدرنشین و صعود به صدر جدول رده بندی با یک امتیاز اختلاف شد.
تیم ایران در پایان دور هفتم ۱۶ امتیازی شد و تیم‌های لهستان با ۱۵، یونان با ۱۴ و آلمان با ۱۳ امتیاز در تعقیب صدرنشین هستند.
لازم به ذکر است مسابقات شطرنج قهرمانی شطرنج دانشجویان جهان ۲۱ الی ۲۷ شهریور در آنتورپ بلژیک برگزار می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick