ارزش شرکت متا، مالک فیسبوک، با سقوط سالانه‌ی ۶۰ درصدی به کمترین میزان در سه سال گذشته و آغاز همه‌گیری کرونا رسیده است.
سهام شرکت متا، مالک فیسبوک، با سقوط ۱۴ درصدی در یک هفته و رسیدن به ۱۴۶.۲۹ دلار به کمترین میزان خود از مارس ۲۰۲۰ رسید و روز جمعه برای مدتی کمتر نیز شد. در ۱۲ ماه گذشته، متا ۶۱ درصد ارزش خود را از دست داده است که آن را به چشمگیرترین سقوط در میان شرکت‌های بزرگ فناوری تبدیل می‌کند؛ به‌‌گونه‌ای که افت ارزش این شرکت دو برابر شاخص نزدک کامپوزیت است. از شروع همه‌گیری کرونا ارزش فیسبوک تا این میزان کاهش نیافته است.
پس از نزول پنج‌روزه‌ی پیاپی، سهام متا اکنون فقط ۲۸ سنت بیشتر از قیمت پایانی ۱۶ مارس ۲۰۲۰ معامله می‌شود؛ همان زمانی که ظهور کرونا بازار سهام ایالات متحده را وارد شوک کرده بود. اگر ارزش متا از ۱۴۶.۰۱ کمتر شود، به کمترین میزان خود از ژانویه‌ی ۲۰۱۹ می‌رسد که فیسبوک با پیامدهای رسوایی کمبریج آنالیتیکا و فاش‌شدن سوءاستفاده‌ی شبکه‌ی اجتماعی مذکور از اطلاعات شخصی کاربران مواجه شده بود. هرچند فیسبوک موفق شد کاربران فعالش را در همان سه‌ماهه حدود ۱ درصد افزایش دهد.
از اکتبر گذشته که مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، نام این شرکت را رسماً به متا تغییر داد، خبرهای خوشی به او و مجموعه‌‌اش نمی‌رسد. اپل با به‌روزرسانی حریم خصوصی iOS درج تبلیغات در آن را دشوار و محبوبیت روز‌افزون تیک تاک، شبکه‌ی اجتماعی رقیب فیسبوک، نیز کاربران و تبلیغ‌کنندگان را از آن دور کرده است. در‌ همین‌ حال، رکود اقتصادی نیز بسیاری از شرکت‌ها را به کاهش هزینه‌های بازاریابی آنلاینشان واداشته است.
گفتنی است متا تیرماه گذشته با انتشار گزارش آمار مالی سه‌ماهه‌ی دوم، اعلام کرده بود که انتظار دارد برای دومین دوره‌ی متوالی شاهد افت درآمدهای خود باشد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط mohtavaclick