یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
دنیای متفاوت تکنولوژی
دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
سلول‌های سالم از طریق فرآیندی به نام متاستاز در بدن منتشر می‌شوند و حالا دانشمندان می‌گویند که سلول‌های انسانی از آن سوء استفاده می‌کنند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
دانشمندان در تحقیقات جدیدی متوجه‌ شده‌اند که سلول‌های سرطانی فرآیندی که توسط سلول‌های سالم برای انتشار در سراسر بدن استفاده می‌شود را «ربایش» می‌کنند که این موضوع اطلاعات فعلی درباره گسترش سرطان در بدن را تغییر می‌دهد. به گفته کارشناسان، درک بیشتر درباره نحوه گسترش سرطان می‌تواند منجر به درمان‌های بهتری برای آن شود.
با وجود اینکه متاستاز (فرآیند انتشار سرطان) یکی از دلایل اصلی مرگ‌و‌میر بیماران سرطانی است، اما پیشگیری از آن بسیار دشوار است. به گفته محققان دلیل این امر دشوار بودن تشخیص محرک‌های کلیدی این فرآیند است که می‌توانند هدف داروها قرار بگیرند. حالا دانشمندان کشف کرده‌اند که پروتئینی به نام NALCN می‌تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد.
آن‌ها در آزمایش‌های خود روی موش‌ها، متوجه شدند که مسدود کردن فعالیت پروتئین NALCN باعث متاستاز می‌شود. همچنین زمانی که این پروتئین را از موش‌های بدون سرطان خارج کردند، متوجه شدند که این امر باعث می‌شود سلول‌های سالم آن‌ها بافت اصلی خود را ترک کرده و به اطراف بدن حرکت کنند و به سایر اندام بپیوندند.
این موضوع همچنین نشان می‌دهد برخلاف چیزی که تصور می‌شد، متاستاز یک فرآیند غیرعادی محدود به سرطان نیست، بلکه یک فرآیند طبیعی است که توسط سلول‌های سالم استفاده می‌شود و سرطان برای انتقال به سایر قسمت‌های بدن از آن سوء استفاده می‌کند.
پروفسور «ریچارد گیلبرتسون»، سرپرست این مطالعه و مدیر موسسه تحقیقات سرطان بریتانیا کمبریج گفت:
«این از مهم‌ترین یافته‌هایی است که طی سه دهه گذشته در آزمایشگاه من به آن دست پیدا کرده‌ایم. ما نه تنها یکی از محرک‌های گریزان متاستاز را شناسایی کرده‌ایم، بلکه در متداول آن را نیز تغییر داده‌ایم و نشان می‌دهیم که سرطان چگونه فرآیندهای سلول‌های سالم را برای منافع خود می‌رباید. اگر این موضوع از طریق تحقیقات بیشتر تایید شود، می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای برای نحوه جلوگیری از گسترش سرطان داشته باشد و به ما اجازه می‌دهد تا این فرآیند را برای ترمیم اندام‌های آسیب‌دیده دستکاری کنیم.»
NALCN مخفف کانال نشت سدیم (+NA) غیرانتخابی است. کانال‌های نشت سدیم عمدتا در سیستم عصبی مرکزی در نظر گرفته می‌شود، اما در سایر قسمت‌های بدن نیز یافت می‌شوند. این کانال‌ها در سراسر غشای سلول‌ها قرار می‌گیرند و میزان نمکی که به داخل و خارج سلول می‌رود را کنترل می‌کنند.
با این حال، هنوز مشخص نیست که چرا این کانال‌ها مستقیما در متاستاز سرطان نقش دارند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود
source
دنیای متفاوت تکنولوژی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.
source

تولید محتوا
سئو سایت
شینگل
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick