یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با شروع فصل زمستان، سرمای هوا هم نتوانست از گرمای بازار خودرو کم کند و بیش تر خودروها همچنان در حال گران شدن هستند. در این میان، یکی از جدیدترین خودروهای بازار آریسان ۲ است که قیمتش این روزها در بازار آزاد مشخص شد و به نزدیکی ۳۷۰ میلیون رسید.
این روزها دیگر شاهد افزایش های ناگهانی در بازار ارز و طلا نیستیم و شیب رشد در آن ها کم تر شده است. به دنبال همین موضوع، بازار خودرو نیز نسبت به روزها و هفته های گذشته آرام تر شده است و قیمت ها کم تر از پیش رشد می کنند. البته باید گفته شود قیمت خودروها در این روزها هم اصلاً واقعی نیست، مثلاً ارزش ندارد که برای پژو پارس حدود ۵۰۰ میلیون و برای پراید حدود ۲۵۰ میلیون هزینه کنیم.
اما جدا از این حرف های کلیشه ای که قیمت ها واقعی نیست و…، بسیاری از مردم برای رفع نیاز خود مجبورند همین خودروهای بی کیفیت و گران را خریداری کنند تا بتوانند از آن بهره ببرند.
امروز در بین خودروهای بازار قیمت آریسان ۲، که یک تازه وارد محسوب می شود، مشخص شد و نسخه خاکستری آن ۳۶۷ میلیون خرید و فروش شد.
از طرفی دیگر اما لاماری که در روزهای اخیر با وجود افت در دیگر خودروها همیشه رو به بالا بود، امروز حدود ۴۰ میلیون افت کرد. البته مطالبی که در روزهای اخیر درباره قیمت های نجومی این خودرو نوشته شده بود هم بی دلیل نیست و نمی توان تأثیر رسانه های مختلف در کاهش قیمت لاماری را ندید گرفت.
حتماً بخوانید: قیمت روز خودرو
با افزایش قیمتی که دیروز خانواده سورن داشت، امروز دیگر تغییری نکرد و با همان قیمت های دیروز معامله شد. به دنبال این موضوع، تقریباً تمام پارس ها، چه سال و چه تیوفایو، ثبات قیمتی داشتند و در بین آن ها فقط پارس سال موتور جدید معمولی بود که حدود ۴ میلیون رشد قیمتی را تجربه کرد.
جدا از خودروهایی که ثابت ماندند، بقیه خودروها از جمله تیپ ۲ و ۳ هر کدام حدود ۳ میلیون، ۲۰۷ سقف شیشه ای ۸ میلیون و دناها حدود ۴ میلیون گران تر شدند.
ایران خودرویی ها اما در روزهای گذشته آریسان ۲ را به مشتریان خود تحویل دادند و پس از دو روز، محدوده قیمتی آن در بازار آزاد مشخص شد. این خودرو توسط کارخانه با قیمت ۲۸۵ میلیون پیش فروش شده بود و با ورودش به بازار توانست به ۳۶۰ تا ۳۷۰ میلیون تومان برسد. 
بیش تر محصولات سایپا هم امروز افزایش قیمتی بین ۲ تا ۵ میلیون را تجربه کردند و گران تر از دیروز فروش رفتند. برای مثال، تیبا ۲ حدود ۵ میلیون رشد داشت و به ۲۸۲.۵ میلیون رسید و رکورد جدیدی برای خود ثبت کرد. ساینا، کوییک و شاهین هم هر کدام حدود ۳ میلیون بیش تر شدند و در کنار این خودروها تنها پراید بود که در قیمتش تغییری نداشت.
چینی های مونتاژی ایران خودرو اما امروز بازار بهتری داشتند و افزایش قیمت های آن ها بیش تر از بقیه بود. نسبت به دیروز، هایما S5 جدید ۴۵ میلیون و هایما S7 پلاس ۱۵ میلیون گران تر شدند و به ترتیب، به یک میلیارد و ۱۶۵ میلیون و یک میلیارد و ۲۸۵ میلیون رسیدند.
مابقی خودروهای چینی هم با توجه به افزایش ۳۰۰ توماتی قیمت دلار، بین ۵ تا ۱۰ میلیون نسبت به روز گذشته رشد قیمتی داشتند.
اما جدا از همه خودروها، لاماری که در روزهای گذشته یکه تاز بود و روزانه حدود ۴۰ میلیون گران می شد، امروز حدود ۴۰ میلیون افت کرد و این افت احتمالاً حاصل تمام انتقادهایی است که به آن شده بود.
لاماری ایما خودرویی زیبا و با مشخصات فنی خوب است، اما امکانات رفاهی و ایمنی آن به شدت برای یک خودروی دو میلیاردی پایین است و نمی توان این قیمت را درخور آن دانست.
اره یه خورده دیگه نمک بش بزنید خیلی خوب میشه خورد
اریسان ۱۲۰ میلیونی رو تو پروژه افزایش قیمتتون به ۵۰۰ میلیون هم میتونید برسونید افرین بر شما
آریسان با موتور سلطان واشر حتما هم باید ۳۷۰ تومان باشه خداییش این قیمت ها رو از کجا میارید آریسان با موتور حان سخت پیکان هم خریدار نداره چه برسه به موتور پر خرج سلطان واشر حداقل موتور تی یو فایو میزاشتن باز می‌شد امیدوار بود
بود و نبود وزیر صمت در جایگاهش هیچ فرقی نداره ، بازار و دلالها خودشون بلدن چطوری مردم رو آزار بدن ، ایشون هم در بالای کامل بسر میبرن و چشمشون روی همه چیز بسته
من رفیقم تازه ۲ گرفته میگه همش تو ایران خودرو مشکل برقی گیربکس داره
تست و بررسی آریسان دو رو بزرارید
خخ
بقول باخردها اگرپست های مملکتی ما بز هم مدیریت میکرداینجوری نمی شد


اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.
source

سئو سایت

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick