instagram gamefa
telegram gamefa
telegram
Google News
در اوایل هفته گذشته مایکروسافت بیانیه‌ای در خصوص برخی عناوین انحصاری سونی منتشر کرد و در پی آن، مقاله‌ای در رسانه‌های ایکس باکس نوشته شد. آن مقاله روایات کاملا جدیدی برای خود ایجاد کرد!
اکانت کره‌ای‌ Xbox News در توییتر، با به اشتراک گذاشتن پاسخ مایکروسافت به CMA بریتانیا در ماه اکتبر، اشاره کرد که Final Fantasy VII Remake نمی‌تواند برای ایکس‌ باکس منتشر شود، زیرا سونی یک قرارداد ویژه با اسکوئر انیکس امضا کرده است. پس از این گزارش، خبر مذکور توسط ویندوز سنترال مورد استفاده قرار گرفت و این رسانه ادعا کرد که بازی‌هایی چون FF7 Remake، Silent Hill 2 و Final Fantasy XVI، ممکن است هرگز برای پلتفرم ایکس باکس منتشر نشوند.
قطعا در نگاه اول اینطور به نظر می‌رسد، اما رسانه Purexbox از این گفته مطمئن نیست و حدس می‌زند که بیانیه مایکروسافت، تنها از مشکلات جمله‌بندی و شفاف‌سازی رنج می‌برد. این گزارش می‌تواند به هر شکلی ترجمه شود.
قرارداد انحصار زمانی پلی استیشن Final Fantasy VII Remake قرار بود خیلی وقت پیش منقضی شود، اما هنوز این بازی را روی ایکس باکس ندیده‌ایم. Silent Hill 2 و Final Fantasy XVI هر دو قرار است از انحصاری‌های کنسول پلی استیشن 5 باشند و تضمینی برای انتشار آن‌ها روی ایکس باکس نیست. اما Bloodborne؟ این بازی توسط سونی اینتراکتیو اینترتینمنت منتشر شده است، بنابراین انتشار آن برای ایکس باکس از هر جنبه‌ای بعید به نظر می‌رسد.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
واقعا باورم نمیشه سونی بازی انحصاریش رو برای ایکس باکس منتشر نمی‌کنه 😔😔😔
تچ تچ تچ
اسم بلادبورن رو کنار فانال فانتزی و سایلنت هیل آورده تا CMA تفهیم بشه که سایلنت هیل و فاینال فانتزی هم قراره مثل بلابورن “هرگز” به ایکس‌باکس نیان!
جالبه بدونید که اسکوئر انیکس برای سال آینده میلادی هیچکدوم از بازی‌هاش برای Xbox منتشر نمیشن، اما در نهایت اونی که جهانخواره فقط و فقط مایکروسافته 🙂
سونی عناوینی رو انحصاری کرده ک طرفدار خیلی زیادی نداره ولی مایکروسافت بازیاایی رو تصاحب کرده ک میلیون کمترین حجم فروششه
سونی دقیقا همان دیگ سیاهی است به بقیه می گوید سیاه .
بلادبورن؟
نه تروخدا گاد آف وار و لست آف اس هم میگفتی دیگه
مثل اینکه درحریان نیستن مالک آیپی بلادبورن سونی هستش
ولی خدایی سونی دیگه داره شورشو در میاره
این فقط بخشی از گیماییه که رو ایکس باکس نمیان!!
حتی کالافم محتوای انحصاری داشت برا پلی استیشن
مسئله ای نیست!!
اما اینا رو ببینی و بگی مایکروسافت انحصار طلبه
این بده!!!
تو به هر طریقی پول میدی یه قرارداد میبندی گیمی رو ایکس باکس نیاد
اینم میاد در جواب استدیو میخره
همه میدونن خرید اکتیویژن نه تنها به ضرر کسی نیست
بلکه سود اورم هست برا گیمر جماعت
این گیم انحصاری بشو نیست
مسئله از اولم انحصاری شدنش نبود
چیزی که ازش میترسن گیمپسه
نه بیشتر
سونی می دونه روش های فروش قدیمی دیگه جواب نمی ده در آینده بسیار نزدیک . پس سعی دارد تا از توسعه اون روش جلوگیری کند .
اون بلادبورن با کدوم منطقی نوشته ؟؟؟
مثل این میمونه بگی چرا As Dusk Falls برای PS نمیاد
بعدشم انحصاری زمانی یا کنسولیه
خب مایکرو هم بجاش بازی های بتسدا رو انحصاری کرده با هم بی حسابن دیگه
لعنت به سونی که گیمایی مثل سایلنت هیل و فاینال فانتزی ۷ و بلادبورن و گاد و لست و آنچارتد و.. رو‌ انحصاری کرد و باعث شد اکس باکس فن ها به این گیم ها دسترسی نداشته باشند و تا چندین سال هم پیسی فن ها نداشتند
حالا هم جوابش رو با انحصاری شدن تمام گیمای آینده بتسدا و اکتیویژن و بلیزارد خواهد دید
شما که بهشون میگفتی شبیه ساز اشغال سینمایی
پس چرا حالا داری از انحصاری بودنشون گله میکنی
پررویی هم حدی داره ، پس دد رایزینگ ۳ ، رایز سان آو روم ، تایتانفال یک ، سانست اینسامنیاک ، لفت فور دد ۱ و ۲ ، اسپلینتر سل کانویکشن و ۱۰۰۱ مثال دیگه ، چیه !؟
حداقل یه حرف منطقی بزن !!
کسی نگفت مایکروسافت انحصارگرا نیست، الان مسئله اینه که سونی داره نقش مظلوم‌ فیلمنامه رو بازی میکنه!
خداییش این موضوع پلتفرمای مقصد یه بازی خیلی داره پیچیده میشه
بحثم در مورد فرست و ترد پارتی‌ها نیستش ، موضوع سکند پارتی‌ها هستن که خیلی بند و تبصره دارن
الان چه فرقی بین بلادبورن و سایلنت‌هیل ۲ ریمیک و فاینال‌فانتزی ۱۶ و آنتیل‌داون و یا اوردر یا دث استرندینگ ۲ هستش؟؟
سونی مثلا ی‌ قرار داد یک ساله یا دو ساله میبنده و بازی منتشر میشه درست اما گاهی اصلا این اتفاق نمیوفته
کسی دقیقا اطلاع داره؟
مایکروسافت اومده به فاینالی گیر داده که از اول که کنسولی برای مایکرو نبوده برای psاومده
ولی خودش نسل هفت زد splinter cell convection وtomb riderانحصاری کرد و الانم زده بازیهای id وbethesdaانحصاری کرده
پدر رو هست مایکروسافت
یاد تئاتر جدیدش سر skypeو مکالمات افتادم گفت برای ایرانیها رایگان میکنم که خودش بندازه تو مطبوعات زمان قطعی نت و سو استفاده کرد
ولی فقط سه روز رایگان بود
ایرانم که مدتی تو لایو بن کرده. اما یه عده که نسل هفت سر قضیه پلی باکس مالزی تونستن ارزون بازی کنند و الان که گیمپس براشون بهتر در میاد ،هر حرف غیر منطقی ازش مقدس میدونند
مایکروسافت بنا بود پولها ببره تو بازار چین و تیک تاک بخره ولی بعد تغییر دولت داره به خودیها میزنه !
اینکه لینا خان اینهمه با مایکروسافت چپ افتاده، دلیلش این برعکس بچه ها اینجا که فقط کلکل میشناسند میدونه مایکروسافت به قرار هاش با دولت وفا نکرده .
همین الان سونی و اینتل دارند روی نیمه هادیها تلاش میکنند تا در صورت حمله به تایوان لنگ نمونند و حتی سونی رفته چین استدیو خریده تا در حد توان خودش مقابل به مثل کنه با خرید ها گسترده چین در غرب .
بیایید یه بار دید دیگه ای نگاه کنید ،چرا مایکروسافت مثل سونی رویepic و fromsoftwareسرمایه گزاری نکرد ؟
چرا جلویtencent در نیومد
چرا بیل گیتس خرید از چین جام زهر خواند در حالی که امروز میخوان با خرید نتفلیکس وارد بازار جدیدی شوند ولی انزمان علارقم حضور در بازار شبکه اجتماعی ان را نا اشنا خواند .
نکته دیگه سونی به مایکروسافت نگفته، نخر!
گفته بزرگترین ناشر دنیا که اتفاقا در راستا خرید ها قبلیت تو شوتر هست رو نخر و مونوپولی نکن .
این واقعیتی که مایکروسافت نتونسته پاسخ بده
بنظر من هم عاقبت بنفع مایکرو میشه و سونی تا قبل نابود شدن باید بره چند استدیو کوچک مثلfarm 51 ربلیون کرایتک وci نه همشون اما اونقدر که در توانش هست ،بخره. وگرنه کاملا مرعوب میشه.
دکتر با این خرید مایکرو ب مونوپولیم حتی تزدیک‌نمیشه
از دو تا کامنتت خیلی خوشم اومد.نگاه چند بعدی و خیلی خوبی دارید داداش(چه نسبت به ابعاد اقتصادی و چه سیاسی که متاسفانه خیلی کم تو نظرات همچین کامنتایی می بینم).
من راستش در مورد سیاست های کلان در مورد اسکایپ و …. اطلاعاتی ندارم ولی سونی رو اپبک سرمایه گذاری کرد که سود کمتر بده به نشر بازی رو پی سی فرام سافتور هم خرید که حق نشر ایپی ها روی انیمه و سریال ها داشته باشه چون غول انیمه رو سونی خرید اون موقع اصن هیچکس صحبتی در این مورد نمیکرد تنسنت همه چیو داره میخره تو همه جا داره سرمایه گذاری میکنه تو همه جا دست داره واسه کسی که تجارت مقصد و هدف اصلیشه سرمایه گذاری خرد خرد در آینده به سود کمپانیه تا خرید یکجا و کلی و قبول داشته باشید حق نشر آیپی وقتی نداری نمیتونی انحصاری کامل کنی بلادبورن همکاری فرام سافتور و ژاپن استدیوس که خود سونی تاسیسش کرد و تونست هم حق انتشار هم حق ایپی و به دست بگیره ولی فاینال از اول رو همه بوده رو هر کنسولی که بوده فقط برای سونی نیومده که بگیم تا ابد این حق سونیه الان فور اسپوکن سونی هم همین وضعیتو داره نوشته تا ۲۰۲۵ در انحصار پلی استیشن ولی بعدش دوباره واسه پلتفرم های بعدی ایا عرضه میشه؟؟ من کلا با انحصاری کردن مخالفم چه مایکروسافت باشه چه سونی ولی اینکه اصلا صاحب ایپی نیستی انحصاری کنی اینم جدیده برای خودش من نمیدونم کدوم نسخه tomb raider انحصاری کامل شده چون همه شون رو همه پلتفرم ها به نظر میاد هست البته اگر اشتباه نکنم
که اینطور
Bloodborne روی ایکس باکس؟
بازی ایی ک به سفارش خود سونی ساخته شده ؟
باشه پس شما هم بیا بگو چرا کوانتم بریک انحصاری هست؟
اها چون به سفارش خود ماکرو ساخته شده!!
پیش خودتون فکر کردید با چه جور مخاطبی دارید صحبت می کنید/؟
هم سونی هم ماکرو با نظرات گوهر بارشون اعصاب مارو از بعد از این قرارداد خورد کردن
داره مقایسه میکنه میگه ناشر بلادبورن خود سونیه و منطقیه نیاد رو ایکس باکس ولی فاینال فانتزی چرااا سایلنت هیل چرا قشنگ میگم داره مایکروسافت سونی رو خراب میکنه قبلا هم گفتم بازی اینا خطرناکه ولی قبول کنید سونی هم اهل رقابت نیستش مایکرو هم نیست کلا رفتار این دو تا مسخره است بعد حرف از رقابت میزنن
از نظرم رقابت نزدیک ۱۵ ساله بوده و تا قبل از قرارداد چیز قشنگی بود
E3 هایی که خر سال بازی های انحصاریشونو به رخ مس کشیدن
رقابت در مشتری مداری
در سرویس
بدون ماکرو سونی به این خوبی نمی شد
و برعکس
ولی خب از وقتی این قرارداد وارد شده دیگه ذره ایی مصل قبل نیست
ضمن اینکه این که شما گفتی شفاف سازی Purexbox بوده و باز هم مشخص ممکن هست همچین برداشتی نشه
یه فن بوی یه حرف های مفتی تو توییتر زده سایت های اکس باکس هم سریع همه پخشش کردن در حالیکه تو خوده تریلرهای سایلنت هیل 2 میگه انحصاری یه ساله ست و با درنظر گرفتن اینکه نسخه ی PC و PS5 همزمان عرضه میشن پس منظور اینه که بعد از یک سال روی اکس باکس هم میاد.
در مورد فاینال فانتزی هم اسکوئر خودش علاقه ی زیادی نداره چون فروش زیادی ندارن روی اکس باکس (نمونه ش Crisis Core که کمتر از 8 درصد فروشش روی اکس باکس بوده) و اینکه هنوز نسخه ی اکس باکس فاینال 14 رو منتشر نکردن با اینکه گفتن میاد، نشون میده اعتماد ندارن به اکس باکس.
سونی هم که خودش صاحب آیپی بلادبورن هست.
مال سونی مال مال بقیه بیت المال هست اکتیویژن دوست داره بره زیر مجموعه مایکروسافت چرا زورتون میاد؟ همونطور که در مورد اسکوئر میگید
Stellar Blade(Project Eve) هم قرار بود فقط یکسال انحصاری زمانی باشه اما سونی بعد از اینکه دید واکنش مردم خیلی بهتر از حد تصور بوده پشت‌پرده به‌طور مخفیانه قرارداد رو به انحصاری کامل تبدیل کرد؛ راجع‌به SH2 هم احتمالا همین‌ موضوع رخ داده یا در حال رخ دادنه.
“در مورد فاینال فانتزی هم اسکوئر خودش علاقه ی زیادی نداره چون فروش زیادی ندارن روی اکس باکس (نمونه ش Crisis Core که کمتر از 8 درصد فروشش روی اکس باکس بوده) و اینکه هنوز نسخه ی اکس باکس فاینال 14 رو منتشر نکردن با اینکه گفتن میاد، نشون میده اعتماد ندارن به اکس باکس.”
پس چرا دراگون کوئست و پرسونا برای Xbox منتشر شدن؟ بعد اون 8درصد که میگی انسان نیستن؟ اصلا همون 8درصد چرا باید محروم بشن؟ فکر میکنی همون 8درصد عدد کمیه؟
“سونی هم که خودش صاحب آیپی بلادبورن هست.”
استارفیلد و ردفال هم شرایط مشابهی دارن ولی FTC صراحتاً گفت که نباید انحصاری میشدن!
جواب اخیر مایکروسافت درباره این هست که “انحصار” مورد شایعی در ویدیو گیم هست و چندین مثال هم در رابطه اش آورده. مثلا چندتا از ای پی های اصلی سونی رو نام برده و در ادامه به چندتا از بازی های استودیوهای غیر سونی اشاره میکنه که با پرداخت پول توسط سونی روی کنسول مایکروسافت منتشر نمیشند. نتیجه اینکه انحصار مساله شایعی در ویدیو گیم هست و سونی تو این مساله پیشرو هست و عناوین انحصاری اتفاقا پرفروش و محبوب هم هستند.(به عناوین نینتندو هم اشاره میشه) حالا این ها برای بررسی و روشن شدن مساله برای نتیجه گیری نهاد نظارتی هست که میتونه برای گرفتن رای مثبت به کار برده بشه. پس نیاز هست که اول بدونیم این جواب مایکروسافت برای چی هست بعدش میتونیم بگیم چقدرش غلط هست چقدرش درست.
این مثال بلادبورن یک جور counter-argument هست در برابر بعضی از ادعاهایی که سونی و این نهادهای anti-trust تا حالا گفتن. اگر دابل استاندارد رو کنار بذاریم باید یادمون بیاد که CMA تو بیانیه اولش از بازی بعدی Compulsion Games و inXile که ip جدید هستن و قبل از مایکروسافت اصلا وجود خارجی نداشتن نام برده بود که چرا انحصاریه (!)
دو طرف برای یک دعوای حقوقی از هر چیزی که بتونن استفاده می کنند و هیچ کدومشون هم قدیس نیستند
I want to join the hunt 😢
اینایی که ماکرو گفت شد ۳ تا گیم ولی خودش کل فرنچایز های ماکرو و بتسدا انحصاری کرد بالای ۱۰ ۲۰ تا گیم خفن و پرطرفدار
مایکروسافت قشنگ دیگه رد داده بلادبورن که ایپی خودشه داداش داری اشتباه میزنی مگه تو خودت دد رایزینگ 3 رایز سان اف رومو انحصاری نکردی تازه ایپی خودتم نبودن
متن رو دقیق بخون
تمام حقوق این سایت متعلق به گیمفا می باشد.
Copyright© 2022 Gamefa All Rights Reserved

source

توسط mohtavaclick