یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
قیمت طلا و سکه به دنبال بازار انتظامی ارز و تغییر در رأس نهاد پولی کشور، مسیر کاهشی را در پیش گرفت. دیروز این روند کاهشی قیمت در بازار فلز زرد، میلیونی بود و روند حباب سکه نیز به همین نسبت در مسیر نزول قرار گرفت.
براساس اعلام بانک مرکزی قیمت هر دلار آمریکا امروز _یکشنبه یازدهم دی‌ماه ۱۴۰۱_ ۳۸۵,۲۶۸ ریال و نرخ یورو در بازار آزاد ۴۲۵,۴۲۰ ریال و نرخ پوند در بازار آزاد ۴۸۱,۸۲۰ ریال است.
قیمت طلا و سکه دیروز به دنبال قیمت دلار کاهش داشت. این مسیر نزولی به شکل میلیونی در برخی قطعات سکه اتفاق افتاد. حباب سکه نیز به همین نسبت کاهش داشت. این کاهش قیمت باعث شد بسیاری از معامله‌گران دست از مبادله بکشند و در انتظار روزهای آینده برای تثبیت قیمت بمانند.
قیمت دلار نرخ فلز زرد را شکست
با افت قیمت دلار، قیمت طلا و سکه یکی از بزرگترین حامیان افزایشی خود را از دست داد. این در حالی است که روند قیمت طلای جهانی همچنان بالای محدوده ۱۸۰۰ دلاری قرار دارد و ۲۳ دلار نیز از کف کانال مذکور فراتر رفته است.
به اعتقاد تحلیلگران بازار قیمت انس جهانی طلا، بازیگر فعالی برای تعیین نرخ فلز زرد در بازار داخلی نیست و قیمت دلار بیشترین اثر را در قیمت طلا و سکه داخلی دارد. در لحظه نگارش این گزارش قیمت انس جهانی طلا به ۱.۸۲۳.۹۵ دلار رسید.
در هفته‌ای که گذشت با وجود تحریم‌های اخیر بین‌المللی علیه ایران، معامله‌گران توجه بیشتری به پیام‌های مربوط به آغاز دوباره مذاکرات برجام نشان داده‌اند. در پی سفر گروسی به تهران، بسیاری از معامله‌گران معتقد بودند بازار روند کاهشی به خود می‌گیرد.
هر چند قیمت در بازار فلز زرد به طرز چشم‌گیری در حال کاهش است، اما این سیگنال ناشی از جو انتظامی بازار ارز و تغییر در ریاست بانک مرکزی شکل گرفت.
روند نزولی قیمت طلا و سکه در اواسط ساعات معاملاتی امروز به صورت لحظه‌ای است. این موضوع نگارش قیمت مشخصی برای هر قطعه از سکه را در گزارش سخت می‌کند.
قیمت دلار و سکه
سکه امامی ۳ میلیون ارزان شد
قیمت سکه امامی در لحظه نگارش این گزارش نزدیک به ۳ میلیون تومان کاهش داشت. این قطعه از سکه اکنون با قیمت ۱۹ میلیون و ۷۹۸ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. این در حالی است که روز پنجشنبه ۸ دی ماه، سکه امامی از نیمه کانال ۲۲ میلیون تومانی عبور کرده بود.
قیمت سکه بهار هم امروز با کاهش لحظه‌ای قیمت همراه بود و وارد محدوده ۱۸ میلیون تومانی شد. این قطعه از سکه بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ارزان شد. در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۸ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان در حال معامله است.
قیمت نیم و ربع سکه که در انتهای هفته گذشته وارد کانال ۱۳ و ۱۰ میلیونی شده بود، امروز کاهش قابل توجهی داشت. نیم سکه امروز یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در حال معامله است. ربع سکه نیز کاهش یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی را پشت سر گذاشت و در حال معامله با قیمت ۸ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان است.
سکه گرمی که در روزهای گذشته کمترین نوسان قیمت را در خانواده خود داشت، امروز کمترین کاهش قیمت را داشت و با ۲۰۰ هزار تومان نزول به قیمت ۴ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان رسید.
قیمت دلار و سکه
حباب سکه ترکید
قیمت طلا نیز کاهش قابل توجهی داشت. هر مثقال طلا بیش از ۵۰۰ هزار تومان ارزان شد. در لحظه نگارش این گزارش این مقدار طلا با قیمت ۷ میلیون و ۷۷۶ هزار تومان معامله‌ می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۱۱۹ هزار تومان کاهش قیمت به نرخ یک میلیون و ۷۹۵ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.
قیمت طلای دست دوم نیز با نرخ یک میلیون و ۷۸۳ هزار تومان در حال معامله است.
قیمت دلار و سکه
حباب سکه امروز کاهش داشت. بیشترین سهم کاهش حباب برای سکه امامی با بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود. حباب ربع سکه امروز بیش از ۷۰۰ هزار تومان کاهش داشت. حباب این قطعه از سکه که همچنان بیش از سایر قطعات سکه است به محدوده ۴ میلیون تومانی بازگشت.
با توجه پیش بینی فعالان بازار دلار مبنی بر کاهش قیمت این اسکناس امریکایی در روزهای آینده و سیاست بانک مرکزی برای تثبیت قیمت دلار، به نظر می‌رسد در هفته دوم دی ماه از روند افزایشی هفته اول خبری نباشد و بازار طلا و سکه روزهای آرامتری را به خود ببیند.
قیمت تور کیش
دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر هواپیما
آراد برندینگ
سنگ فاخر
سویا استور
سیر کار
سیم جوش ساز
روغن موتور
آی روفرشی
روکش صندلی
آی ریمل
پیستو رینگ

source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick