به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، «علی عسگری» روز سه‌شنبه با اشاره به تکلیف قانونی بانک‌ها برای مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن که تاکنون محقق نشده است، اظهار کرد: عدم مشارکت سایر بانک‌ها در کلان پروژه نهضت ملی مسکن تاثیر خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد سهم پرداخت منابع بانکی طرح نهضت ملی مربوط به سایر بانک‌ها و ۲۰ درصد مربوط به بانک مسکن است؛ بانک مسکن طبق برنامه پیش می‌رود و اعتبارات مربوط به نهضت ملی را پرداخت کرده است؛ اما مشارکت سایر بانک‌ها به سرعت پیشرفت پروژه نهضت‌ملی کمک می‌کند.

عسگری توضیح داد: بخش بزرگی از ظرفیت ساخت مسکن هم‌اکنون با پشتیبانی بانک مسکن در حال اجراست؛ قراردادهایی با پشتیبانی ما برای ساخت مسکن با نیروهای نظامی و انتظامی در حال اجراست.

سرپرست بانک مسکن با اعلام اینکه وزیر راه و شهرسازی بعد از انتصاب با تعدادی از بانک‌ها وارد مذاکره شده است، خبر داد: مذاکرات مهرداد بذرپاش با بانک‌های سپه، ملت، تجارت انجام شد و بانک‌های بزرگ ترغیب شدند که تکالیف خود را در طرح نهضت‌ملی انجام دهند.

به گفته سرپرست بانک مسکن اگرچه این بانک‌ها در شبکه بانکی ساختار بزرگ‌تری دارند؛ ولی سهم کمتری از مشارکت در طرح نهضت‌ملی برای آنها در نظر گرفته شده است.

عسگری درباره نتیجه مذاکرات وزیر راه و شهرسازی با بانک‌ها تصریح کرد: بانک‌ها قول مشارکت دادند که سهم خود را در طرح نهضت‌ملی مسکن پرداخت کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته دور جدید مذاکرات وزیر راه با بانک‌ها برای مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن اولین بار در ساختمان آنلاین. پدیدار شد.

source
خرید شینگل

توسط mohtavaclick