یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
تصویری از پله در تابوت در شبکه های اجتماعی وایرال شده است.
ادسون آرانتس دوناسیمنتو برزیلی ملقب به پله پادشاه فوتبال جهان است.پله را بزرگترین و بهترین بازیکن تاریخ می دانند.پله از 17 سالگی در تیم ملی برزیل و جام جهانی بازی کرده است.تعداد گل های پله از هزار عبور کرده است.پله مدتی در حال مبارزه با بیماری سرطان بود و چند روز پیش درگذشت.
دوست‌داران پله برای ورود به ویلا بلمیرو با صف طولانی و گرمای هوا مواجه هستند؛ آن‌ها بعد از ورود تنها چند ثانیه فرصت دارند برای آخرین بار اسطوره را ببینند و خداحافظی کنند.
پله
لحظه بازگشت تابوت پله به استادیوم سانتوس برای وداع مردم با سلطان
اسطوره فقید برزیلی‌ها برای آخرین بار به ورزشگاه خانگی سانتوس بازگشت.
به گزارش خبرگزاری فارس، خودرویی که جناز ه «پله» اسطوره فوتبال برزیل و باشگاه سناتوس را حمل می‌کرد، برای آخرین بار به ورزشگاه این تیم بازگشت تا هواداران فوتبال آخرین وداع را با قهرمان سه دوره جام جهانی انجام دهند.
پله بهترین بازی‌های خود را در ورزشگاه «اوربانو کالدیرا» به نمایش گذاشت و جنازه او پس از گذر از سائوپائولو، به حومه این شهر و این ورزشگاه رسید.
جنازه پله در مرکز زمین فوتبال این ورزشگاه قرار خواهد گرفت و هواداران در ۲۴ ساعت آینده می‌توانند با اسطوره سله‌سائو وداع کنند.
مراسم خاکسپاری او نیز در قبرستان سائوپائولو و فقط با حضور بستگان او انجام خواهد شد.  آرامگان پله قرار است در یک ساختمان ۱۴ طبقه‌ای باشد.
آتش‌افشانی و زانو زدن برزیلی‌ها هنگام ورود تابوت پله به سانتوس
پله در سن 82 سالگی به دلیل بیماری سرطان چشم از جهان فرو بست.
به گزارش خبرگزاری فارس، اسطوره فوتبال دنیا پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان روده در سن 82 سالگی چشم از جهان فروبست.
اسطوره فوتبال دنیا که به گفته بسیاری بهترین بازیکن تاریخ فوتبال شناخته می‌شود، 3 بار قهرمان جام جهانی با برزیل شد و توانست در 1363 بازی ،1281 گل به ثمر رساند تا سال‌های برترین گلزن دنیا شناخته شود.
پله در شهریور 1400 مبتلا به بیماری سرطان روده شد و تحت عمل جراحی و شیمی درمانی قرار گرفت. در آذر ماه 1401 و همزمان با برگزاری جام جهانی به دلیل تورم عمومی به بیمارستان آلبرت انیشتین منتقل شد ولی پزشکان نتوانستند او را به زندگی بازگردانند. از چند روز پیش گفته شده بود که حال پله اصلا خوب نیست و پزشکان نیز ابراز ناامیدی کردند.
 
۵۰ سال‌ قبل ۱۵در اردیبهشت ۱۳۵۱ تیم منتخب تهران در دومین دیداری که در ورزشگاه تازه تاسیس آزادی برگزار می شد برابر تیم سانتوس برزیل که پله را در ترکیب داشت و ۲ گل هم زد قرار گرفت و ۵ بر یک بازنده شد.
گل فوق العاده پله در فیلم فرار به سوی پیروزی
ویژه :
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فوتبال ایران است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick