به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر، صولت مرتضوی در مراسم امضای تفاهم نامه وزارت تعاون، کار و رفاه با دانشگاه آزاد اسلامی برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور ظرف ۲.۵ سال آینده، اظهار کرد: برای اشتغال دانش‌بنیان ناچاریم از صاحب‌نظران دانشگاهی استفاده کنیم و با پیوند بین صنعت و دانشگاه از واردات بسیاری از محصولات خارجی با جایگزینی تولید داخل بی‌نیاز شویم.

وزیر کار افزود: در حال حاضر بسیاری از صادرات ما مواد خام معدنی است که اگر با استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و متخصصان دانشگاهی آنها را به مواد دارای ارزش افزوده تبدیل کنیم، می‌توان درآمد بیشتری کسب کرد. همچنین ارائه آموزش‌های مهارتی و فنی در جوار کارگاه‌ها نقش مهمی در تربیت نیروی متخصص و ماهر دارد.

مرتضوی گفت: با استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های تأمین اجتماعی و در همکاری با متخصصان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانیم در زمینه بهداشت و درمان هم خدمات قابل توجهی ارائه کنیم.

وی با اشاره به برنامه دولت سیزدهم در احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور گفت: این برنامه تا الان توفیقات خوبی داشته، البته یک فرایند بلندمدت است که در آینده نتایج آن را ملاحظه خواهیم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: استادان و کارمندان دانشگاه آزاد هم می‌توانند در این طرح صاحب خانه شوند و ما از ظرفیت تعاونی‌های بخش مسکن در احداث مسکن استفاده کنیم.

به گفته مرتضوی، تاکید رئیس‌جمهور بر استفاده از ظرفیت متخصصان دانشگاه‌ها است و این تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه آزاد امضا شد در راستای استفاده از این ظرفیت است.

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان دانشگاه آزاد احداث می‌شود اولین بار در ساختمان آنلاین. پدیدار شد.

source
خرید شینگل

توسط mohtavaclick