یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
Jump to navigation
رییس فدراسیون ووشو گفت: رضا صالحی امیری با نامه بدون سربرگ و امضا علیه منافع ملی اقدام کرد.
رییس فدراسیون ووشو در نشستی مطبوعاتی درباره وضعیت این رشته صحبت کرد.
به گزارش طرفداری، امیر صدیقی رییس فدراسیون ووشو در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت:
با توجه به تقویم فشرده فدراسیون طی ۱۰ ماه گذشته، توفیق نشست حاصل نشد. طی ۱۰ ماه اخیر فدراسیون، دختران و پسران ما ۵۸ مدال بین‌المللی را در رویدادهای مختلف به‌دست آوردند. در واپسین دقایق ۱۴۰۰ در تاجیکستان، موفق به کسب ۴ مدال طلا، ۵ نقره و ۳ برنز در کوراش قهرمانی آسیا پسران و دختران شدیم. پسران موفق به قهرمانی و دختران موفق به مقام سوم آسیا شدند. پس از آن قهرمانی جوانان آسیای کوراش را در تایلند داشتیم که ۲ مدال طلا، ۴ نقره و ۴ برنز داشتیم و با قهرمانی پسران اتمام یافت.
وی افزود:
آذر، ماه بسیار خوشی برای خانواده ووشو بود؛ مسابقات قهرمانی جهان کوراش در هند را در ابتدا داشتیم که ۶ مدال طلا، ۳ نقره و ۵ برنز کسب کردیم و نایب‌قهرمان جهان شدیم. ثمره برنامه‌ریزی فدراسیون این بوده که ۳ مدال طلای دختران به‌دست آوردیم و به آینده این بخش خیلی خوش‌بین شدیم. انتظار داشتیم اتفاق بسیار خوب و بزرگی به دست دختران رخ بدهد و با دعوت مدرس خارجی از تایوان و مربی نامدار ازبکستانی این برنامه را پیاده کردیم. پس از آن در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ووشو، بچه‌های ما خیلی خوش درخشیدند؛ ۱۳ مدال طلا، ۵ نقره و ۵ برنز باعث شد ایران اسلامی بالاتر از چین و اندونزی به مقام قهرمانی برسد. رییس فدراسیون ووشوی اندونزی هم که از وزرای ارشد کشورش و نفر سوم سیاسی این کشور محسوب می‌شود، به شوخی مسئولان را صدا می‌کرد  و می‌گفت: ما هزینه کرده‌ایم و ایران قهرمان شده! روز آخر هشت بار سرودمان به صدا در آمد و همه به افتخار پرچم کشور ایستادند.
رییس فدراسیون ووشو در خصوص مسابقات پیش رو تصریح کرد:
سال ۲۰۲۳ بسیار سال حساس، مهم و ان‌شاءالله درخشانی برای ورزش ماست؛ با وجود بازی‌های آسیایی و گزینشی المپیک، سال حساسی داریم. در این سال تاکنون هشت رویداد بین المللی کوراش و ووشو پیش‌بینی شده و مسابقات قهرمانی آسیا تست‌ایونت را اردیبهشت در هانگژو خواهیم داشت. سپس مسابقات جهانی کونگ‌فو در چین و سپس مسابقات یونیورسیاد هم در مردادماه داریم. ووشو در آن مسابقات اهمیت زیادی دارد؛ ان‌شاءالله بتوانیم نهایت استفاده را از ووشو ببریم. ووشو قهرمانی آسیا جوانان و گروه‌های سنی را مردادماه در هنگ‌کنگ و مهرماه هم مسابقات بازی‌های آسیایی را داریم. فکر می‌کنم ووشو بزرگ‌ترین کاروان انفرادی را خواهد داشت. ظرفیت اعزام ۱۹ ورزشکار را داریم که با حمایت‌های لازم، شانس کمک بسیار خوبی به رنکینگ نهایی کاروان ایران خوایم داشت. سپس مسابقات کامبت در ریاض را داریم و مسابقات قهرمانی جهان ووشو هم در تگزاس از آبان تا آذر پیش روی ما است. مسابقات هنرهای رزمی داخل سالن را هم داریم. البته هنوز تاریخ مسابقات جهانی کوراش جوانان اعلام نشده است.
وی ادامه داد:
تقویم فشرده‌ای داشته و از بهمن‌ماه انتخابی تیم‌های ملی را در تهران داریم. نفرات برگزیده از اوایل خرداد در اردوهای تیم ملی حاضر می‌شوند. اردیبهشت را برای قهرمانی کشور جوانان و گروه‌های سنی درنظر گرفته‌ایم.
صدیقی در ادامه از نامه عجیب رییس سابق کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی ووشو پرده برداری کرد و گفت:
موضوعی داریم که باید به آن می‌پرداختیم. به علت مسائل زمانی، درباره‌اش صحبت نشده است. در نیمه مردادماه آقای صالحی امیری (رییس وقت کمیته ملی المپیک) مکاتبه‌ای با فدراسیون جهانی ووشو انجام داد و مطالبی را مطرح کرد. فکر می‌کنم ندیده‌ام مسئولی در مقام رسمی اتهاماتی را بدون اساس واقعی مطرح کند و اعتبار یک رشته قهرمان مقتدر را زیر سوال ببرد. آن‌قدر عجله داشتند که پنج‌شنبه شب نامه دادند و اسم من را هم غلط نوشتند! کاش به من زنگ می‌زدید که املایش را درست بگویم! واکنش فدراسیون جهانی خیلی مهم بوده؛ اقدام علیه منافع ملی ایران اقدام خوبی نیست. همیشه این گله‌گذاری بوده چرا از داخل کشور نامه و ایمیل می‌زنید. پاسخ نامه را دبیرکل فدراسیون جهانی داده و رییس سطح نامه را در حدی ندیده که پاسخ بدهد. گفتند برای ما سوال شده که چطور نامه‌ای زدید که نه سربرگ، نه مهر و نه امضا دارد! اصالت این نامه مشخص نبوده و گفتند اگر مسئله‌ای دارید؛ مستندات بفرستید که هرگز وجود نداشت. سپس گفتند نماینده هیات رییسه یعنی مهدی علی‌نژاد را در تهران داریم که باید از او راهنمایی بگیرید.
وی ادامه داد:
آن موقع دوست داشتیم کاروان ایران در بازی‌های اسلامی حضور پیدا کند، سپس انتخابات کمیته المپیک را داشتیم که بسیار آزادانه و خوب برگزار شده و نزدیکی آرا شاهد این ماجراست. ورزش ما محل دموکراسی است و من جزو افراد معترض بوده‌ام که چرا انتخابات کمیته از دی ۱۴۰۰ به تعویق افتاده است. تذکر دادم این امانتی بر عهده ماست و با تاخیر در آن، به رویدادهای دیگر نزدیک و کار سخت می‌شود. آقای خسروی وفا (رییس کنونی کمیته ملی المپیک) تاکنون مسائل را به خوبی پیش برده، کمیته در حال حاضر به وظیفه ذاتی‌اش عمل می‌کند و بر حواشی متمرکز نیست‌.‌ امیدواریم این روند را ادامه بدهند و فدراسیون‌ها را حمایت کنند.
صدیقی ابعاد دیگری را این نامه را فاش کرد و گفت:
اعلام کرده بودند صدیقی باندی تشکیل داده که اخبار جعلی انتشار بدهد و حتی مقامات قضایی هم حکم داده‌اند؛ آن هم بدون مدارک و مستندات‌. حتی گفتند که ما، او را برکنار کرده‌ایم اما آن زمان عقل سلیمی در وزارت ورزش و جوانان وجود داشت که اتفاق عجیب‌تری برای ورزش ایران رخ نداد.
رییس فدراسیون ووشو در ادامه به اهمیت بازی های آسیایی و رقابت های جهانی اشاره کرد و گفت:
در بازی‌های آسیایی محدودیت وزنی و اعزام در ساندا و تالو داریم. در مسابقات جهانی رویدادها و اوزان بیشتر هستند. برنامه داریم تیم بازی‌های آسیایی تکمیل و به بازی‌های قهرمانی جهان اعزام شود. کادر فنی هم معتقد بوده میدان خوبی برای ما ایجاد می‌شود چون رویدادهای زیادی از ووشو در این سه سال لغو شده. روی هر دو رویداد تمرکز داریم اما بازی های آسیایی محور اصلی ما است.
صدیقی در پاسخ به این سوال که ظاهرا از تاخیر در صدور پیام تبریک از سوی وزیر ورزش بعد از قهرمانی جهان ناراحت شده، گفت:
از صادر نشدن پیام تبریک گلایه نکردم بلکه گفتم ناراحت نشده‌ام. آنچه وظیفه ما بوده در مسابقات جهانی انجام و دل ملت ایران شاد شد. خیلی‌ها ابراز خرسندی کردند و محمد پولادگر (معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان) پیام تبریک داد. گفتم گله‌ای از پیام ندادن وزیر نیست. سخنگوی دولت پیام تبریک داد اما سجادی در جلسه دولت مستقیم به ووشو تبریک گفت.
وی در پاسخ به سوالی درباره تغییر پیاپی دبیران این فدراسیون بیان کرد:
یک سازمان موفق، سازمانی است که برای پیشبرد برنامه‌هایش، تغییرات در منافع ووشو را در صورت نیاز انجام بدهد. می‌گویند چرا تعدد دبیرها زیاد بوده؛ راستش افراد کارآمدی داشتیم اما مجبور به تغییرات شدیم. علیرضا بهرمن سمتی در شهرداری تهران گرفت و نمی‌توانستیم هم‌زمان او را در اختیار بگیریم چون دوشغله می‌شد. ملکی سال‌ها مدیر تیم‌های ملی بوده و شناخت خوبی از ووشو دارد؛ دبیر جدید ماست و امیدواریم موفق باشد.
صدیقی در پاسخ به این سوال که چرا تالو هم اندازه ساندا پیشرفت نداشته، تاکید کرد:
تالو بسیار سخت و پیچیده است؛ رقابت سختی داریم چون چین نمی‌خواهد یک مدال هم از دست بدهد. تلاش می‌کنیم دختران ما نتایج خوبی بگیرند و امیدواریم خانم کیانی که در آخرین اردوها بودند، به همراه بقیه شانس خوبی داشته باشند و اتفاقات قبلی را تکرار کنند. در حال رصد او هستیم و امید به درخشش همه دختران در بازی‌های آسیایی داریم.
وی همچنین درباره انتخاب کادر فنی تیم ملی تصریح کرد:
درباره کادرهای فنی به زودی شکل نهایی را اعلام می‌کنیم. اوایل ۱۴۰۲ این اتفاق می‌افتد چون اعزام‌های مختلف و همزمان داریم و باید ورزشکاران به بهترین شکل آماده شوند. شاید برخی دیگر دوستان هم اضافه شوند. 
رییس فدراسیون ووشو همچنین در پاسخ به سوال طرفداری درباره اینکه چرا از مربی خارجی استفاده نمی کند و حتی نایب رییس زنان فدراسیون نیز این نکته را گفته، بیان کرد:
در ووشو از ظرفیت مربیان ملی بهره می‌گیریم. هم قهرمان جهان و هم قطب مهمی هستیم و مربیان ما دانش زیادی دارند اما دوره های آموزشی مربوط و همکاری دانش افزایی را داریم. دوره های مختلفی در سال آتی با کمک فدراسیون جهانی، انجمن ووشو و فدراسیون ایران خواهیم داشت. در نظر داریم با چین دوطرفه همکاری کنیم. در کوراش هم از مربیان داخلی بهره می‌گیریم اما اگر بشود حمایت مالی داشته باشیم، در بخش بانوان مربی تراز اول جهانی کمک زیادی به ما خواهند کرد. البته مربیان فعلی هم به ما کمک می‌کنند.
رییس فدراسیون ووشو در پاسخ به دیگر سوال طرفداری مبنی اینکه آیا تفاهمنامه مالی با وزارت ورزش را امضا کرده و چه اندازه بودجه دریافت کرده، گفت:
هنوز تفاهم‌نامه با وزارت ورزش را امضا نکرده‌ایم. پیگیرش هستم و به زودی رخ می‌دهد. در بخش اعتبارات هم هنوز کمک‌های خوبی به ما نشده. نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ درصد از اعتبارات را تاکنون گرفته‌ایم. در سال گذشته از سوی وزارت با توجه به عملکرد، ۸.۵ میلیارد بوده و پیش‌بینی می‌کنم‌ اگر تورم مرسوم را درنظر بگیریم، باید ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش داشته باشیم. سال بسیار خوبی هم داشته‌ایم و انتظار حمایت از ما هست. تاکنون پنج میلیارد مجلس را هم دریافت نکرده‌ایم. سرفصل تبصره ۱۴ اسم ووشو آمد اما هنوز پرداخت نشده. شرایط مالی خوبی نداشتیم. در بحث اعزام‌ها هم در واپسین دقایق تیم را مهیا کردیم. امیدوارم هم تفاهمنامه به زودی امضا شود و هم مبلغ در شأن ووشوی ما باشد. سال آینده هم بسیار پرترافیک است و نیاز به حمایت مالی داریم. تا حالا با ما برای تفاهمنامه صحبت نکردند. پولادگر قول داده این تفاهم منعقد شود.
وی درباره کمک های فدراسیون به ووشوکاران و اینکه چرا قرارداد ووشوکاران در لیگ اینقدر پایین است، بیان کرد:
جزو معدود فدراسیون‌هایی هستیم که به قهرمانان کشورمان با هر نحوی که توانستیم، کمک کردیم. حتی طی دو سال گذشته علیرغم عدم برگزاری مسابقات برون مرزی، حمایت کرده و لیگ را برگزار کردیم تا درآمد بچه‌ها بالا برود. هنوز هم در لیگ مبالغ خوبی پرداخت نمی‌شود و سعی می‌کنیم با بخش‌های خصوصی رایزنی کنیم تا در ووشو سرمایه گذاری کنند.
صدیقی درباره تکمیل آکادمی ووشو و احداث خانه ووشو در استان ها نیز تصریح کرد:
برای آکادمی ووشو از روز اولی که مسئولیت گرفتم، همیشه برای مسابقات و اسکان ظرفیت محدودی داشتیم. می‌خواستیم این‌جا را توسعه بدهیم و رایزنی کردیم مقداری زمین در ضلع شرقی آکادمی برای ما در نظر گرفته شود تا سالن‌ها و امکانات را اضافه کنیم. تامین اعتبار هم کردیم اما سال گذشته تا پایان سال کم‌ترین دریافتی را داشتیم؛ حدود ۶۱ تا ۶۳ درصد. سپس با برگزاری اردوهای تیم ملی و هزینه‌های زیاد، اندوخته‌مان را هم هزینه کردیم. هنوز هم اعتبارات لازم را در امسال نداشته‌ایم و تاکنون بحث آکادمی مسکوت مانده چرا که سالن تمرین است و سالن مسابقه نیست. این مسئله اولویت ما است و در استان تهران این شرایط را نداریم که خانه ووشویی به جز این سالن داشته باشیم. در خیلی‌ از استان‌ها سالن‌های خوبی داریم اما در تهران با انتظارات بسیار زیاد و امکانات محدود مواجه هستیم.
وی همچنین درباره جذب اسپانسر گفت:
شبکه ورزش همیشه حامی ووشو بوده و رویدادهای ملی و لیگ را پخش کرده اما این که حامیان مالی علاقه‌مند به پرداخت مبالغ خوب نیستند، به این برمی‌گردد که مسیر سختی داریم. باید آنها را ترغیب کنیم که این اتفاق بیفتد. امکانات برای ما محدود هستند.
اخبار داغ
source

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط mohtavaclick